Αυτοάμυνα στο σπίτι

Απο ένα button όλο αυτό!! Κοστίζει όμως δυστυχώς!!
Φίλε Γιάννη απο την στιγμή που έχουμε τέτοιο σερβις θα πρέπει να το πληρώνουμε .sarcastic. ! Δεν παραπονέθηκα όμως γιατί είδα στην πράξη πόσο γρήγορα θα έρθουν αν κάτι πάει στραβά και αυτό είναι το κυριότερο .
 
Ενας πρωην καταδικος ειχε πει σε μια εκπομπη" Η καλυτερη προστασια,ειναι ο σκυλος,οταν αυτος βρισκεται ΜΕΣΑ στο σπιτι..Σε παιρνει πρεφα την ωρα που προσπαθεις να μπεις και χαλαει τον κοσμο...Πολυ δυσκολα ρισκαρει ο διαρρηκτης να συνεχισει..Εχει χρονο ο ενοικος να παρει αστυνομια,να βαλει μπρος το συναγερμο,να βγαλει οπλο κλπ..Ειδικα το οπλο το φοβουνται οι διαρρηκτες..Δεν ρισκαρουν να συνεχισουν με την πιθανοτητα να βρεθουν αντιμετωποι μεσα με ενα τουλαχιστον κουμπουρι και πιθανων 1-2 σκυλια φυλακες..Μεσα στο σπιτι εχει το πλεονεκτημα ο ενοικος,γιατι ισως εχει οπλο,θα ειναι κρυμμενος μες στο σκοταδι σε κανα επιπλο πισω κλπ"
Ισχυεί ένα doberman και όλα καλα!!
 
stone cold killers
Σε περίπτωση που δεν ξερω τον λόγο άλλα μάλλον κάτι χοντρό έγινε , το περασμένο καλοκαίρι είμαι κολλημένος στην κίνηση σε ένα εθνικό δρόμο που περνά μέσα από την πολη και περάσανε 4 περιπολικά από την ΛΕΑ με καμιά 120αρια χλμ με τα φώτα και τις σειρήνες και τους είδα μετά με άλλους τόσους σε ενα ανοιχτό δημόσιο πάρκινγκ ! ( μην αρχίσω τώρα για την ΛΕΑ και το πάμε άλλου ).
 
Ενας πρωην καταδικος ειχε πει σε μια εκπομπη" Η καλυτερη προστασια,ειναι ο σκυλος,οταν αυτος βρισκεται ΜΕΣΑ στο σπιτι..Σε παιρνει πρεφα την ωρα που προσπαθεις να μπεις και χαλαει τον κοσμο...Πολυ δυσκολα ρισκαρει ο διαρρηκτης να συνεχισει..Εχει χρονο ο ενοικος να παρει αστυνομια,να βαλει μπρος το συναγερμο,να βγαλει οπλο κλπ..Ειδικα το οπλο το φοβουνται οι διαρρηκτες..Δεν ρισκαρουν να συνεχισουν με την πιθανοτητα να βρεθουν αντιμετωποι μεσα με ενα τουλαχιστον κουμπουρι και πιθανων 1-2 σκυλια φυλακες..Μεσα στο σπιτι εχει το πλεονεκτημα ο ενοικος,γιατι ισως εχει οπλο,θα ειναι κρυμμενος μες στο σκοταδι σε κανα επιπλο πισω κλπ"
Στην Αμερική .μπενουν μέσα να σε κλέψουν αταν ξερουν ότι δεν υπάρχει κανείς και ποτέ οι επιστήμονες κλέφτες δεν παίρνουν όπλα που βρίσκονται μέσα στο σπίτι την έχω πατήσει εγώ όταν ήμουν Ελλάδα και μου πήραν ένα λάπτοπ αλλά τους πιάσανε μέσα σε λίγες ώρες γιατί τους κατάλαβε ο γητονας και υδοπηισε την αστυνομία και τους πιάσανε κατεύθυναν
 
Το σπιτι ειναι ασυλο και μονο η αστυνομια μπορει να μπει και αυτο υπο προυποθεσεις, η αυτοαμυνα και ειδικα μεσα στο σπιτι ειναι αναφαιρετο δικαιωμα αλλα επειδη οι καιροι ειναι πονηροι ως εργαλειο αμυνας δεν πρεπει να γινεται αναφορα στα μεσα που διαθετουμε για το κυνηγι.Αν και μπορει να ακουστει καπως η γνωμη μου ειναι να διαγραφει το παρον θεμα.Δεν χρειαζεται να γινουμε στοχος απο καλοθελητες ανθελληνες.
 
Το σπιτι ειναι ασυλο και μονο η αστυνομια μπορει να μπει και αυτο υπο προυποθεσεις, η αυτοαμυνα και ειδικα μεσα στο σπιτι ειναι αναφαιρετο δικαιωμα αλλα επειδη οι καιροι ειναι πονηροι ως εργαλειο αμυνας δεν πρεπει να γινεται αναφορα στα μεσα που διαθετουμε για το κυνηγι.Αν και μπορει να ακουστει καπως η γνωμη μου ειναι να διαγραφει το παρον θεμα.Δεν χρειαζεται να γινουμε στοχος απο καλοθελητες ανθελληνες.
Προδότες κατ'ακρίβειαν ......
 
Το σπιτι ειναι ασυλο και μονο η αστυνομια μπορει να μπει και αυτο υπο προυποθεσεις, η αυτοαμυνα και ειδικα μεσα στο σπιτι ειναι αναφαιρετο δικαιωμα αλλα επειδη οι καιροι ειναι πονηροι ως εργαλειο αμυνας δεν πρεπει να γινεται αναφορα στα μεσα που διαθετουμε για το κυνηγι.Αν και μπορει να ακουστει καπως η γνωμη μου ειναι να διαγραφει το παρον θεμα.Δεν χρειαζεται να γινουμε στοχος απο καλοθελητες ανθελληνες.

..... να διαγραφει το παρον θεμα.Δεν χρειαζεται να γινουμε στοχος απο καλοθελητες ανθελληνες.....

συγγνώμη αλλά διαφωνώ κάθετα - οριζοντίως - παράλληλα και όπως θες , με το να διαγραφεί.

δλδ το κάθε καλόπαιδο που αυτοπροσδιορίζεται , αναρχικός- αντιεξουσιαστής - ή ότι άλλο , μπορεί να γράφει και να λέει ότι θέλει και εσύ και εγώ όχι.

αν σταματήσουμε ακόμα και να μιλάμε τι θα γίνει στο τέλος , θα κάτσουμε και να μας πηδ@#$ουνε ?

εξάλλου θυμήσου και το εξής που θεωρητικά προσδιορίζει την Δημοκρατία.

"'' ...... διαφωνώ μέχρι θανάτου με αυτό που λες , αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες ...''
 
..... να διαγραφει το παρον θεμα.Δεν χρειαζεται να γινουμε στοχος απο καλοθελητες ανθελληνες.....

συγγνώμη αλλά διαφωνώ κάθετα - οριζοντίως - παράλληλα και όπως θες , με το να διαγραφεί.

δλδ το κάθε καλόπαιδο που αυτοπροσδιορίζεται , αναρχικός- αντιεξουσιαστής - ή ότι άλλο , μπορεί να γράφει και να λέει ότι θέλει και εσύ και εγώ όχι.

αν σταματήσουμε ακόμα και να μιλάμε τι θα γίνει στο τέλος , θα κάτσουμε και να μας πηδ@#$ουνε ?

εξάλλου θυμήσου και το εξής που θεωρητικά προσδιορίζει την Δημοκρατία.

"'' ...... διαφωνώ μέχρι θανάτου με αυτό που λες , αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες ...''
Συγγνωμη αλλα δεν πιστευω οτι εχουμε δημοκρατια, αποικιοκρατια ειμαστε και με το να τους λεμε δημοσια τροπους αμυνας και ποια μπορει να ειναι η αντιδραση μας οταν χρειαστει(μακαρι να μην χρειαστει ποτε) τι κερδιζουμε?Διαφωνεις μεχρι θανατου αλλα οταν απαγορευσουν το κυνηγι για αρχη και πουνε πλεον δεν χρειαζονται τα κυνηγετικα και πρεπει να παραδοθουν στην αστυνομια τι θα κανεις(βεβαια οχι μονο εσυ)?
ΠΩΣ θα υπερασπιθεις????
 
Το σπιτι ειναι ασυλο και μονο η αστυνομια μπορει να μπει και αυτο υπο προυποθεσεις, η αυτοαμυνα και ειδικα μεσα στο σπιτι ειναι αναφαιρετο δικαιωμα αλλα επειδη οι καιροι ειναι πονηροι ως εργαλειο αμυνας δεν πρεπει να γινεται αναφορα στα μεσα που διαθετουμε για το κυνηγι.Αν και μπορει να ακουστει καπως η γνωμη μου ειναι να διαγραφει το παρον θεμα.Δεν χρειαζεται να γινουμε στοχος απο καλοθελητες ανθελληνες.
Σωστός..
 
Συγγνωμη αλλα δεν πιστευω οτι εχουμε δημοκρατια, αποικιοκρατια ειμαστε και με το να τους λεμε δημοσια τροπους αμυνας και ποια μπορει να ειναι η αντιδραση μας οταν χρειαστει(μακαρι να μην χρειαστει ποτε) τι κερδιζουμε?Διαφωνεις μεχρι θανατου αλλα οταν απαγορευσουν το κυνηγι για αρχη και πουνε πλεον δεν χρειαζονται τα κυνηγετικα και πρεπει να παραδοθουν στην αστυνομια τι θα κανεις(βεβαια οχι μονο εσυ)?
ΠΩΣ θα υπερασπιθεις????

ακριβώς για να μην φτάσουμε εκεί , δεν πρέπει να σταματήσουμε να εκφράζουμε την άποψή μας.
όσο πιό πολύ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ και όσοι περισσότεροι ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ , τόσο μεγαλύτερες ελπίδες έχουμε.
 
ακριβώς για να μην φτάσουμε εκεί , δεν πρέπει να σταματήσουμε να εκφράζουμε την άποψή μας.
όσο πιό πολύ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ και όσοι περισσότεροι ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ , τόσο μεγαλύτερες ελπίδες έχουμε.
Πρεπει να φωναζουμε για το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στο κυνηγι....
 
Αμα μπει εχει ενα ωραιοτατο αεροβολο 30ρακι και μια θεση στην πισω αυλη.
Αυτος που μπαινει πρεπει να εχει στο μυαλο του τις πιθανοτητες να γινει κοπρια
αθορυβα και πολιτισμενα που λενε........
 
Πρεπει να φωναζουμε για το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στο κυνηγι....

Φίλε μου καλέ , επέτρεψέ μου να σου πω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ.
Σε αυτήν την ζωή , τίποτα δεν σου χαρίζετε και τίποτα δεν είναι δωρεάν.
Ακομα και αυτό που θεωρείς αυτονόητο δικαίωμά σου , πρέπει να το παλεύεις και να το προστατεύεις συνεχώς , γιατί αλλιώς κάποια στιγμή θα το χάσεις.
 
Φίλε μου καλέ , επέτρεψέ μου να σου πω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ.
Σε αυτήν την ζωή , τίποτα δεν σου χαρίζετε και τίποτα δεν είναι δωρεάν.
Ακομα και αυτό που θεωρείς αυτονόητο δικαίωμά σου , πρέπει να το παλεύεις και να το προστατεύεις συνεχώς , γιατί αλλιώς κάποια στιγμή θα το χάσεις.
Αυτο το ΜΥΣΤΙΚΟ το γνωριζω πολυ καλα, δεν εχει νοημα να το αναλυσουμε εδω.
 
Παίδες έχει αποδειχθεί ότι στο 99% των περιπτωσεων όσο κάνουν μπούκα......πιάνουν στον ύπνο τους ανθρώπους κ δεν προλάβεις να αντιδράσεις.....τώρα αν και αν και αααν.....ας κάνει ο καθένας ότι θεωρεί καλύτερο.....(σίγουρα με κυνήγ. Όπλο δεν θα προλάβεις να αντιδράσεις ) η καλύτερη λύση είναι καλά εκπαιδευμένος σκύλος μέσα στο σπίτι όπως αναφέρθηκε πριν.
 
Back
Top