Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Είδα άνθρωπο όμως που είχε σε τέτοιες αποστάσεις 60-70% επιτυχίες...τώρα θες ιδιογομωση....θες όπλο ...θες ικανότητα ...θες όλα μαζι?Το σίγουρο ήταν αυτά που κάνουμε εμείς οι μέτριοι στα 30 μέτρα αυτός το έκανε στα 50 στα παπιά χαλαρός και σίγουρος...
Έτσι είναι αλλά είναι ελάχιστοι αυτοί.
Και είναι όλα μαζί.
Δείτε στο νήμα ιδιογομώσεων τι κάνουν μερικά αλάνια.
Τους ζηλεύω και τους βγάζω το καπέλο.
Ποιά 50μ .... Έχουν ξεπεράσει το όριο αυτό.
Πού να χρησιμοποιήσουν και εξωτικά υλικά.

Τώρα με το lockdown θα πάνε για τα 70.
 
Kαραντινα και χαρα........ωρα για περιποιηση οπλων και οτι προκειψει!!!
Αφου ηρθε στον οπλοβαστο μου ζηλεψε απο τα αλλα και μου ζητησε ενα lifting!!!
Και εγω σε τετοια θεματα δεν χαλαω χατηρια.
Παρεμβαση λοιπον και βελτιωση σε ενα LANBER 2067 20 CAL......
Οπως ειχα γραψει σε αλλο ποστ για αυτο το οπλο ''Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ'' στα ξυλινα μερη ειπα να κανω καποιες επεμβασεις και να δωσω αλλο αερα σε αυτο το οπλακι!!
Βγηκε λοιπον το εργοστασιακο φινιρισμα λουστρου.......τοποθετηθηκε στην λαβη προεκταση απο ξυλο venge με ενδιαμεση φετα πλαστικου.....κοπηκαν καινουργιες ψαθες σε συνδιασμο με stipling σε κοντακι-παπια ........περασμα με κασια καρυδιας και τελειωμα με επεξεργασια λινελαιου!!!
Το αποτελεσμα ηταν εντυπωσιακο!!!!εξαλου και για αυτο το εκανα....ηξερα το αποτελεσμα πριν ξεκινησω.
Αναμονη λοιπον για την ωρα που θα ξαναβρεθουμε στα καρτερια.....

1605357232240.jpeg
1605357293571.jpeg
1605357363983.jpeg
1605357468730.jpeg
1605357532912.jpeg
 
Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι.. Οι μεταλλικές φλατζες ή η πλαστικες δίνουν παρέκκλιση;;; Οι μεταλλικές μπαίνουν μέσα στο κοντάκι και οι πλαστικές ανάμεσα με τη βάση.. Όπλο benelli Raffaello.
Η παρεκλιση στα παλια ραφαελο ειναι στανταρ ειναι ετσι το κοντακι δλδ
 
Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι.. Οι μεταλλικές φλατζες ή η πλαστικες δίνουν παρέκκλιση;;; Οι μεταλλικές μπαίνουν μέσα στο κοντάκι και οι πλαστικές ανάμεσα με τη βάση.. Όπλο benelli Raffaello.
Η μία συμπληρώνει την άλλη Γιάννη, γι αυτό πάνε και σε ζεύγη.
 
Ναι φίλε μου.. Αλλά ποια δίνει κλίση αριστερά δεξιά.. Η μεταλλική η μηκως η πλαστική.. Και πια είναι η αριστερής
Οι παλιές δεν είχαν φλάντζα για δεξιά αριστερά. Γίνεται να βάλεις από τις νέες ραφαελλο την πλαστική μπροστά DX/SX (κόβοντας με ψαλιδάκι για να μπαίνει το γλωσσίδι της σκανδαλοθήκης) και μετά πίσω με τη μεταλλική ίσως χρειαστεί κι εκεί λίγο τροποποίηση.
Και στο δεξιά αριστερά συνδυασμός πάει πλαστική με μεταλλική πίσω ουσιαστικά, απλά η μεταλλική πίσω δίνει ταυτόχρονα και το drop.
 
View attachment 19594
Αν εχεις αυτες ειναι στανταρ η παρεκλιση
Η πίσω είναι ίδια με την δικιά μου η μπροστά όχι
Οι παλιές δεν είχαν φλάντζα για δεξιά αριστερά. Γίνεται να βάλεις από τις νέες ραφαελλο την πλαστική μπροστά DX/SX (κόβοντας με ψαλιδάκι για να μπαίνει το γλωσσίδι της σκανδαλοθήκης) και μετά πίσω με τη μεταλλική ίσως χρειαστεί κι εκεί λίγο τροποποίηση.
Και στο δεξιά αριστερά συνδυασμός πάει πλαστική με μεταλλική πίσω ουσιαστικά, απλά η μεταλλική πίσω δίνει ταυτόχρονα και το drop.
Έτσι δεν μπαίνει δηλαδή πρέπει να γίνει η τροποποίηση η δεν ισχύει για την κριο
 
Οι παλιές δεν είχαν φλάντζα για δεξιά αριστερά. Γίνεται να βάλεις από τις νέες ραφαελλο την πλαστική μπροστά DX/SX (κόβοντας με ψαλιδάκι για να μπαίνει το γλωσσίδι της σκανδαλοθήκης) και μετά πίσω με τη μεταλλική ίσως χρειαστεί κι εκεί λίγο τροποποίηση.
Και στο δεξιά αριστερά συνδυασμός πάει πλαστική με μεταλλική πίσω ουσιαστικά, απλά η μεταλλική πίσω δίνει ταυτόχρονα και το drop.
Πόσο θα σου δωσει καστ δηλαδή στα 15 μέτρα πόσο δεξιά η αριστερά θα πάει η τουφεκιά με την προσθήκη της
 
Back
Top