Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δοκιμούλα τι προάλλες αλλο ενα σετ απ στα 33 γραμμαρια του Φιλιππα .my man.
C7 cx2000 165/33 Z2M και Καρδαρας τα βυσματα, No8, ρελι.
Browning maxus, carlosn's 6.7/10 σύσφιξη 40μ
View attachment 2019

View attachment 2020

Έδειξε δυναμη η τουφεκια αλλά δεν ξερω τι κανει ακόμη από διατρηση....θα τσεκαριστει για ταχυτητες ισως τη Δευτερα.
Λίγο πιο αδύνατο απο το SPEED NSI πράσινο . Mαζί με το 30άρι που έφτιαξες κ παρουσίασες έχεις τις 2 καλές επιλογές c7 για τρυγόνι αναλόγως καιρού .Όταν δεν δουλεύει το ένα το κάνει το άλλο .
 
Δοκιμούλα τι προάλλες αλλο ενα σετ απ στα 33 γραμμαρια του Φιλιππα .my man.
C7 cx2000 165/33 Z2M και Καρδαρας τα βυσματα, No8, ρελι.
Browning maxus, carlosn's 6.7/10 σύσφιξη 40μ
View attachment 2019

View attachment 2020

Έδειξε δυναμη η τουφεκια αλλά δεν ξερω τι κανει ακόμη από διατρηση....θα τσεκαριστει για ταχυτητες ισως τη Δευτερα.


πολυ ωραιες τουφεκιες Κωστα! εχει αλλα 15 μετρα ανετα. ειναι λιγο σφιχτο για 2.5αρι?
 
Γιαννη κατι παρομοιο ειχα στησει και γω με το δικο σου..απλα ειναι φωτια και γενικα οταν πας την mb36 σε 76αρη καλυκα περνει φωτια η καννη κατω απο τα 30 μετρα διαλυει τα παντα..θα θελα να δω αυτο το σεταπ με ενα kicks full στα 60-70 μετρα
Αυτό ακριβώς ! Αλλο πράμα με τη 36αρα στον 76αρη κάλυκα..Εχω δοκιμάσει πολλές βυσματώσεις.Τα καλύτερα αποτελέσματα τα πηρα με το συγκεκριμένο στήσιμο.Exει πολλά πλεονεκτηματα η μάλλινη ,το κυριοτερο ειναι οτι δεν εχει περιορισμούς ή αλλαγές συμπεριφοράς ανάλογα τα τσοκ(βλέπε lb6, steel κλπ) και οτι ΄΄ακολουθεί'' το τσοκάρισμα αλλά ταυτόχρονα κρατά υψηλή συγκέντρωση ακόμα και με πιο ανοιχτα τσοκ.Το εχω δοκιμασει με κικσ im,και ανακοντα λονγκ στα 50 μ. πολύ καλές οι τουφεκιές,δυστυχώς οι φωτο που ειχα ηταν στον παλιό υπολογιστη και δεν τις εχω..Τις ειχα ανεβασει στο idiogomosi αλλά δεν υπάρχουν τωρα που έψαξα... :)
 
Καλημέρα συμφορουμιτες. Έχει κανείς πρόχειρη δοκιμή του λαμπρο μπλε σε χαρτί/πίνακα να πάρουμε μια ιδέα το τι κάνει? Ακούω γενικά καλά λόγια και σκέφτομαι να το δοκιμάσω φέτος στην φασσα. Εντυπώσεις?
 
Καλημέρα συμφορουμιτες. Έχει κανείς πρόχειρη δοκιμή του λαμπρο μπλε σε χαρτί/πίνακα να πάρουμε μια ιδέα το τι κάνει? Ακούω γενικά καλά λόγια και σκέφτομαι να το δοκιμάσω φέτος στην φασσα. Εντυπώσεις?

Δες εδώ φίλε με Anaconta mid στα 40 μέτρα...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-305

Μου αρέσει πολύ αυτό το φυσίγγι και το χρησιμοποιώ πολύ σε φάσσα και παπί!
 
Καλημέρα συμφορουμιτες. Έχει κανείς πρόχειρη δοκιμή του λαμπρο μπλε σε χαρτί/πίνακα να πάρουμε μια ιδέα το τι κάνει? Ακούω γενικά καλά λόγια και σκέφτομαι να το δοκιμάσω φέτος στην φασσα. Εντυπώσεις?

σκληρο για εμενα... θεωρητικα κανει για κρυο.
για τα μπασιματα, ιδιως, προτιμω αλλα 34αρια.
 
Last edited:
Δες εδώ φίλε με Anaconta mid στα 40 μέτρα...

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-305

Μου αρέσει πολύ αυτό το φυσίγγι και το χρησιμοποιώ πολύ σε φάσσα και παπί!
Δύο κουτιά Νο:6 έχω ρίξει στη ζωή μου σε παπιά πρωινά με πάγο και -3......Παπιά όλο αίμα κ ολοζώντανα......
Έπειτα του Κουτουμάνου το 34gr σε Νο6 έσωσε κατά κράτος την παρτίδα......
Εκεί βρείκα την ησυχία μου....
 
Δύο κουτιά Νο:6 έχω ρίξει στη ζωή μου σε παπιά πρωινά με πάγο και -3......Παπιά όλο αίμα κ ολοζώντανα......
Έπειτα του Κουτουμάνου το 34gr σε Νο6 έσωσε κατά κράτος την παρτίδα......
Εκεί βρείκα την ησυχία μου....
Ζωντανά κ αίμα = χαμηλές για την θερμοκρασία ταχύτητες
 
Δύο κουτιά Νο:6 έχω ρίξει στη ζωή μου σε παπιά πρωινά με πάγο και -3......Παπιά όλο αίμα κ ολοζώντανα......
Έπειτα του Κουτουμάνου το 34gr σε Νο6 έσωσε κατά κράτος την παρτίδα......
Εκεί βρείκα την ησυχία μου....
Του κουτουμανου το 34αρι το λευκό έριξες σε διάφανο κάλυκα με Α Γαλλίας?
 
Λίγο πιο αδύνατο απο το SPEED NSI πράσινο . Mαζί με το 30άρι που έφτιαξες κ παρουσίασες έχεις τις 2 καλές επιλογές c7 για τρυγόνι αναλόγως καιρού .Όταν δεν δουλεύει το ένα το κάνει το άλλο .
Δυστυχώς τρυγονάκι μόνο εναρξη θα κυνηγήσω....αλλά στη φασσα πιστευω θα κόψει κώλους και με λίγο ανεβασμα πυριτιδα παιζει να παει και μεχρι τελος σεζον αυτο το 33 .big smile.

πολυ ωραιες τουφεκιες Κωστα! εχει αλλα 15 μετρα ανετα. ειναι λιγο σφιχτο για 2.5αρι?
δεν ειναι το 2.5αρι που κανει τη δουλεια φιλε ....φυσιγγι και καννη φαινεται να δουλευουν δυνατα στο πάντρεμα!! Μαζί με το φιλαράκι σου είμασταν στις δοκιμές ρώτα τον .my man.
 
Του κουτουμανου το 34αρι το λευκό έριξες σε διάφανο κάλυκα με Α Γαλλίας?
Κωστή δν ξέρω αν παλαιότερα ή τώρα έχουν Α1 γαλλίας....Ξέρω μόνο πως τους έχει βάλει βύσμα Drago....Ένα που έσφαξα από αυτά που μου είχα μίνει,σαν G3000 μου φάνηκε το χρώμα κ το σχέδιο. της....Δν ξέρω...(έχω φωτό αν θέλει κάποιος)...
Αυτό που έχω να πω είναι πως σε ότι καιρό κ αν τα έριξα με άφησε άφωνο....Κυρίως με νοτιά κ ψιχάλα τα έκανε κοφτά...
Και δν ήταν κ κουραστικό στην ανάκρουση...
 
Κωστή δν ξέρω αν παλαιότερα ή τώρα έχουν Α1 γαλλίας....Ξέρω μόνο πως τους έχει βάλει βύσμα Drago....Ένα που έσφαξα από αυτά που μου είχα μίνει,σαν G3000 μου φάνηκε το χρώμα κ το σχέδιο. της....Δν ξέρω...(έχω φωτό αν θέλει κάποιος)...
Αυτό που έχω να πω είναι πως σε ότι καιρό κ αν τα έριξα με άφησε άφωνο....Κυρίως με νοτιά κ ψιχάλα τα έκανε κοφτά...
Και δν ήταν κ κουραστικό στην ανάκρουση...
Παλιά ήταν με Α Γαλλίας το γράφει και στο κουτί εξωτερικά αν θυμάμαι καλά. Τώρα (τα τελευταία 5-6 χρόνια) δν ξέρω μήπως έχει αλλάξει πυριτιδα. Όσες φορές το έριξα οκ ήταν αλλά δν τρελάθηκα κιόλας. Θεωρώ μακράν καλύτερο το concord της ίδιας εταιρείας στα 33γρ με mb32. Όπως και τα olympus semi που για μένα είναι φυσίγγι κατεδαφισεων στα δύσκολα .sarcastic.. Το winner με mb36 αλήθεια το έχει δοκιμάσει κανείς? Ο Άρης φαντάζομαι.. Αν και είμαι από κάτω δν το έχω δοκιμάσει.. Απαράδεκτος
 
Παλιά ήταν με Α Γαλλίας το γράφει και στο κουτί εξωτερικά αν θυμάμαι καλά. Τώρα (τα τελευταία 5-6 χρόνια) δν ξέρω μήπως έχει αλλάξει πυριτιδα. Όσες φορές το έριξα οκ ήταν αλλά δν τρελάθηκα κιόλας. Θεωρώ μακράν καλύτερο το concord της ίδιας εταιρείας στα 33γρ με mb32. Όπως και τα olympus semi που για μένα είναι φυσίγγι κατεδαφισεων στα δύσκολα .sarcastic.. Το winner με mb36 αλήθεια το έχει δοκιμάσει κανείς? Ο Άρης φαντάζομαι.. Αν και είμαι από κάτω δν το έχω δοκιμάσει.. Απαράδεκτος
Το semi δν το έχω ρίξει ποτέ.
Το concord είναι ακόμη με MB32.....
Και σου λέω...Πως από έναρξη υδροβίου ως τα πρώτα σφηκτά κρύα του δεκέμβρη ρίχνω το 34 κ' το 33...ανάλογα τη θα βρω διαθέσιμο στο ράφι....Και στα δύσκολα ρίχνω το Winner 36 με MB36 σε Νο:5 με εξερετικά αποτελέσματα....Και προς το παρόν σε αυτά θα μήνω....;)
 
Το semi δν το έχω ρίξει ποτέ.
Το concord είναι ακόμη με MB32.....
Και σου λέω...Πως από έναρξη υδροβίου ως τα πρώτα σφηκτά κρύα του δεκέμβρη ρίχνω το 34 κ' το 33...ανάλογα τη θα βρω διαθέσιμο στο ράφι....Και στα δύσκολα ρίχνω το Winner 36 με MB36 σε Νο:5 με εξερετικά αποτελέσματα....Και προς το παρόν σε αυτά θα μήνω....;)
Δλδ το winner να υποθέσω το χρησιμοποιείς από 5 βαθμούς και κατω χοντρικά ε? Ταχύτητα? Σκότωματα? Συγκέντρωση?
 
Δλδ το winner να υποθέσω το χρησιμοποιείς από 5 βαθμούς και κατω χοντρικά ε? Ταχύτητα? Σκότωματα? Συγκέντρωση?
Ναι.....Από 7oC κ κάτω.....Σκοτώματα στα ίδια χαρακτηριστικά...μου φένεται λίιιγο πιο αργό....μηδαμινά πράματα.
Αν θες πιστεψέ με πως στν πίνακα δν το έχω ρίξει από αμέλια.....
(στα νερά) που το έχω δει τουλάχιστο τα τήναζε καλά κ πυκνά θα έλεγα στα 40m.....
 
Δυστυχώς τρυγονάκι μόνο εναρξη θα κυνηγήσω....αλλά στη φασσα πιστευω θα κόψει κώλους και με λίγο ανεβασμα πυριτιδα παιζει να παει και μεχρι τελος σεζον αυτο το 33 .big smile.


δεν ειναι το 2.5αρι που κανει τη δουλεια φιλε ....φυσιγγι και καννη φαινεται να δουλευουν δυνατα στο πάντρεμα!! Μαζί με το φιλαράκι σου είμασταν στις δοκιμές ρώτα τον .my man.
Άντε κι'ένα 28 άρι (28- 28.5 γρ) στο 1.55 με GT 24 &Z2M 24 κι'είσαι κομπλέ Κώστα .
 
Ναι.....Από 7oC κ κάτω.....Σκοτώματα στα ίδια χαρακτηριστικά...μου φένεται λίιιγο πιο αργό....μηδαμινά πράματα.
Αν θες πιστεψέ με πως στν πίνακα δν το έχω ρίξει από αμέλια.....
(στα νερά) που το έχω δει τουλάχιστο τα τήναζε καλά κ πυκνά θα έλεγα στα 40m.....
Ευχαριστώ πολύ Κώστα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top