Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα κύριοι.σημερα έχουμε επισκέπτες από Λασίθι και Αθήνα Νικολή και Θεόφραστο και ήρθαμε για καφεδάκι στο σκοπευτήριο.με την ευκαιρία έριξα και 3 φυσιγγακια ιδιογομωσης στον πίνακα των φίλων μύρου και Νικολή.για να τα δούμε λοιπόν.οπλο δοκιμής beretta a350 τσοκ lm.οι τουφεκιές είναι στα 35 μέτρα
1ο φυσιγγι του μυρου με psb1 1,65*31 νο 9
Lemqvpg.jpg

2ο φυσιγγι πάλι του μύρου με granular 1,45*28 νο 8,5
xTtvAgV.jpg

3ο φυσιγγι του Νικολή με psb1 1,70*33 νο 6
mcCBlFz.jpg

Λεπτομέρειες για περαιτέρω απ' τους κατασκευαστές
Επιτέλους μάθατε να βαφετε τους πίνακες.
:p
 
Καλοριζικη Γιαννη καλες τουφεκιες..
Καλορίζικο Γιάννη!
Καλορίζικο Γιάννη κ να σου κάνει όλα τα χατήρια...
Για την f2 δεν έχω άποψη, αλλά για την psb 2 δεν περίμενα τίποτα λιγότερο... Σε νορμάλ βαλτοσυνθηκες μέχρι 45 μέτρα έχει πάρει στο λαιμό της πολλά παπια 3 χρόνια τώρα αν κ εγώ την γεμιζω στα 33 γρ...:cool:
Καλορίζικο.ειδα πολύ ωραίες τουφεκιες
Eυχαριστώ παληκάρια :), έτσι ειναι Αρη, και γω την εχω ευχαριστηθεί :)
 
Καλορίζικο με υγεία να το χαρείς. Οι δύο πρώτες δεν μου γέμισαν το μάτι για full, για ρίξε δύο 28αρια όταν μπορέσεις με το 2* αν υπάρχει!
Βγαζε την φώτο να φαίνεται όλος ο πίνακας.
Ευχαριστώ:)..τα 28αρια που εριξα, λίγο ''τσιμπιμένα'' και τώρα που ζεστανε δε μαζεύονται με τίποτα:) Ειχα στη πλάτη τον ήλιο,και δεν έβλεπα τίποτα στο κινητό γιαυτό πλησίαζα κοντά μπας και δω τίποτα...Θα επανέλθω πιο οργανωμένος:)
 
Θανάση, μήπως γνωριζεις ποιος τυπος τσοκ ταιριάζει σε s.pose Verney Carron Sagittaire NT Becassier;
Ρωτάω εκ μέρους του φιλου @kos kas που εχει αυτο το οπλο, εχει ρώτησει παλια στο φορουμ κι αν θυμαμαι καλα δεν πηρε καποια απάντηση...

Μόνο τα Hastings θα ταιριάξουν σε Verney Carron, από πλευράς μετάλλου και προσαρμογών. Το θέμα είναι τι προσπαθεί να πετύχει σε σχέση με αυτά που έχει, διότι συνήθως αυτό επιτυγχάνεται πιο εύκολα με το κατάλληλο φυσίγγι. https://www.hastingsdistribution.com/index.php?l=product_list&c=2
 
Οι Ισπανικες πυριτιδες ειναι για ολους τους καιρους?? (Ειμαι Ασχετος γιαυτο ρωταω.big smile.)
Μια χαρά είναι όπως και οι περισσότερες πυριτιδες που κυκλοφορούν.Η σταθερότητα ειναι αποτέλεσμα της σωστής και ισορροπημένης καύσης.
 
Μια χαρά είναι όπως και οι περισσότερες πυριτιδες που κυκλοφορούν.Η σταθερότητα ειναι αποτέλεσμα της σωστής και ισορροπημένης καύσης.


Κιαμα της χαμηλωσεις και λιγακη το καψουλι θα ντουφεκας οπου βλεπεις φιλε ιδιογομωτη.....:D:D:D:rolleyes::rolleyes::rolleyes::oops::oops::oops:.yel..yel..yel.
 
Μόνο τα Hastings θα ταιριάξουν σε Verney Carron, από πλευράς μετάλλου και προσαρμογών. Το θέμα είναι τι προσπαθεί να πετύχει σε σχέση με αυτά που έχει, διότι συνήθως αυτό επιτυγχάνεται πιο εύκολα με το κατάλληλο φυσίγγι. https://www.hastingsdistribution.com/index.php?l=product_list&c=2
Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.
 
Έχεις κανα σετ απ Μιχάλη δοκιμασμένο με psb2;

Φτιαξε οποιο σεταπ ρηχνεις με την psb2 αφτουσιο με καψουλι 686 η 615..... και θα με θημηθης.....αν θες σηκωσετην και 0.05 παραπανω....
Και απλα ρηξε 1 -2 κουτάκια μετα για να σηνηθησης την μπροσκοπευση......στα πολλη μακρηνα.....my man..my man..my man.
 
Λίγες δοκιμές ακόμα σήμερα με αρκετή κουφόβραση τώρα το σούρουπο:)
040.jpg
044.jpg
050.jpg
057.jpg
062.jpg
Ωραίες βολές Γιάννη.....Στην 1η φωτό να ξέρεις πως και από τα 42m να το ρίξεις σχεδόν ίδιο αποτέλεσμα θα'χει......
Γενικότερα είναι μια προς μία η βολές....
 
Ωραίες βολές Γιάννη.....Στην 1η φωτό να ξέρεις πως και από τα 42m να το ρίξεις σχεδόν ίδιο αποτέλεσμα θα'χει......
Γενικότερα είναι μια προς μία η βολές....
Ειναι και θεμα φυσιγγίων.Χαμήλωσα το 28ρακι με την f2x28 σήμερα στο 1,40χ28, απο 1,45 που το ειχα και αμέσως αλλαξε προς το καλύτερο η εικόνα του.Αυτή με το βελτιωμένο κύλινδρο δε μου αρέσει,δεν ειχα κι αλλα φυσίγγια να πάρω πιο ολοκληρωμένη εικόνα.Μπροστά ειναι ο καιρός,όλα θα τα βρούμε στη πορεία:);)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top