Βαλτοτούφεκο

Η αγοραπωλησία απο μακριά ειναι εφικτή ;; Η δεν αξίζει τον κόπο και το ρίσκο οτι αγοράζεις γουρούνι στο σακί
Ποτέ δεν αγοραζεις αν δεν δεις το όπλο... Η οπλουργος η ανθρωπος που να εμπιστευεσε και να ξέρει που να κοιταξει.

Ότι γίνεται γίνεται η χαρτουρα εξ αποστάσεως.
 
Η αγοραπωλησία απο μακριά ειναι εφικτή ;; Η δεν αξίζει τον κόπο και το ρίσκο οτι αγοράζεις γουρούνι στο σακί
Ως προς τη διαδικαδια γινεται. Θα πρεπει ομως να εισαι σιγουρος για την κατασταση του οπλου. Αν το δει δικος σου ανθρωπος και γνωστης ωστε να εξετασει την κατασταση του οπλου και σου δωσει το Οκ, δε θα δυσκολευτεις με τα χαρτια.
 
ότι είπε και ο Νίκος

ποτέ δεν αγοράζουμε εξ'αποστάσεως
ποτέ δεν στέλνουμε λεφτά και δεν υπογράφουμε χαρτιά εκτός και αν είναι κατάστημα και πρόκειται για καινούργιο
ποτέ δεν εμπιστευόμαστε τις φωτογραφίες και την κατάσταση βιτρίνας αν δεν το δούμε από κοντά ,,,οι φώτο μπορεί να είναι αρκετά χρόνια πίσω
ποτέ δεν εμπιστευόμαστε οπλουργό με την πρόφαση ότι έχει δει το όπλο και είναι άριστο,,,όχι ρε μάστορα θέλω και εγώ να το δω
πάντα δίνουμε ραντεβού σε σκοπευτήριο ή στο βουνό να δοκιμάσουμε το υποψήφιο προς αγορά όπλο με διάφορα φυσίγγια ανακατεμένα και μπόλικα ,,κοινώς του πίνουμε το αίμα
βαμμένα όπλα cerakote και ιστορίες,,, όχι πάντα αλλά πρέπει να μας προιδεάζουν και να έχουμε το νου μας
 
Παντός βλέπω για τα τουρκικά δεν είναι κανείς υπέρ . Οπότε με βλέπω για μεταχειρισμένο, πηρα και κανα 2 τηλέφωνα σήμερα κατι φίλους και ο ενας μου μίλησε για μια Μ1 γνωστού του. Αύριο θα έχουμε νεα...
Τουρκικο οχι και ο λογος
Παντός βλέπω για τα τουρκικά δεν είναι κανείς υπέρ . Οπότε με βλέπω για μεταχειρισμένο, πηρα και κανα 2 τηλέφωνα σήμερα κατι φίλους και ο ενας μου μίλησε για μια Μ1 γνωστού του. Αύριο θα έχουμε νεα...
Σε τουρκικο να μην πας! Σκεψου και την μεταπώληση σε περίπτωση που δεν τα βρεις είτε με το οπλο ειτε με το κυνήγι. Σε αυτη την φαση να πας στα σιγουρα μεταχειρισμενο 391 η M2. Οπλαρες και φεύγουν την επόμενη μέρα για πλάκα
 
Με το κυνήγι βλέπω τα τα βρίσκουμε:), ειναι τρίτη χρονιά φέτος και το παπί με έχει κερδίσει. Οι θολούρες ,τα μποφόρια και οι κακοκαιρίες που δεν ενδείκνυνται για θάλασσα είναι οτι πρέπει για αυτο το κυνήγι .
Επίσης είναι κατι πρωτόγνωρο για μενα, καινούριες εικόνες ,ήχοι, εμπειρίες ..... έχει ενδιαφέρον ;).

Οπότε , είτε απο γνωστό είτε απο την περιοχή μου για να το δοκιμάσω.
 
Ενα πολυ καλλο οπλο νομηζω το εχει ενα παιδι εδω ειναι το fabarm xlr5 waterfowler σε 76 ποντους το ζαχαρωνω πολυ
Πρωσωπηκα πηστευω το καλητερο ιταλικο για βαλτο
 
αυτο τι λεει για βαλτοντουφεκο?
2412.jpg




930 WATERFOWL, Καραμπίνα MOSSBERG

Εταιρία: MOSSBERG
Μοντέλο: 930 WATERFOWL, Καραμπίνα MOSSBERG
 
Back
Top