Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σας βάζω αυτά που είδα και μέτρησα από το Gorilla.

dYMTwll.jpg


SKDXcsg.jpg
BApPXaF.jpg


IWN6Ayl.jpg
0Q6iIFf.jpg





Εδω φαίνεται το βαρος των 10 σκαγίων.Συνολικά το φυσίγγι εχει 300 σκάγια.
woLZeTP.jpg
7elZXMc.jpg


vBebmpt.jpg


xk0Rj8A.jpg
 
Δεν είχα μαζί μου στο βουνό κι άλλα χαρτιά ,ώστε να εριχνα και δευτερο ή και τρίτο απο το καθένα.
Θα το ξαναρίξω όμως σε χαρτί με την πρώτη ευκαιρία για να το τεστάρω και πάλι.
Η σχέση απόδοσης τιμής για το συγκεκριμένο και πάντα σε σχεση με κάποια πολύ ακριβότερα , είναι καταπληκτική.
Νομίζω 7 ή 7,50€
 
Last edited:
Δεν είχα μαζί μου στο βουνό κι άλλα χαρτιά ,ώστε να εριχνα και δευτερο ή και τρίτο απο το καθένα.
Θα το ξαναρίξω όμως σε χαρτί με την πρώτη ευκαιρία για να το τεστάρω και πάλι.
Η σχέση απόδοσης τιμής για το συγκεκριμένο και πάντα σε σχεση με κάποια πολύ ακριβότερα , είναι καταπληκτική.
Νομίζω 7 ή 7,50€
για 34 γραμμαρια πολυ καλη τιμη
 
Ισως " 6αρι",Φ 2.60 mm.
Πώς να εμπιστευτείς ξανά μια τέτοια εταιρεία που τα πενταρια της δεν είναι ούτε καν 2.8 αλλά 2.6 όπως λες?κ η τιμή του ...14.5€ μονόδρομος για μένα τα φυσίγγια εξωτερικού.....το ωραίο ξέχασα....σε επικοινωνία μαζί τους ....μου γράψαμε αυτολεξεί...ότι ουδέποτε θα κάναμε κάτι τέτοιο στη ναυαρχίδα της εταιρείας μας!καλό???
 
Πώς να εμπιστευτείς ξανά μια τέτοια εταιρεία που τα πενταρια της δεν είναι ούτε καν 2.8 αλλά 2.6 όπως λες?κ η τιμή του ...14.5€ μονόδρομος για μένα τα φυσίγγια εξωτερικού.....το ωραίο ξέχασα....σε επικοινωνία μαζί τους ....μου γράψαμε αυτολεξεί...ότι ουδέποτε θα κάναμε κάτι τέτοιο στη ναυαρχίδα της εταιρείας μας!καλό???
Δηλαδή στα υπόλοιπα το κάνουν; think
.sarcastic.
 
Πώς να εμπιστευτείς ξανά μια τέτοια εταιρεία που τα πενταρια της δεν είναι ούτε καν 2.8 αλλά 2.6 όπως λες?κ η τιμή του ...14.5€ μονόδρομος για μένα τα φυσίγγια εξωτερικού.....το ωραίο ξέχασα....σε επικοινωνία μαζί τους ....μου γράψαμε αυτολεξεί...ότι ουδέποτε θα κάναμε κάτι τέτοιο στη ναυαρχίδα της εταιρείας μας!καλό???
Εεε ρε Γιαννη....
Ετυχε ρε μαγκα!:D
Και στον επομενο που θα τολμησει να κοψει ενα φυσιγγι 15/κουτι και θα δει κατι αναλογο.....θα τυχει....;)
 
Δεν αντιλέγω έτυχε...έτυχε...αλλά ρε φίλε ....την ίδια απάντηση θα έπαιρνε...ένας Άγγλος ας πούμε???τι χρωστάω εγώ να πληρώνω τα δικά σου έτυχε???κ Σιν τοις άλλης μου απαντάς κ ως παππας...βλέπε αλάθητο....anyway....την μάρκα θα σας την έλεγα αν είχα όχι φωτό για απόδειξη....αλλά βίντεο!
 
Επειδή μου τα αγόρασε ο Κώστας τον Σεπτέμβρη , εχω μια επιφύλαξη .Μπορεί και να κάνω λάθος .Θα μας το επιβεβαιώσει.
Δημήτρη 8,50€ είναι η τιμή που τα αγόρασα. Επειδή και εγώ φέτος το δοκίμασα πρώτη φορά σε μακρινές τουφεκιές που έκανα σε φάσσα και παπί είδα να παίρνουν αρκετά σκαγια τα πουλιά για την απόσταση και δεν πήρα κανένα ζωντανό...
Χθές έριξα σε μια φάσσα στα 35-40 μέτρα περίπου με πολύ υγρασία (μες στην ομίχλη) και κρύο κοντά στο μηδέν η θερμοκρασία πάλι το ίδιο ακαριαίο σκότωμα.
Η αποτύπωση πάντως είναι εντυπωσιακή .... ξαναδοκίμασε για να έχουμε σωστή εικόνα γιατί αν ισχύει ....τα σπάει η τουφεκιά :D
 
.....
....μου γράψαμε αυτολεξεί...ότι ουδέποτε θα κάναμε κάτι τέτοιο στη ναυαρχίδα της εταιρείας μας!καλό???
Εν ολίγοις σε αμφισβήτησαν και μάλιστα ευθέως .
Μεγάλη (Ναυ)αρχίδα η εταιρεία όντως.:D
Κι ας μην ξέρω για ποια μιλάμε
 
Σημερινή δοκιμή με φυσίγγι που μου κίνησε το ενδιαφέρον ύστερα από την δοκιμή του κ.Δημήτρη (dim63)σε στόχο 80*58 εκ. ύψος και πλάτος αντίστοιχα.Αποσταση 36μέτρα 142 σκάγια εντός στόχου όπλο FABARM Eurolionmk2 με μήκος κάννης 61 εκ.τσοκ3*(5/10) μαμίσιο +5 εκατοστα έσω-εξω και αυλό 18,8mm.Φυσίγγι gorilla 34 n6
 
Last edited:
Σημερινή δοκιμή με φυσίγγι που μου κίνησε το ενδιαφέρον ύστερα από την δοκιμή του κ.Δημήτρη (dim63)σε στόχο 80*58 εκ. ύψος και πλάτος αντίστοιχα.Αποσταση 36μέτρα 142 σκάγια εντός στόχου όπλο FABARM Eurolionmk2 με μήκος κάννης 61 εκ.τσοκ3*(5/10) μαμίσιο +5 εκατοστα έσω-εξω και αυλό 18,8mm.Φυσίγγι gorilla 34 n6
Λες κ είναι εικόνα που θα πρέπει να ενωσεις τις τελιες....μέτρια πολύ....η γνώμη σου???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top