Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σε μένα το λες; Πες το σε αυτούς που τρελαίνονται με τις υπερσυγκεντρωσεις! Τα πιο αποδοτικά μου ημερήσια σε παπί τα έχω κάνει με 4αρια σκάγια και 3* optima μαμά. Τα υπόλοιπα τα βιδωνουμε για κάνα γούστο....εκτός ορίων!
.my man..my man..my man.
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
εγω ,βλεπω το briley να σου δινει περισοτερα θηραματα ,πολυ πιο ωραια τουφεκια και τουφεκια για 2αρι που δεν ειναι και τοσο αυστηρο.το ανακοντα αδικητε απο την μαλινη .το muller για μενα απογοητευτικο.
 
Μου προκαλεί εντύπωση, ότι για την ίδια τουφεκιά, ακούω τόσο θετικά αλλά και τόσο αρνητικά σχόλια. Τελικά η τουφεκιά του passing είναι καλή ή απογοητευτική? Εγώ θα πώ ότι αν στοχεύουμε εκεί περίπου στα 40 μ, ναι είναι καλή και κάνει αυτό που λέει, δηλ. χωρίς έντονα κέντρα κατανέμει την τουφεκιά πιο ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνειά της. Για να μην πώ ότι είναι ιδανική τουφεκιά κ έχει τρυπήσει σχεδόν όλο τον πίνακα από άκρη σε άκρη. Μην συγκρίνουμε με το τι θα γίνει 5-10 μέτρα πιο μακριά γιατι για εκεί, όπως είπε και φίλος πιο πάνω, βάλε ufo.
 
Μου προκαλεί εντύπωση, ότι για την ίδια τουφεκιά, ακούω τόσο θετικά αλλά και τόσο αρνητικά σχόλια. Τελικά η τουφεκιά του passing είναι καλή ή απογοητευτική? Εγώ θα πώ ότι αν στοχεύουμε εκεί περίπου στα 40 μ, ναι είναι καλή και κάνει αυτό που λέει, δηλ. χωρίς έντονα κέντρα κατανέμει την τουφεκιά πιο ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνειά της. Για να μην πώ ότι είναι ιδανική τουφεκιά κ έχει τρυπήσει σχεδόν όλο τον πίνακα από άκρη σε άκρη. Μην συγκρίνουμε με το τι θα γίνει 5-10 μέτρα πιο μακριά γιατι για εκεί, όπως είπε και φίλος πιο πάνω, βάλε ufo.
Η τουφεκιά είναι Super...μην το ψάχνεις μην το ψάχνουμε....
 

Και εδω με το muler passing

εγώ εκφράζω την άποψη μου με μια μόνο εικόνα

hqdefault.jpg
 
Η τουφεκ
Μου προκαλεί εντύπωση, ότι για την ίδια τουφεκιά, ακούω τόσο θετικά αλλά και τόσο αρνητικά σχόλια. Τελικά η τουφεκιά του passing είναι καλή ή απογοητευτική? Εγώ θα πώ ότι αν στοχεύουμε εκεί περίπου στα 40 μ, ναι είναι καλή και κάνει αυτό που λέει, δηλ. χωρίς έντονα κέντρα κατανέμει την τουφεκιά πιο ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνειά της. Για να μην πώ ότι είναι ιδανική τουφεκιά κ έχει τρυπήσει σχεδόν όλο τον πίνακα από άκρη σε άκρη. Μην συγκρίνουμε με το τι θα γίνει 5-10 μέτρα πιο μακριά γιατι για εκεί, όπως είπε και φίλος πιο πάνω, βάλε ufo.
Η τουφεκιά δεν είναι απλά καλή είναι εξαιρετική φίλε μου σε αυτά τα μέτρα έχει κεντησει όλο τον πίνακα ,η πρώτη τουφεκιά είναι πολύ λογικό να είναι πιο γρήγορη και με έντονη αποτύπωση αφού έχει πάρα πολλές συσωματωσεις σκαγιων μιλάμε ότι έχει τόσα σκάγια διπλά και τριπλά που είναι σαν να έφαγε ο πίνακας 2αρια άσε που σαν κατανομή λόγω του παραπάνω θεωρώ πως δεν είναι καθόλου καλή ,το μαμά 2* έχει βγάλει πιο συγκεντρωτική τουφεκιά και με πολύ καλύτερη κατανομή ,εμένα προσωπικά μου αρέσει το muller μετά το μαμά 2* και δεν μου αρέσει το ανακοντα αν και είναι σίγουρο πως με τέτοιες συσωματωσεις πιθανόν να καρπωθείς τα περισσότερα τυχερα ψηλωμενα πουλιά
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.

Θα σου ημουν πολλη υπιχρεωμενος αν την ιδια δοκημη την εκανες παραλληλα και στα 55 μετρα.....
Φανταζωμε θα καταλαβαινεις το σκεπτικο μου....
 
Θα σου ημουν πολλη υπιχρεωμενος αν την ιδια δοκημη την εκανες παραλληλα και στα 55 μετρα.....
Φανταζωμε θα καταλαβαινεις το σκεπτικο μου....
Να την κανω την δοκιμη στα 55 ...αλλα δεν το προοριζω για εκει .... μεχρι τα 45 που το θελω ... πιστευω θα με καλυψει .....το συγκεκριμενο στησιμο.....
Θα ψαχτει και αλλο το σεταπ και με συγκεντρωτηρες... και ισως πεσω και σε νο5 ... για τα 55.
 
Να την κανω την δοκιμη στα 55 ...αλλα δεν το προοριζω για εκει .... μεχρι τα 45 που το θελω ... πιστευω θα με καλυψει .....το συγκεκριμενο στησιμο.....
Θα ψαχτει και αλλο το σεταπ και με συγκεντρωτηρες... και ισως πεσω και σε νο5 ... για τα 55.

Φιλιπα...δεν με κατάλαβες...
Θα ηταν καλο να δουμε και την εκη συγκεντρωση ασχετα αν σκωτωνει η οχι για να μπορουμε να βγαλουμε ενα καλητερο σημπερασμα για τον καθε τυπο τσοκ.....
Το εχεις δυσκολο σε αυτα τα μετρα να δεις πχ το ανακοντα να κραταει καλητερη συγκεντρωση ....
Που δεν το νομηζω αλλα λεμε....
 
Φιλιπα...δεν με κατάλαβες...
Θα ηταν καλο να δουμε και την εκη συγκεντρωση ασχετα αν σκωτωνει η οχι για να μπορουμε να βγαλουμε ενα καλητερο σημπερασμα για τον καθε τυπο τσοκ.....
Το εχεις δυσκολο σε αυτα τα μετρα να δεις πχ το ανακοντα να κραταει καλητερη συγκεντρωση ....
Που δεν το νομηζω αλλα λεμε....
ΟΚ Μάκη θα την κάνω ...όπως το έθεσες έχεις δίκιο και θα είναι ενδιαφέρον να το δούμε.
θα στήσω σήμερα το ίδιο σετάπ και θα το ριξω στα 45 55 και ίσως βρω και ένα carsons long range να βάλουμε και αυτό στο παιχνίδι.
Αν προλάβω θα φτιάξω και με συγκεντρωτήρα να δούμε και εκεί τι θα δώσουν...
Ελπίζω μέσα στο ΣΚ να καταφέρω να πάω.
 
ΟΚ Μάκη θα την κάνω ...όπως το έθεσες έχεις δίκιο και θα είναι ενδιαφέρον να το δούμε.
θα στήσω σήμερα το ίδιο σετάπ και θα το ριξω στα 45 55 και ίσως βρω και ένα carsons long range να βάλουμε και αυτό στο παιχνίδι.
Αν προλάβω θα φτιάξω και με συγκεντρωτήρα να δούμε και εκεί τι θα δώσουν...
Ελπίζω μέσα στο ΣΚ να καταφέρω να πάω.
Δεν μας λες και το σετ απ ,εγώ δεν έχω καταλάβει ,τελικά είναι μαλινοταπο
 
ΟΚ Μάκη θα την κάνω ...όπως το έθεσες έχεις δίκιο και θα είναι ενδιαφέρον να το δούμε.
θα στήσω σήμερα το ίδιο σετάπ και θα το ριξω στα 45 55 και ίσως βρω και ένα carsons long range να βάλουμε και αυτό στο παιχνίδι.
Αν προλάβω θα φτιάξω και με συγκεντρωτήρα να δούμε και εκεί τι θα δώσουν...
Ελπίζω μέσα στο ΣΚ να καταφέρω να πάω.
.shake hands..shake hands.
 
Tεσπα νο 5 για 50 μετρα... τεσπα αλλά η δοκιμή έγινε. Federal hi bird (eu5) 47 50 μέτρα με anaconda long range x3.
Κενά που περνά όλο το πουλί από μέσα. Δεν ξέρω με αντοιχο τσοκ και 2 νούμερα κάτω αν έδινε κατιτοις.
138 σκαγια και σε σύγκριση με percorso που έβαλε 80κατι... 5αρια. Γι αυτό είμαι επιφυλακτικος γιατί στη βολη μου έφυγε το όπλο λίγο για άλλους λογους.
IMG-20190427-113808.jpg
 
Το φυσιγγι ακόμα και με ζεστό καιρό προχθές είχε δυναμη... πίσω από το χαρτόνι υπήρχε χοντρή λαμαρίνα και η δύναμη κρουσης φάνηκε έστω μ αυτά τα σκαγια που φτασαν. Έμεινα έκπληκτος ότι πλησιασα και είδα κάποια πεσμενα να έχουν χάσει μόνο το μισό τους σχημα...αλλά 50 μετρα ειν αυτά θα μου πεις. Λακτισμα 0 δύναμη και σταθερότητα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top