Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λίγες δοκιμές ακόμα σήμερα με αρκετή κουφόβραση τώρα το σούρουπο:)
040.jpg
044.jpg
050.jpg
057.jpg
062.jpg
.shake hands.....άσε το full στην ακρη !
 
Λίγες δοκιμές ακόμα σήμερα με αρκετή κουφόβραση τώρα το σούρουπο:)
040.jpg
044.jpg
050.jpg
057.jpg
062.jpg
Ωραίες τουφεκιες! Λαμβάνοντας υποψη τον συνδυασμο απόστασης-τσοκ-φυσιγγίου, περισσοτερο μου άρεσε η τελευταια εικονα της τουφεκιας με τσοκ ***
 
Φυσίγγι ιδιογόμωσης με granular 32γρ νο8 συγκεντρωτήρα με φελλό, δεξιά κάννη σταθερό τσόκ 18,2 στον 18.6 αυλό. Θερμοκρασία 32-33 βαθμούς, μαλακό στην ανάκρουση. 36μ.
granular32g.jpg
 
Last edited by a moderator:
Φυσίγγι ιδιογόμωσης με granular 32γρ νο8 συγκεντρωτήρα με φελλό, δεξιά κάννη σταθερό τσόκ 18,2 στον 18.6 αυλό. Θερμοκρασία 32-33 βαθμούς, μαλακό στην ανάκρουση. 36μ.
granular32g.jpg
Νικολή 4/10 είναι η δεξιά; Και η αριστερή πόσο είναι;
 
Μόνο τα Hastings θα ταιριάξουν σε Verney Carron, από πλευράς μετάλλου και προσαρμογών. Το θέμα είναι τι προσπαθεί να πετύχει σε σχέση με αυτά που έχει, διότι συνήθως αυτό επιτυγχάνεται πιο εύκολα με το κατάλληλο φυσίγγι. https://www.hastingsdistribution.com/index.php?l=product_list&c=2
Θανάση, ευχαριστώ για την απάντηση. Το Verney Carron που κατέχω, έχει την κάτω κάνη 5* σταθερά, και στην πάνω έχω τσοκ 3*,4*,5*. Κυνηγάω συνήθως ορτύκι, μπεκάτσα με επανιέλ και τσίχλες περπατητό. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τσοκ 2* ή 1* για μακρινές βολές σε τρυγόνια ή κορακοειδή. Πιθανόν να κατέβω Αθήνα τον Ιούλιο και θα ρωτήσω στον Παπαδάκη τι υπάρχει από τσοκ.
Όπως και ναχει ευχαριστώ ...
 
Θανάση, ευχαριστώ για την απάντηση. Το Verney Carron που κατέχω, έχει την κάτω κάνη 5* σταθερά, και στην πάνω έχω τσοκ 3*,4*,5*. Κυνηγάω συνήθως ορτύκι, μπεκάτσα με επανιέλ και τσίχλες περπατητό. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τσοκ 2* ή 1* για μακρινές βολές σε τρυγόνια ή κορακοειδή. Πιθανόν να κατέβω Αθήνα τον Ιούλιο και θα ρωτήσω στον Παπαδάκη τι υπάρχει από τσοκ.
Όπως και ναχει ευχαριστώ ...

Αν δεν βγάλεις άκρη, ρωτάμε και τον Jean Verney Carron :) Δεν μπορεί, ιδιοκτήτης είναι, κάτι παραπάνω θα ξέρει, αν και προσωπικά πιστεύω πως ενδέχεται να σου ταιριάξει το polynox, επεκτείνοντας τη κάννη λίγα εκατοστά ακόμη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top