Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συγνωμη .Τι παραπανω κανουν
Δέν κατάλαβα την ερώτηση σας .
Άμα φας μαυτο ορτύκι σφηραμου.μονο τα πούπουλα θα βλεπης να αγναντεβουν στον αερα
.sarcastic..sarcastic..sarcastic. Θα το εξαερώνει φαντάζομαι θέλει να πεί ο Γιάννης .Ναί το ορτύκι θέλει 1 ντουφεκιά 5 άστρα ,πήγαινα νεαρός με τσόκ 1-2 και μούτυχε μια-δυό φορές αυτό το πράγμα
 
Δέν κατάλαβα την ερώτηση σας .

.sarcastic..sarcastic..sarcastic. Θα το εξαερώνει φαντάζομαι θέλει να πεί ο Γιάννης .Ναί το ορτύκι θέλει 1 ντουφεκιά 5 άστρα ,πήγαινα νεαρός με τσόκ 1-2 και μούτυχε μια-δυό φορές αυτό το πράγμα
Σίγουρα θα του κάνει τρομερή ζημιά αν το πετύχει το κέντρο της τουφεκιάς....Πιστεύω το 9 είναι κ το πιο κατάλληλο.....Βέβαια δν έχω άποψη για το 11 προς το παρών...
 
Τα ψιλά...πάντα τα δοκιμάζω με ανοιχτά τσοκ....ενδιαφέρον θα ήταν να δούμε τι κάνουν τα 4αρια του...με το δυάρι σου!
Θα γίνει κ αυτό.
Δειχνει ωραιο φυσιγγι Κωστα..φετος πρεπει να το ριξεις fanatic-α....yelling.
Ενα 12αρακι μεταλλο του λειπει κ θα γινει πιο σπεσιαλε...
Όντως αν είχε κ ένα 12mm θα ήταν πιο sic...Όχι πως είναι αυτό αφορμή να μη το ρίξει κάποιος...;)
 
Δοκιμή σημερα φυσίγγι ιδιογομωσης με ΑΟ το έφτιαξε φίλος με την συνταγή που ρίχνω εγώ σε νο5,5 απόσταση 42 μέτρα όπλο marochi trap 76 ποντους κανη τσοκ 2* σταθερό θερμοκρασία 27 βαθμούς!!Ο μέσα κύκλος 52 ποντους 148 σκάγια και ο εξω 76 ποντους 257 σκάγια!!το χαρτί ειναι 70*80 τα συμπεράσματα δικά σας
 
Last edited:
Δοκιμή σημερα φυσίγγι ιδιογομωσης με ΑΟ το έφτιαξε φίλος με την συνταγή που ρίχνω εγώ σε νο5,5 απόσταση 42 μέτρα όπλο marochi trap 76 ποντους κανη τσοκ 2* σταθερό θερμοκρασία 27 βαθμούς!!Ο μέσα κύκλος 52 ποντους 148 σκάγια και ο εξω 76 ποντους 257 σκάγια!!
Κώστα αν και σου έχει φύγει λίιιγο κάτω η τουφεκιά,αυτό δν έχει να κάνει βέβαια π.χ. (με αστοχία του πτηνού) Κ πάλι έχει αρκετά σκάγια....Εγώ κοιτάζω το κέντρο της τουφεκιάς που είναι τέλειο...(όχι το κέντρο του χαρτονιού στη φωτό)....
Κώστα είναι πολύ ωραία η κατανομή...;)
 
Δοκιμή σημερα φυσίγγι ιδιογομωσης με ΑΟ το έφτιαξε φίλος με την συνταγή που ρίχνω εγώ σε νο5,5 απόσταση 42 μέτρα όπλο marochi trap 76 ποντους κανη τσοκ 2* σταθερό θερμοκρασία 27 βαθμούς!!Ο μέσα κύκλος 52 ποντους 148 σκάγια και ο εξω 76 ποντους 257 σκάγια!!το χαρτί ειναι 70*80 τα συμπεράσματα δικά σας

Κανονικά θα έπρεπε πρώτα να ρίξει στο χαρτί και μετά να χαράξει κύκλο με βάση τη κατανομή που θα αποτυπωθεί. Εδώ δείχνει μια μικρή απόκλιση της σκόπευσης προς τα κάτω.
 
Δοκιμή σημερα φυσίγγι ιδιογομωσης με ΑΟ το έφτιαξε φίλος με την συνταγή που ρίχνω εγώ σε νο5,5 απόσταση 42 μέτρα όπλο marochi trap 76 ποντους κανη τσοκ 2* σταθερό θερμοκρασία 27 βαθμούς!!Ο μέσα κύκλος 52 ποντους 148 σκάγια και ο εξω 76 ποντους 257 σκάγια!!το χαρτί ειναι 70*80 τα συμπεράσματα δικά σας
Τρομερή τουφέκια αν σκεφτείς ότι είμαι Χειμερινό φυσίγγι.....
Θα ήθελα αν μπορέσετε να τσεκάρετε και διατρηση Κωστή, αν και πιστεύω και εκεί πολύ καλά θα τα πάει :D:D
 
Δοκιμή σημερα φυσίγγι ιδιογομωσης με ΑΟ το έφτιαξε φίλος με την συνταγή που ρίχνω εγώ σε νο5,5 απόσταση 42 μέτρα όπλο marochi trap 76 ποντους κανη τσοκ 2* σταθερό θερμοκρασία 27 βαθμούς!!Ο μέσα κύκλος 52 ποντους 148 σκάγια και ο εξω 76 ποντους 257 σκάγια!!το χαρτί ειναι 70*80 τα συμπεράσματα δικά σας
18,8 ο αυλός Κώστα;
 
Δοκιμή σημερα φυσίγγι ιδιογομωσης με ΑΟ το έφτιαξε φίλος με την συνταγή που ρίχνω εγώ σε νο5,5 απόσταση 42 μέτρα όπλο marochi trap 76 ποντους κανη τσοκ 2* σταθερό θερμοκρασία 27 βαθμούς!!Ο μέσα κύκλος 52 ποντους 148 σκάγια και ο εξω 76 ποντους 257 σκάγια!!το χαρτί ειναι 70*80 τα συμπεράσματα δικά σας
.love.απλα,δεν υπαρχει!!!!
 
Ειναι ανάποδα η φωτό εφυγε προς τα πάνω λιγο η Τουφεκιά η συνταγή ειναι cx2000/12 κάλυκας 68,5 1,9 γρ ΑΟ θωδη 16+2 χιλ φελοταπα 35γρ σκάγια +2 γρ μπαφερ πάτημα 57,7-57,8
Eίναι τέλεια ντουφεκιά
Δοκίμασε την ίδια συνταγή ή καί με 686 με obturator + DIANA αν έχεις Κώστα χωρίς buffer για 1η ντουφεκιά στην έναρξη .
 
Πολλά γραμμάρια για την έναρξη δεν ειναι ρε λάμπη;;
To γεμίζει φίλος που δουλεύει μόνο ΑΟ .Μούπε για ωραία πράγματα .
Επίσης Κώστα αν τα 410 m/s που είπαμε τις προάλλες είναι γι'αυτό το set up το μέτρησες λιγότερο .
Αυτό το φυσίγγι είναι ΑΟ CX 2000 1.90 X35 καί βγάζει 420μ/σ + V1.5 μετρημένο αρκετές φορές .Δέν έχει buffer .
 
To γεμίζει φίλος που δουλεύει μόνο ΑΟ .Μούπε για ωραία πράγματα .
Επίσης Κώστα αν τα 410 m/s που είπαμε τις προάλλες είναι γι'αυτό το set up το μέτρησες λιγότερο .
Αυτό το φυσίγγι είναι ΑΟ CX 2000 1.90 X35 καί βγάζει 420μ/σ + V1.5 μετρημένο αρκετές φορές .Δέν έχει buffer .
Τα κυπριακά φυσίγγια "Victory" είναι ποιοτικά και συνάμα "μαλακά" κατά τη χρήση, δηλαδή χαμηλών πιέσεων και, συνεπώς, μειωμένης ανάκρουσης και αναπήδησης στομίου...! .shake hands.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top