Ατσάλινα σκάγια(φυσίγγια)

Λίγο τα φώτα σας θα μου προτείνετε κάποια φυσίγγια ατσάλινα για για να δοκιμάσω φέτος (remington 1100 g3)

Lambro,B&P,NSI Rottweil είναι μερικά φυσίγγια που έχω δουλέψει και μου άρεσαν.
Τα Biturbo σε νούμερο 2 για ημερήσιο σε λίγο πιο μακρινές αποστάσεις και τα Rottweil στα 32 γραμμάρια σε νούμερο 4 και τα B&P πάλι στα 32 γραμμάρια σε νούμερο 3 για το απογευματινό είναι κάποια που ξεχώρισα.
 
Lambro,B&P,NSI Rottweil είναι μερικά φυσίγγια που έχω δουλέψει και μου άρεσαν.
Τα Biturbo σε νούμερο 2 για ημερήσιο σε λίγο πιο μακρινές αποστάσεις και τα Rottweil στα 32 γραμμάρια σε νούμερο 4 και τα B&P πάλι στα 32 γραμμάρια σε νούμερο 3 για το απογευματινό είναι κάποια που ξεχώρισα.
Σε ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω κάποια να δω. Και εγώ για lambro ελεγα
 
Λίγο τα φώτα σας θα μου προτείνετε κάποια φυσίγγια ατσάλινα για για να δοκιμάσω φέτος (remington 1100 g3)
Φυσιγγαρα σε νούμερο 2, τουφέκα παντού και ξέχνα ότι έχεις μέσα ατσάλινα. Εξαιρετικά φιλικό στις προσκοπεύσεις που μοιάζουν με του μολύβδου.
 
Φυσιγγαρα σε νούμερο 2, τουφέκα παντού και ξέχνα ότι έχεις μέσα ατσάλινα. Εξαιρετικά φιλικό στις προσκοπεύσεις που μοιάζουν με του μολύβδου.
Αυτό το εχω παρει από πέρυσι και δεν το δοκίμασα πιστεύω ότι πρέπει να είναι καλό
 
Ρίχτο σε ημερήσιο με 3*...:)
Φυσιγγαρα σε νούμερο 2, τουφέκα παντού και ξέχνα ότι έχεις μέσα ατσάλινα. Εξαιρετικά φιλικό στις προσκοπεύσεις που μοιάζουν με του μολύβδου.
Αυτό το εχω παρει από πέρυσι και δεν το δοκίμασα πιστεύω ότι πρέπει να είναι καλό
Παλικάρια συγνώμη αλλά μόλις γύρισα σπίτι από την δουλειά και πήγα στην ντουλάπα να ξεθαψω τα φυσίγγια τα βρηκα αλλά δεν ήταν τα steel (νομιζα κρίμα)
 
Καλημερα παιδιά... υπάρχει κάποιος πίνακας για τα ατσάλινα πόσα σκάγια ανά γραμμάριο ανάλογα το νουμερο.?

Steel-Shot.jpg
 
Αν εννοεις τα "κλωνακια" πυριτιδας που φαινονται κ εχουν περασει μπροστα οχι κανενας φοβος για τιποτα..
Ο Σαλεπιτζηηηηςςςς!!!!!Σαλεπακι παιδια!!!Μολις το εβγαλα απο την φωτια.......καιει λεμεεεεεε.sarcastic..sarcastic.
 
ένα φυσίγγι που πληρώνεις είναι καταρχήν απαράδεκτο να έχει διαφυγή ( και μάλιστα εμφανή) πυρίτιδας. όπως είναι απαράδεκτο να έχει τρύπα το αστέρι (αυτό από άλλο ποστ). Το φυσίγγι δεν μπορώ να πω τι ρόλο παίζει (ούτε μπαίνω στο τριπάκι).
 
Το Lambro Classic Steel 30gr No4 το δίνει στα 650-700 bar......

Το συγκεκριμένο το δίνει με 550 bar...... :cool:.....και σε πολλά νούμερα.... ;)

https://www.hobbi.gr/fysiggia-atsalina-power-steel-30gr-p-12455.html


Και αναρωτιέμαι λοιπόν....Με τη Fabarm που δν έχει σφραγίδα για ατσάλινα...άντε και τα ρίχνω......με αυτές τις λίγες πιέσεις μπορώ να τα ρίξω και με το poze που είναι 3* & 5* (σταθερό) και αυλό 18,4 ή δν θα έχει θέμα λέτε.....Ενημερωτικά ρωτώ.
 
Last edited:
Back
Top