Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τη οπλάρα κι αυτό.............
Αστα ειναι η αδυναμια μου..ιδια ηλικια με εμενα ειναι το οπλο..επι 18 χρονια στα χερια του πατερα μου εριξε πολλα γουρουνια κατω και μεχρι τωρα στα χερια μου..οπλα θρυλοι πραγματικα
 
Τα δράμια Αλέξανδρε με τη τσοκάρισμα υποχρεούτε ο κυνηγός να τα ρίξει...;;;

(Με ασφάλεια πάντα για τν ίδιο κ το όπλο του)....
Κωστα και εγω εχω καταληξει στο full τσοκ! Ο πατερας μου που αναγκαστικα χρησιμοποιουσε οπλα με full (σταθερο) εχει 50 χρονια που ριχνει δραμια χωρις κανενα θεμα να εχει προκυψει για την ασφαλεια του κυνηγου και μετα για τα οπλα! Να συμπληρωσω εχει ριξει κ μπολικα μονοβολα....
 
Last edited:
Για μενα το καλυτερο φυσιγγι που εβγαλε ο Στοκας τα τελευταια χρονια για "εκλεκτα" θηραματα,καταπληκτικο στην περδικα..αλλα δεν το κρατησε..ισως ηταν φασαρια με το φελλο γιατι οπως ελεγε γεμιζονταν στο χερι...μετα απο περιπου τρια χρονια το γυρισε σε γαλαζιο συγκεντρωτηρα δικο του κ παλι κλεισιμο ρελιαστο οπως το αρχικο..Nobel sport καλυκες..
 
Τσάμπα το χάλασες. Αυτό το φυσίγγι σκοτώνει σε αποστάσεις πέραν κάθε φαντασίας !
Τοχες ρηξη αυτο?? Εγω οχη ειχα ρηξη το ρελιαστο.38 γρ ειτανε 20 γρ μοληβδηνα και 18 επηχαλκομενα.αποτη θημαμε η μπαρουτη ειταν ροζ σαν την παλια pab2 εμιαζε στα 2 γρ.αυτος ελεγε οτη ειταν ρεξ αλα εμηστοσηνη δεν τουχα.το φησηγκη αυτο στην κηριολεξια γαζωνε,ειχα κανει τρελες βολες σε μεγαλες αποστασης
 
Ποληηη ο φελος με το ποτηρη απο πανω αποσπομενο αφησε εποχη.πολη μιαλο στης πατεντες.και οχη μονο σαυτο αλα και σε πολα αλα
συμφωνω Γιαννη , αλλα δεν προσεχε τους υπαληλους του στο τελος και γεμηζαν οπως ηθελαν
 
Τσάμπα το χάλασες. Αυτό το φυσίγγι σκοτώνει σε αποστάσεις πέραν κάθε φαντασίας !
Πιστεύω ν έπιασα σωστά το υπονοούμενο mr George... χαχαχαχα με τέτοια ποικιλία σκαγιών και ποιότητα... όντως.. μόνο στην φαντασία... .sarcastic.
 
Στο θέμα παλιά φυσιγγι σελ 233 το έχει ανεβάσει ο αμερικανός φίλος.. τότε ήταν ρελιαστο με μπλε ίδιο συγκεντωτηρα..
Πιο παλιά ήταν πάλι ρελιαστο με φελλό και ποτήρι που λένε παραπάνω.. μόνο αυτά πιστεύω ήταν φυσιγγαρες μετά ήρθε η κάτω βόλτα....
 
Last edited:
Στο θέμα παλιά φυσιγγι σελ 233 το έχει ανεβάσει ο αμερικανός φίλος.. τότε ήταν ρελιαστο με μπλε ίδιο συγκεντωτηρα..
Πιο παλιά ήταν πάλι ρελιαστο με φελλό και ποτήρι που λένε παραπάνω.. μόνη αυτά πιστεύω ήταν φυσιγγαρες μετά ήρθα η κάτω βόλτα....
Υα ρελιαστα με τον φελο λεο
 
Τοχες ρηξη αυτο?? Εγω οχη ειχα ρηξη το ρελιαστο.38 γρ ειτανε 20 γρ μοληβδηνα και 18 επηχαλκομενα.αποτη θημαμε η μπαρουτη ειταν ροζ σαν την παλια pab2 εμιαζε στα 2 γρ.αυτος ελεγε οτη ειταν ρεξ αλα εμηστοσηνη δεν τουχα.το φησηγκη αυτο στην κηριολεξια γαζωνε,ειχα κανει τρελες βολες σε μεγαλες αποστασης
Ναι το είχα ρίξει !
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top