Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με σειρά σε δύναμη και διάτρηση
1ο ΔΥ
2ο Beretta
3o Oscar
4o Nsi




Berreta πολυ καλο γιατι εχει και αρκετη συγκεντρωση, το oscar θα διαλεγα λογω συγκεντρωσης Παυλο κι ας μην εχει τρελη διατρηση, τη φασσα θα την κατεβασει παντως απο τρελες αποστασεις
 
Αθανατος τενεκες η πρωτη νομξζω ειναι η καλητερη τα σκαγια εκαναν ποντα και απο τη πισο μερια

η 1η φώτο συνδέεται με την 3η και η 2η φώτο με την 4η , οι τουφεκιές είναι απέναντι η μια με την άλλη

Berreta πολυ καλο γιατι εχει και αρκετη συγκεντρωση, το oscar θα διαλεγα λογω συγκεντρωσης Παυλο κι ας μην εχει τρελη διατρηση, τη φασσα θα την κατεβασει παντως απο τρελες αποστασεις

σίγουρα πέφτει ότι μπει εκεί μέσα,όμως θα διάλεγα το Beretta γιατί έχει πιο μαλακή τουφεκιά από το Oscar και είναι πιο δυνατό σε διάτρηση

@ ο Κύπριος Άλεξ με έχει ξεχάσει για το Full να βάλουμε τα μεγάλα μέσα ή να κάνουμε αυτό που ξέρουμε να κάνουμε καλά ( παραγγελία απευθείας ) .sarcastic.
 
η 1η φώτο συνδέεται με την 3η και η 2η φώτο με την 4η , οι τουφεκιές είναι απέναντι η μια με την άλλη



σίγουρα πέφτει ότι μπει εκεί μέσα,όμως θα διάλεγα το Beretta γιατί έχει πιο μαλακή τουφεκιά από το Oscar και είναι πιο δυνατό σε διάτρηση

@ ο Κύπριος Άλεξ με έχει ξεχάσει για το Full να βάλουμε τα μεγάλα μέσα ή να κάνουμε αυτό που ξέρουμε να κάνουμε καλά ( παραγγελία απευθείας ) .sarcastic.
Εμ ρε φιλε αφου τα ξερεις...αν το ειχες παρει απευθειας θα το ειχες εδω και κατι βδομαδες τωρα...
Μπορει να βγαινει λιγο παραπανω στα λεφτα αλλα δεν εισαι στο περιμενε συναχεια...
 
Εγώ Τάσο έχω δει ότι αν το 6αρι τον τρύπα στα 30 μέτρα είναι καλό κ στο κυνηγι... Να τον τρυπαει καλά όμως, σαν να έχεις ανοίξει την τρύπα με τρυπάνι ...
Παυλο αν τα 5αρια από τα δύο φυσιγγια έχουν ξετρυπηματα στα 45 μέτρα έχουν εξαιρετική διατρηση... Εγω δεν το καταφέρνω μετά τα 40 μετρα με τίποτα με συμβατικό φυσιγγι χωρίς μπαφερ...
 
Ενα 6αρι για να ειναι καλο( κ παντα με γνωμονα τα θηραματα τα οποια προοριζεται)
στα ποσα περιπου μετρα κατα ανωτερο θα πρεπει να τρυπησει τον ντενεκε απο την μια πλευρα?
Τασο ειναι αναλογα και τον τυπο του τενεκε, αυτος που ειχα ανεβασει εγω ειναι πολυ σκληρος και δεν τρυπαει ευκολα, φαντασου με νο5 στα 36 μετρα τον τρυπουσαν μερικα σκαγια μονο απο τη μπροστινη πλευρα.
Σημερα εριξα σε κανονικο τενεκε λαδιου στα 45 μετρα και τον τρυπουσαν πολυ ευκολα σχεδον ολα απο μπροστινη πλευρα και μερικα και στην πισω πλευρα, δεν νομιζω να χρειαζομαστε δηλαδη τοση μεγαλη διατρηση!
Νομιζω οτι την διατρηση για καθε θηραμα την μετρανε σε τηλεφωνικο καταλογο, δηλαδη μια τσιχλα η μια φασσα αντιστοιχει σε 20 η 30 σελιδες πχ...καπου το διαβαζα χθες αυτο αλλα δεν θυμαμαι που...
Κοιτα να εχεις καλες κατανομες κατα τη γνωμη μου στα μετρα που θες και δεν θα εχεις προβλημα διατρησης;)
 
Εγώ Τάσο έχω δει ότι αν το 6αρι τον τρύπα στα 30 μέτρα είναι καλό κ στο κυνηγι... Να τον τρυπαει καλά όμως, σαν να έχεις ανοίξει την τρύπα με τρυπάνι ...
Παυλο αν τα 5αρια από τα δύο φυσιγγια έχουν ξετρυπηματα στα 45 μέτρα έχουν εξαιρετική διατρηση... Εγω δεν το καταφέρνω μετά τα 40 μετρα με τίποτα με συμβατικό φυσιγγι χωρίς μπαφερ...

μόνο του Υψηλού είχαν ξετρύπημα 2 σκάγια και 1 το beretta,,,πολύ ωραία φυσίγγια και τα δύο !

περιμένω kicks smoke full να γίνει το τεστ και με L4S
 
Last edited:
Είπα να τσεκάρω το pose σήμερα (μετά το σήκωμα) και κατέληξα να πάρω όλα τα όπλα μαζί... Η Breda είναι 62,5cm με quick choke εξωτερικά. Οι στόχοι ειναι 1x1 περίπου. Το δίκανο πάλι για μάζεμα... o_O
94OLJC4.jpg

RjbKCSj.jpg

GpRAQhM.jpg

ihN9lDN.jpg

IO3quc8.jpg

L6UmGb7.jpg
 
Επειδη δεν βρηκα ουτε φασσες ουτε τσιχλες να ριξω κανενα φυσιγγακι το εριξα στα χαρτονια...πρωτη δοκιμη το 3* του οπλου στα 41 μετρα αλλα σε μικρο χαρτονι 70×80 περιπου, παντως δεν εφτανε για κυκλο 76...
Ομολογω οτι δεν περιμενα τοσο καλη συγκεντρωση, psb1 34gr no6
r1DAHZD.jpg

Οι υπολοιπες με goose και kicks αργοτερα απο τη δουλεια.
 
δεν εχουν διαφορες.πανω κατω τα ιδια.
Το φυσιγγακι ειναι κορυφη!
Αlex η πρώτη έχει πιο έντονα κέντρα,την προτιμώ!!!:)
Ναι Τακη εχεις δικιο, το Kicks κραταει καλυτερα κεντρα και το goose περιφερεια
 
Αν τουφεκας κέντρο το kiks θα σου δώσει πιο πολλά μετρα!!!
Εχω παρει πολυ μακρινα πουλια και με τα δυο.
Για το Mod μαμα δεν εχετε να πειτε τιποτα? Πιστευω εβγαλε φοβερη τουφεκια.
Με βλεπω το επομενο τσοκ να ειναι γαλοπουλας...
 
Εχω παρει πολυ μακρινα πουλια και με τα δυο.
Για το Mod μαμα δεν εχετε να πειτε τιποτα? Πιστευω εβγαλε φοβερη τουφεκια.
Με βλεπω το επομενο τσοκ να ειναι γαλοπουλας...
Τα εργοστασιακά της Remington βγάζουν πολύ καλές ντουφεκιές, τουλάχιστον τα rem chokes που φοράει η δικιά μου. Τα δικά σου Αλέξη είναι probore;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top