Αφαίρεση ρίγας από Beretta 1301 comp

σκεφτομαι να αφαιρεσω τη ριγα απο μια 1301,61 εκατοστων. και πιο συγκεκριμενα να αφησω το πρωτο σκαλοπατι απο την αρχη και αυτο του στομιου.του στομιου να το κατεβασω περιπου στη μεση του δηλαδη σε ευθεια με τη μπασκουλα. βαφη οταν τελιωσω μαλλον κερακοτε σε επαγγελματια...ιδεες?
 
Αν εισαι τελείως αποφασισμένος να το κάνεις οι ( χειρουργοί ) στην αφαίρεση ριγας εδώ στην Αθήνα που ξερω είναι δυο.Εγώ έχω αφαιρέσει ρίγες κατά καιρους σε κάποια οπλα ήταν επιτυχημένη.Η πιο ωραία αριγωτη καραμπινα που ειχα ηταν μια BERETTA 302 με καννη 76 cm γνήσια από το εργοστάσιο αριγωτη και μου την είχε φέρει η BERETTA HELLAS στην Αισχυλου στις αρχές του 1980
 
Αν εισαι τελείως αποφασισμένος να το κάνεις οι ( χειρουργοί ) στην αφαίρεση ριγας εδώ στην Αθήνα που ξερω είναι δυο.Εγώ έχω αφαιρέσει ρίγες κατά καιρους σε κάποια οπλα ήταν επιτυχημένη.Η πιο ωραία αριγωτη καραμπινα που ειχα ηταν μια BERETTA 302 με καννη 76 cm γνήσια από το εργοστάσιο αριγωτη και μου την είχε φέρει η BERETTA HELLAS στην Αισχυλου στις αρχές του 1980

Να υποθεσω οτι ειναι καθαρα για γουρουνια ετσι?
Παρολαυτα αυτα σε ενοχλει το σκαλι?
περπατητο για πουλια. δυσκολα συνηθηζεται το σκαλι και το πολυ βαρος μπροστα.
 
περπατητο για πουλια. δυσκολα συνηθηζεται το σκαλι και το πολυ βαρος μπροστα.
Πιστευεις οτι θα σε βολεψει μια κανη slug?Εχεις κυνηγησει ποτε με τετοια κανη?
Ειναι στην αρχη λιγο ξενο το ολο σκηνικο αλλα οχι τραγικο.Εμενα με βολεψε
γιατι δεν κουμπωνω τελειως στο κοντακι γιατι ριχνω και φουρνελα γενικως...
Μην την αφαιρεσεις και τρεχεις,γιαυτο και μονο το λεω.
 
Εν τω μεταξύ το CERACOTE αν και δεν ειμαι υπέρ , είναι πιο πολύ επαγγελματική βαφή.Στο εξωτερικό υπάρχει και το πανίσχυρο DURACOAT για ερασιτεχνική βαφή.Δεν ξέρω αν έρχεται εδω .
 
Πιστευεις οτι θα σε βολεψει μια κανη slug?Εχεις κυνηγησει ποτε με τετοια κανη?
Ειναι στην αρχη λιγο ξενο το ολο σκηνικο αλλα οχι τραγικο.Εμενα με βολεψε
γιατι δεν κουμπωνω τελειως στο κοντακι γιατι ριχνω και φουρνελα γενικως...
Μην την αφαιρεσεις και τρεχεις,γιαυτο και μονο το λεω.
προσφατα φιλος πηρε μια φαμπαρμ.δεν βλεπεις καν οτι λειπει η ριγα.
 

Attachments

  • Screenshot_2020-10-04 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ FABARM L4S SCOLOPAX RUSTICOLA 3''.png
    Screenshot_2020-10-04 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ FABARM L4S SCOLOPAX RUSTICOLA 3''.png
    71,7 KB · Προβολές: 28
περπατητο για πουλια. δυσκολα συνηθηζεται το σκαλι και το πολυ βαρος μπροστα.
Οπως λες παραπάνω ομως το σκαλί στην αρχη θα το αφήσεις......οπότε τι θα κερδίσεις; καποια λιγα γραμμάρια απο την υπόλοιπη ριγα; προσωπικά μου φενεται άσκοπη η εργασία και τσάμπα έξοδα......
 
σκεφτομαι να αφαιρεσω τη ριγα απο μια 1301,61 εκατοστων. και πιο συγκεκριμενα να αφησω το πρωτο σκαλοπατι απο την αρχη και αυτο του στομιου.του στομιου να το κατεβασω περιπου στη μεση του δηλαδη σε ευθεια με τη μπασκουλα. βαφη οταν τελιωσω μαλλον κερακοτε σε επαγγελματια...ιδεες?
Νομίζω φίλε μου ότι θα χαλάσεις ένα ωραίο όπλο , και ζητώ συγνώμη που το λέω αυτό , αλά το έχω και εγώ το συγκεκριμένο όπλο , και είναι στημένο ωραία . Βέβαια όλα είναι θέμα γούστου , νομίζω ίσως να βιάστηκες στην αρχική σου επιλογή , δώστο και δες κάτι άλλο πιο στα γούστα σου , και για τη δουλειά που το θες . Ταπεινή μου γνώμη , εσύ αποφασίζεις .
 
Back
Top