Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δλδ εγω που έχω φτιάξει κωνο θα πρέπει να προμηθευτώ και αφτερμαρκετ τσοκ τουλάχιστον 6-7 πόντων για να δουλεύει καλά το όλο σύνολο? Και αν ναι τι είδους(φρενου, κλασσικά κωνικα)???
Ένα τσοκ που να μειώνει την άτρακτο. Με τον κώνο έχει μεγάλη ουρά πας σε φρένου. Ναι και τα τζεμινι στα ιταλικά κάνουν τέτοια δουλειά. Κωνικοτατα
 
Ένα τσοκ που να μειώνει την άτρακτο. Με τον κώνο έχει μεγάλη ουρά πας σε φρένου. Ναι και τα τζεμινι στα ιταλικά κάνουν τέτοια δουλειά. Κωνικοτατα
Αναποδα ειναι Μαριε, ο κωνος μειωνει την ατρακτο.
Και μια γρηγορη σημερινη δοκιμουλα, Ρουμελιωτης 35 psb2 no3 36μετρα goose
6805
 
Αναποδα ειναι Μαριε, ο κωνος μειωνει την ατρακτο.
Και μια γρηγορη σημερινη δοκιμουλα, Ρουμελιωτης 35 psb2 no3 36μετρα goose
View attachment 6805
Ασε τα παιδικά μέτρα ρε και ρίξε σε νορμάλ αποστάσεις για αυτό που κρατάς .my man.
 
Θα με κανετε να το πεταξω στο τελος το οπλο,ολο προκυπτουν νεοι προβληματισμοί... :(
Νομιζω πως δεν εχω ουτε τον χρόνο,ουτε το χρήμα να ανοιχτω σε τετοιες φουρτούνες. Ειναι πολυ ψυχοφθόρο να παίρνεις ενα τουφεκι( περαν των υπολοιπων εξόδων) και να παιδευεσαι για καιρό μετα προσπαθωντας να ταιριάξεις κοντακι,πελμα, τσοκ,φυσιγγια κλπ και ποτε να μην τελειώνεις. Και δεν μιλάω μόνο για benelli φυσικά. Τελος με τον καημό μου, συνεχίστε την ωραία συζητηση!
Είσαι σίγουρος ότι η συγκέντρωση ήταν αυτή που βρήκες?????? Και εξηγούνται : μήπως η δοκιμή ήταν σε μικρό χαρτόνι και το πραγματικό κέντρο της ντουφεκιας σου είναι αλλού?????? Δοκίμασε σε μεγάλα χαρτόνια νέος δύο ενωμένα με ταινία μαζί ούτως ώστε να βλέπεις όλη την αποτύπωση της ντουφεκιας!!!!!!! Το είχα πάθει παλιά με ένα όπλο που απλώς έριχνε χαμηλά .......όσο εσφιγγα το τσοκ τόσο λιγότερα σκάγια στον πίνακα έτσι την ψιλιαστηκα έριξα σε μεγάλο πίνακα και το ανακάλυψα.....
 
Είσαι σίγουρος ότι η συγκέντρωση ήταν αυτή που βρήκες?????? Και εξηγούνται : μήπως η δοκιμή ήταν σε μικρό χαρτόνι και το πραγματικό κέντρο της ντουφεκιας σου είναι αλλού?????? Δοκίμασε σε μεγάλα χαρτόνια νέος δύο ενωμένα με ταινία μαζί ούτως ώστε να βλέπεις όλη την αποτύπωση της ντουφεκιας!!!!!!! Το είχα πάθει παλιά με ένα όπλο που απλώς έριχνε χαμηλά .......όσο εσφιγγα το τσοκ τόσο λιγότερα σκάγια στον πίνακα έτσι την ψιλιαστηκα έριξα σε μεγάλο πίνακα και το ανακάλυψα.....
Βαγγελη το 2019 με πληροφορηση που δεν ειχε προηγουμενο,και βλεπεις ακομα τη μονοτουφεκια και τα χαρτονακια να πηγαινουν συννεφο ειναι μονο να γελας.Μαλακες δεν ειναι,αλλα απλως βαριουνται να δωσουν χρονο για δοκιμες,με αποτελεσμα αυτα που συλλεγουν ως πληροφορηση να ειναι εντελως λαθος.
 
https://www.afasia.gr/mini-psifiaki-zygaria-akrivias-0-01-200gr-31659.html
Πρόλαβε κ πάρε 2. Τώρα που το είδα έχω μια θα πάω να πάρω κιαλη
Πατάς pcs της βάζεις μια φορα 25σκαγια από αυτά που θα γεμίσεις, κάνεις αποδοχή κ μετά σου μετράει ποσά σκάγια της ρίχνεις. Αν εείναι ψιλά σκάγια έχει να της βάλεις 50 στην αρχή για πιο μεγάλη ακρίβεια.
Εγώ μια φορά ζιγιζω πχ. Τα 36γρ ποσά σκάγια είναι κ μετά τα υπόλοιπα τα γεμίζω με το πλήθος των σκαγιων οστε τα φυσίγγια μου να έχουν όλα τα ίδια σκάγια
Το ήξερα ότι εχεις κάποια μορφή ψυχαναγκασμού.... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top