Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τι
Τι λετε ρε παιδια ο λαγος ειναι απο τους πιο ευκολους στοχους ιδιως αν ειναι δυπλαρικα !!! Το θεμα ειναι να ξερεις να σημαδεψεις !!! Κατι που οι λαγαδες δεν φυμηζονται
Τι ειναι το διπλαρικα;

Ευκολος στοχος ειναι σχετικα ναι
Ψυχραιμια θελει περισσοτερο

Αλλα αλλο ειναι να τον σημαδευεις στα 20 και αλλο στα 50
Μετα δικα μου ματια και ικανοτητες παντα

Εγω το βρισκω δυσκολο να τον πετυχω στα 50 παντως
Μακαρι να βελτιωθω
 
Λαγο στο καρτερι-ποστο δεν εχω χασει ποτε!
Στο σηκωμα ειτε φερμαριστο ειτε οχι εχω χασει πολλους
Οπως ακι εχω παρει
Συνηθως χανω αυτους που ειναι σε πυκνο η σε κρεμο με δυνατοτητα μονος μιας βολης και με βολες στνηθως κατω των 15 μετρων

Βρισκω πολυ πιο ευκολο ως προς την βολη να εισαι καρτερι παρα καβαλα στα σκυλια
 
Καλημερα Βαγγελη μου !!! Αυτα περι κοντακιου ...και ''φευγατης'' τουφεκιας ειναι υποθεσεις και δικες σου
εικασιες....
Ουτε η τουφεκια ουτε το κοντακι δεν μου καθοταν καλα !!!
Το αποτελεσμα της τουφεκιας ηταν καθαρα θεμα σκαγιων !!!
Και σε ρωταω....Γιατι στις αλλες δοκιμες οι τουφεκιες δεν ειναι ''φευγατες'' ???
Ειλικρινα μου κανει μεγαλη εντυπωση που απορεις για τις διαφορές που κανουν τα καλης
ποιοτητας σκαγια ( νικελ ) η το αλευρι !!!
Το στησιμο και η ποιοτητα υλικων καθοριζουν και το αποτελεσμα φιλε !!!
Οσο καλυτερα προστατευσεις τα σκαγια σου απο παραμορφωσεις....τοσο καλυτερη τουφεκια
θα βγαλεις...!!!

Κοιτα μια δοκιμη μου με απλα μολυβδινα σκαγια....αλλα πολυ καλα προστατευμενα...με αλευρι+γραφιτη !!!

Οι καλες τουφεκιες δεν βγαινουν τυχαια Βαγγελη !!!


View attachment 49085
View attachment 49086

View attachment 49087

Και με ταχυτητα που δεν '' αστειευεται'' !!!!
Καλημέρα Νίκο. Στα έγραψα αυτά περί κοντακιου και φευγατης ντουφέκιες γιατί έριξες με ξένο όπλο ,για αυτό.απο την αρχή είπα ότι κάτι δεν πήγε καλά...... Δεν πιστεύω με τίποτε ότι τα επινικελωμενα σκάγια έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Ένα 5εως 10% ναι . Αυτό έχω δει άλλωστε σε δοκιμές που έχω κάνει. Αν θέλεις να σου λυθεί η απορία ρίξε και με την δικιά σου beretta δύο φυσίγγια όπως αυτά που έστησες...... Ακόμη καλύτερα αν έφτιαχνε και άλλα δύο με σκάγια νίκελ.
 
Κι'όμως !!!
Είναι το ίδιο .
Μένει μόνο να επιβεβαιωθεί απο την αδιάψευστη διάτρηση -σύγκριση στον κατάλογο .
Καί θα το επεκτείνω .Όσοι φίλοι θέλουν να φτιάξουν το δικό του NSI classica αλλά δέν έχουν C7
μπορούν να το φτιάξουν καί με GM3 688 1.55 X32 LB6 34χιλ +φελλό 14χιλ 6* 58.00 .
βρε Λαμπη ενώ είσαι καλό - συμπαθητικό μέλος μου τα χαλάς λιγάκι με κάποια κολλήματα (πχ Α4 κ.α)
δε βαριέσαι..... fgr2
 
Και κάποια στιγμή διάβασα έριξε 20 για να βγάλει συμπέρασμα !!!
στο έχω πει τι έπαθα με εμπορικό;
από 5 φυσίγγια κανονικά τα μείωσα σε 4 και μετά 3 στις δοκιμές
ρίχνω τρεις σε χαρτί τις βλέπω λίγο διαφορετικές αντε ρίχνω και τέταρτο
το βράδυ στο σπίτι μετράω βλέπω 4 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ βαθμούς συγκέντρωσης
την άλλη μέρα ρίχνω 5ο,
μάντεψε 4 σχεδόν 5 διαφορετικά τσοκαρίσματα από φουλ μέχρι 1/4 !!!!
.hair.
αλλά μάλλον έφταιγε η ερμη η μπενελλα που δεν σκότωνει (φουλ με κάννη σεντ ετιεν) .yelling.

(ενώ τα άλλα φουσεκια που οι τριάδες έβγαιναν καρμπόν έφταιγε η τύχη τους!!!!) .yelling..yelling..yelling.
 
Καλημέρα Νίκο. Στα έγραψα αυτά περί κοντακιου και φευγατης ντουφέκιες γιατί έριξες με ξένο όπλο ,για αυτό.απο την αρχή είπα ότι κάτι δεν πήγε καλά...... Δεν πιστεύω με τίποτε ότι τα επινικελωμενα σκάγια έχουν τόσο μεγάλη διαφορά. Ένα 5εως 10% ναι . Αυτό έχω δει άλλωστε σε δοκιμές που έχω κάνει. Αν θέλεις να σου λυθεί η απορία ρίξε και με την δικιά σου beretta δύο φυσίγγια όπως αυτά που έστησες...... Ακόμη καλύτερα αν έφτιαχνε και άλλα δύο με σκάγια νίκελ.

Βαγγελη την ιδια ημερα με ιδιο οπλο και τσοκ εριξα 4ρεις τουφεκιες!!!
Δεν εφυγε καμια τουφεκια απο το κεντρο του στοχου....Στο ξανα λεω....Για το αποτελεσμα της τουφεκιες
τα σκαγια ευθυνονται και τιποτα αλλο !!!
Κανεις μεγα λαθος για τις διαφορες που εχουν σε συγκεντρωση τα απλα σκαγια με τα καλης ποιοτητας.
Οι διαφορές αγγιζουν και το 30% σε συγκεντρωση με ΝΙΚΕΛ + ΑΛΕΥΡΙ.....και επαναλαμβανομενα ποσοστα
και ΟΧΙ τυχαια!! Δλδ απο 57% στο 87% !!! Εχω αναβασει αρκετες τετοιες δοκιμες μου !!!
Επισεις η διατρηση στα καλης ποιοτητας σκαγια αγγιζει το 80% σε μεγαλυτερη διατρηση!!!
ΠΧ -Απλα σκαγια 2,5 χιλιοστα διατρηση Νικελ +αλευρι 4,5 χιλιοστα ΜΕ την ιδια ταχυτητα - μετρα
δοκιμης - ιδιο τσοκ.
Εχω κανει πολλες δοκιμες και τα εχω δει με τα ματια μου αυτα....
Κανε και εσυ τις δικες και θα το διαπιστωσεις φιλε !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top