Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Δν έχω κόμπλεξ εύκολα με τα όπλα όπως έχουν πολλοί.
Αν έπερνα όμως να ξέρεις πως με τα κουπιά που έχω για παλάμες θα έφτιαχνα πάπια custom γιατί μι crio που επόμησα χούφτωσα κ την κάννη παρέα.... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Και γω δεν παω πισω απο χερι βασικα δαχτυλα μεγαλα..παρε εσυ την benelli και θα δεις οτι μια χαρα θα την χουφτωνεις..σαν μικροκαμωμενη γυναικα ειναι αλλα για τρελα γουστα
 
Τον βλεπω πολυ το ψηνει και αστον να λεει για λιονταρακια και γατακια..με benella θα καταληξει
Από αδράνεια θα επέλεγα Benelli Μ2...έχω επομίσει κ γούσταρα.
Επίσης θα διάλεγα Affinity...για την Intencity θα σας πω εντυπώσεις σύντομα.... :cool: :cool:
 
Από αδράνεια θα επέλεγα Benelli Μ2...έχω επομίσει κ γούσταρα.
Επίσης θα διάλεγα Affinity...για την Intencity θα σας πω εντυπώσεις σύντομα.... :cool: :cool:
Επειδη πας και παπι και οι δυο μια χαρα θα σου ειναι..σκληροτραχηλα οπλα..την affinity την εψηνα καποια στιγμη αλλα σε 20αρα
 
Καλησπέρα στην παρέα του Forums... Αν και προσωπικά είμαι κατά των Aftermarket παρεμβάσεων στην κάννη του όπλου γιατί δεν είμαι σίγουρος για τις μετέπειτα αντοχές του, οφείλω να ομολογήσω ότι παρατήρησα θεαματική βελτίωση τόσο σε συγκέντρωση, όσο και σε κατανομή σε σχέση με πριν, σε μία κάννη Breda φίλου μου, που έκανε επιμήκυνση του κώνου συναρμογής στο οπλουργείο του Λιάκου όπως μου είπε.... Είχα διαβάσει κατά περιόδους και από άλλα παιδιά στο forums γι αυτή τη βλητική βελτίωση, η οποία είναι οφθαλμοφανής, αλλά αυτό που δεν ξέρω και διατηρώ επιφυλάξεις, είναι κατά πόσον επηρεάζεται η θαλάμη μετά ως προς τις αντοχές τις στις πιέσεις, όμως δεν έχω ακούσει από κάποιον να αναφέρει σχετικά κάποιο πρόβλημα......
 
Καλησπέρα στην παρέα του Forums... Αν και προσωπικά είμαι κατά των Aftermarket παρεμβάσεων στην κάννη του όπλου γιατί δεν είμαι σίγουρος για τις μετέπειτα αντοχές του, οφείλω να ομολογήσω ότι παρατήρησα θεαματική βελτίωση τόσο σε συγκέντρωση, όσο και σε κατανομή σε σχέση με πριν, σε μία κάννη Breda φίλου μου, που έκανε επιμήκυνση του κώνου συναρμογής στο οπλουργείο του Λιάκου όπως μου είπε.... Είχα διαβάσει κατά περιόδους και από άλλα παιδιά στο forums γι αυτή τη βλητική βελτίωση, η οποία είναι οφθαλμοφανής, αλλά αυτό που δεν ξέρω και διατηρώ επιφυλάξεις, είναι κατά πόσον επηρεάζεται η θαλάμη μετά ως προς τις αντοχές τις στις πιέσεις, όμως δεν έχω ακούσει από κάποιον να αναφέρει σχετικά κάποιο πρόβλημα......
Εάν το όπλο σου είναι σωστά σεταρισμενο επάνω σου και έχεις πρόβλημα βλητικα δοκίμασε το,εγώ το έκανα πολύ επιφυλακτικά σε μια m1 και το όπλο μεταμορφώθηκε μαζί με πόρτιγκ. Επέλεξα Παπατσαρουχα επίτηδες γιατί γνωρίζω την δουλειά του και μου εξηγήθηκε σπαθί, ως προς το αποτέλεσμα κωνος 3,5 εκατοστά. Δεν έχω κρατήσει δοκιμες σε πίνακα να σου παραθέσω αλλά η διαφορά εμφανής,επίσης μου έσφιξε η τουφεκιά κατά ένα τσοκ.
 
Καλησπέρα στην παρέα του Forums... Αν και προσωπικά είμαι κατά των Aftermarket παρεμβάσεων στην κάννη του όπλου γιατί δεν είμαι σίγουρος για τις μετέπειτα αντοχές του, οφείλω να ομολογήσω ότι παρατήρησα θεαματική βελτίωση τόσο σε συγκέντρωση, όσο και σε κατανομή σε σχέση με πριν, σε μία κάννη Breda φίλου μου, που έκανε επιμήκυνση του κώνου συναρμογής στο οπλουργείο του Λιάκου όπως μου είπε.... Είχα διαβάσει κατά περιόδους και από άλλα παιδιά στο forums γι αυτή τη βλητική βελτίωση, η οποία είναι οφθαλμοφανής, αλλά αυτό που δεν ξέρω και διατηρώ επιφυλάξεις, είναι κατά πόσον επηρεάζεται η θαλάμη μετά ως προς τις αντοχές τις στις πιέσεις, όμως δεν έχω ακούσει από κάποιον να αναφέρει σχετικά κάποιο πρόβλημα......
Καταρχας πεφτουν οι πιεσεις οποτε δεν εχεις θεμα οσο ριχνεις οτι εριχνες μετα εαν πας καβαλα στα σκυλια αστο καλυτερα γτ θες ενα ανοιγμα πανω στο πεταγμα ζυγησετα ολα και βαρα το κοστος πλεον ειναι μικρο
 
Σκέφτομαι να αλλάξω την σκανδάλη στο 686 sporting με ρυθμιζόμενη από 682 γιατί δεν θέλω να επιμηκηνω περισσότερο το πελμα που είναι αρκετά μεγάλο. Στην δοκιμή στο σκοπευτήριο ενώ ρυθμιστικε η ράχη η απόσταση δεν είναι ικανοποιητική με αποτέλεσμα το δάχτυλο να καβαλάει την σκανδάλη, το χειμώνα ίσως να είναι υποφερτο αλλά τώρα οχι, σε έρευνα αγοράς ζητάνε κάνα 2 που ρώτησα τον προϋπολογισμό του κράτους.Εχει κάνει κάνεις τέτοια αλλαγή ,?χωρίς να μας πάρουν και τα σώβρακα
 
Σκέφτομαι να αλλάξω την σκανδάλη στο 686 sporting με ρυθμιζόμενη από 682 γιατί δεν θέλω να επιμηκηνω περισσότερο το πελμα που είναι αρκετά μεγάλο. Στην δοκιμή στο σκοπευτήριο ενώ ρυθμιστικε η ράχη η απόσταση δεν είναι ικανοποιητική με αποτέλεσμα το δάχτυλο να καβαλάει την σκανδάλη, το χειμώνα ίσως να είναι υποφερτο αλλά τώρα οχι, σε έρευνα αγοράς ζητάνε κάνα 2 που ρώτησα τον προϋπολογισμό του κράτους.Εχει κάνει κάνεις τέτοια αλλαγή ,?χωρίς να μας πάρουν και τα σώβρακα
Πάρε τον Λιάκο. κάτι έχει .Αν θυμάμαι καλά έχει μια ανατομική;) ρυθμιζόμενη.
 
Πάρε τον Λιάκο. κάτι έχει .Αν θυμάμαι καλά έχει μια ανατομική;) ρυθμιζόμενη.
Φίλε ευχαριστώ όταν κατέβω εξοχικό Πόρτο Ράφτη κερνάω καφέ τηνεκλεισα την σκανδάλη στο ένα τρίτο της τιμής από ότι ήθελαν οι επιστήμονες του είδους να στοιχίσει μια σκανδάλη όσο ένα οπλο .shake hands.
 
Last edited:
Φίλε ευχαριστώ όταν κατέβω εξοχικό Πόρτο Ράφτη κερνάω καφέ τηνεκλεισα την σκανδάλη στο ένα τρίτο της τιμής από ότι ήθελαν οι επιστήμονες του είδους να στοιχίσει μια σκανδάλη όσο ένα οπλο .shake hands.
Εαν θελεις να βαλεις καμια φοτο μετα την επεμβαση
 
Καλησπέρα ρε παιδιά φτηνό και καλό γίνεται? Δεν ξέρω ο καθένας μάστορας κοστολογη διαφορετικά την δουλειά του τώρα ο φίλος ας δει διάφορες δουλειές και ας βγάλει συμπεράσματα μόνος του για εμένα.
 
Καλησπέρα ρε παιδιά φτηνό και καλό γίνεται? Δεν ξέρω ο καθένας μάστορας κοστολογη διαφορετικά την δουλειά του τώρα ο φίλος ας δει διάφορες δουλειές και ας βγάλει συμπεράσματα μόνος του για εμένα.
Όταν για μια αλλαγή σκανδαλης σου ζητάνε 250 με 270 ευρώ μαζί με την σκανδάλη και την βρίσκεις σκανδάλη με εργασία 100 ευρώ πες ποιος είναι καλός και ποιος όχι.Βγαινουν κάποιοι και διαφημίζουν cerakote λες χαλάλι τα 150 ευρώ παραπάνω για να γίνει σωστή δουλειά, και μετά τον κράζουν και του κρεμάνε κουδούνια πες μου ποιος είναι ο καλός. Άν το ψάξει λίγο εδώ θα καταλάβει τι δουλειά προσφέρει ο καθένας από την γνώμη των περισσότερων
 
Back
Top