Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Από την μέρα που αγόρασα την Gold black maxus με τον 3.5 κωνο ... με έτρωγε να δω διαφορές με την παλαιότερη μάξους με τον 6αρι κώνο....
Την Κυριακη βρήκα λοιπόν στον ασπρόπυργο ένα φιλο απο εδώ μέσα ... και τον ευχαριστώ κιολλας από εδώ ξανά ...και ρίξαμε από ενα φυσιγγάκι ιδιογομωσεις δικό μου , γεμισμένα ζυγισμένα ένα ένα ωστε να είναι πανομοίωτητα .
Τα φυσιγγια ρίχθηκαν από τα 35 μετρα ... με ανακοντα mid και στα 2 οπλα , 71 ποντούς κάννες , με 70άρες θαλάμες και τα 2, σκαγια νο 9.
Η πρώτη ντουφεκιά ειναι με την παλαιά Μάξους με τον 6αρι κώνο .


Και αυτή με την νέα μάξους με τον 3.5 κώνο ....

Ο Πίνακας έχει διαστάσεις 1χ1
Ωραια κατανομη Φιλιππα!!
Δεν μας λες και τη συνταγουλα!!
 
Αμελητεα για εμενα......ειναι τοση παραπανω η καταστροφη σκαγιων λογο συσφηξης που δεν την θελω.....
Αν θες πηστεψετο φετος ενα αφτερμαρκετ 4αρη τσοκ δεν ξεβηδωθηκε ουτε λεπτο απο πανω ......
Ντουφεκιες μεχρη τα 40 - 45 βαρια βαρια σε παπια με ιδιογομωση παντα σχεδον ολα τα πουλια που μπηκαν στην ροζετα απλα χτηπαγαν το κεφαλι στην πλατη που λεει και ο καλαματιανος....
Σε μένα το λες; Πες το σε αυτούς που τρελαίνονται με τις υπερσυγκεντρωσεις! Τα πιο αποδοτικά μου ημερήσια σε παπί τα έχω κάνει με 4αρια σκάγια και 3* optima μαμά. Τα υπόλοιπα τα βιδωνουμε για κάνα γούστο....εκτός ορίων!
 
Και οι δύο κάνες έβλαλαν ωραίες ντουφεκίες η αλήθεια είναι ... παρότι το ανακόντα δεν φημίζετε για τις όμορφες κατανομές του ... αν και εγώ βλέπω ότι η παλία έδωσε ποίο σφικτό κέντρο .... αλλά η δικία μου ποιό όμορφη και συμπαγή περιφέρεια .... ποιό κυνηγετική.
Οι διαφορές ελάχιστες βέβαια ...... που για να είμαι ειλικρινείς δεν το περίμενα...περίμενα τον 6αρι κώνο να με κεράσει τσαγάκι...:D:D:D


Ωραια κατανομη Φιλιππα!!
Δεν μας λες και τη συνταγουλα!!
Κώστα αυτό το φυσιγγάκι το δούλεψα φέτος 3 συνεχόμενους μήνες ... με άριστα αποτελέσματα σε όλους τους καιρούς απο τον Δεκέμβριο και μετά ......με μακρινές καταβολές.
Η συνταγή είναι c7 1.65 -33 νο9 με μαχαμ καλυκα, uee καψύλιο κομμένος στα 65,3 με sg22 κλεισμένο στα 60,2 με στρογγυλό παραδοσιακό ρέλι με το ζάμα του Λαναρά.
Με z2m 21 +1.5 φελλό δίνει ακόμα ποιό σφιχτή ντουφεκιά.
 
Τακη γιατι οχι,σε ολο το κοσμο να ερθει να ριξει στο χρονογραφο οταν θα παω καννενα προβλημα,και οτι αλλο τεστ θελετε,θα φερω και παχυμετρο και κυλινδρομετρο για μετρησεις στους αυλους.Θα ηταν ενδιαφερων να δουμε τη κριο με την Μοσσυ 835 στα 50γρ.
Η μοση 835 δεν εχει αντηπαλο στα 50 γρ το εχω δει με την 935 που εχουν υδιες κανες
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
 
Last edited:
Από την μέρα που αγόρασα την Gold black maxus με τον 3.5 κωνο ... με έτρωγε να δω διαφορές με την παλαιότερη μάξους με τον 6αρι κώνο....
Την Κυριακη βρήκα λοιπόν στον ασπρόπυργο ένα φιλο απο εδώ μέσα ... και τον ευχαριστώ κιολλας από εδώ ξανά ...και ρίξαμε από ενα φυσιγγάκι ιδιογομωσεις δικό μου , γεμισμένα ζυγισμένα ένα ένα ωστε να είναι πανομοίωτητα .
Τα φυσιγγια ρίχθηκαν από τα 35 μετρα ... με ανακοντα mid και στα 2 οπλα , 71 ποντούς κάννες , με 70άρες θαλάμες και τα 2, σκαγια νο 9.
Η πρώτη ντουφεκιά ειναι με την παλαιά Μάξους με τον 6αρι κώνο .


Και αυτή με την νέα μάξους με τον 3.5 κώνο ....

Ο Πίνακας έχει διαστάσεις 1χ1
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
Ωραία κατανομή Φίλιππα.
 
Last edited by a moderator:
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing
Μονο για passing δεν μου φενεται σαν κυληνδρος μιαζει η τουφεκια
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
Ωραίες τουφεκιές!
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
Η μεσαία Φίλιππα με το briley μπαλα!!!!
 
Μονο για passing δεν μου φενεται σαν κυληνδρος μιαζει η τουφεκια
Η μεσαία Φίλιππα με το briley μπαλα!!!!
Εγώ να σου πω για αυτά τα μέτρα και με την κατανομή που βλέπω το passing δεν θα το έβγαζα από επανω
 
Εγώ να σου πω για αυτά τα μέτρα και με την κατανομή που βλέπω το passing δεν θα το έβγαζα από επανω
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το muller σε σχέση με τα άλλα δύο είναι το τσοκ που έχει τις λιγότερες συσωματωσεις στα σκάγια
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
Γι'αυτό τα muller είναι μια σκέτη κάβλα :D:D:D Φανταστείτε το UFO να δίνει τέτοιες κατανομές στα 60 μέτρα με σκάγια 1, 2, 3, 4.
Όποιος κυνηγάει φασα μπασιματα και παπί ημερήσιο και δεν αγόρασε το ufo που πουλιόταν τόσο καιρό στην μισή τιμή ,δεν έπραξε ορθά :cool:
 
Μονο για passing δεν μου φενεται σαν κυληνδρος μιαζει η τουφεκια
1×1 μετρό με νούμερο 6 σκαγι, κάνει τον πίνακα αλατιέρα στα 40 μέτρα και δεν είναι για passing; :eek:
Φίλε μου πρέπει να είσαι φοβερός στο σημάδι :)
 
Κατι που ξεχασα να αναφερω ... και αδικησα το ανακοντα .... ειναι οτι το φυσιγγι ειναι στημενο με παραδοσιακη μαλλινη ταπα diana η οποια δεν δουλεψε τοσο καλα στο ανακοντα που ειναι τσοκ φρενου και η δοκιμη εγινε καθαρα να δω ....πως θα συμπεριφερθει...
Στα 40 μετρα και εγω προτημω την κατανομη του passing ..ειναι ποιο κυνηγετικη και θα σου δωσει περισσοτερες ευκαιριες στην καρπωση του θηραματος.
Το briley θα σκοτωαει καλυτερα και ποιο εντυπωσιακα ομολογουμενος και σιγουρα κανα 5αρι μετρα ποιο μακρια αλλα θα σου στερηση θηραματα στα 20 και 25 μετρα .
 
Αλλη μία δοκιμή που έκανα ..... ήταν να ντουφεκίσω ένα φυσίγγι με σκάγια νο 6 , σε ένα σετάπ που δουλεύω και ψάχνω τώρα ,με 3 διαφορετικά τσοκ στα 40 μέτρα.

Εδώ είναι με το ανακόντα μιντ.... που παρόλο ότι έχασε σε συγκέντρωαη .. έδωσε αισθητά ποιό γρήγορη ντουφεκιά και μεγαλύτερη αποτύπωση σκαγιών πάνω στον πινακα.

Εδω με το 2* signature της briley

Και εδω με το muler passing

Ευχαριστώ τον Τεό για την χορηγία των 2 εκ των 3 τσοκ.love..love..love.
Passing ole!
 
Η μοση 835 δεν εχει αντηπαλο στα 50 γρ το εχω δει με την 935 που εχουν υδιες κανες
Εως σημερα δεν εχει χασει απο καννενα οπλο,με οσα το εχω κοντραρει,,το να μην εχει αντιπαλο,καλα θα ηταν και να ειχε και καποια αξια η διαφορες που εχουν,οχι απλα να κερδιζει....η να βγαζει το ιδιο αποτελεσμα,αναλογα τη δοκιμη.Το σωστο ειναι ''απλα δεν χανει''.
 
Last edited:
Εως σημερα δεν εχει χασει απο καννενα οπλο,με οσα το εχω κοντραρει,,το να μην εχει αντιπαλο,καλα θα ηταν και να ειχε και καποια αξια η διαφορες που εχουν,οχι απλα να κερδιζει....η να βγαζει το ιδιο αποτελεσμα,αναλογα τη δοκιμη.Το σωστο ειναι ''απλα δεν χανει''.
Στα 50 γρ και πανω εχει χασει μονο απο την remi cal 10 αλλα εκει παμε σε αλλα κολπα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top