Ασφάλεια χρήσης πάνω από όλα...

Ότι είπε κ ο συνονοματος σου, είναι κ γρήγορο σε περιπτωση που εμφανιστεί κάποιο θήραμα έστω κ ξαφνικά..
Ρε Τάσο πως θα κάνω το σταυρό μου γρηγορα και θα κρατάω και τη Ρωσίδα??? Θα μπερδέψω τα χέρια μου και θα πιάσω....
Μην ακούς τον ντοκτορ...
.yelling. .very funny.
 
Ρε Τάσο πως θα κάνω το σταυρό μου γρηγορα και θα κρατάω και τη Ρωσίδα??? Θα μπερδέψω τα χέρια μου και θα πιάσω....
Μην ακούς τον ντοκτορ...
.yelling. .very funny.
Όταν κραταμε ρωσικό εργαλείο είναι ασεβεια να κάνουμε το σταυρό μας.. Cccp...
Χαχαχα
 
Στους 4 βασικούς κανόνες ασφαλείας δεν αναφέρεται τίποτε σχετικό με μηχανικούς ή οποιουσδήποτε άλλους μηχανισμούς ασφαλείας.
Παρ' όλα αυτά οτιδήποτε συμβάλλει προς αυτή την κατεύθυνση επιβάλλεται να υπάρχει (και όχι μόνο για λόγους ευθύνης των κατασκευαστών).
 
Το κλείστρο δεν μένει πίσω σε όλες τις καραμπίνες...
βαζεις καθετα ενα φυσιγγι ή αν δε θες να ζοριζεται ο εξολκεας του κλειστρου αγοράζεις τη σημαιούλα θαλάμης
σε ποιες καραμπίνες δε μένει πίσω το κλείστρο;
 
βαζεις καθετα ενα φυσιγγι ή αν δε θες να ζοριζεται ο εξολκεας του κλειστρου αγοράζεις τη σημαιούλα θαλάμης
σε ποιες καραμπίνες δε μένει πίσω το κλείστρο;
Όταν είναι οπλισμένο το όπλο εννοώ. Να μπορείς δηλαδή να έχεις ανοικτό το κλείστρο με 2 φυσίγγια στην αποθήκη και όταν χρειαστεί να βάλεις ένα φυσίγγι στην θαλάμη και να κλείσεις το κλείστρο. Στην τιταν πχ δεν γίνεται αυτό, στην βιτόρια γίνεται.
 
Όταν είναι οπλισμένο το όπλο εννοώ. Να μπορείς δηλαδή να έχεις ανοικτό το κλείστρο με 2 φυσίγγια στην αποθήκη και όταν χρειαστεί να βάλεις ένα φυσίγγι στην θαλάμη και να κλείσεις το κλείστρο. Στην τιταν πχ δεν γίνεται αυτό, στην βιτόρια γίνεται.
Δεν έχει cut off η fabarm;
 
Επίσης όπως αναφέρθηκε νωρίτερα ο πιο εύκολος τρόπος είναι το φυσιγγι με τον μεταλλικό παφυλα μέσα στη θαλάμη και το υπόλοιπο πιασμένο με το σώμα του κλείστρου.... μπορεί κάποιος να γεμίσει πολύ γρήγορα τη θαλαμη και ταυτόχρονα να έχει ένα όπλο απόλυτα ασφαλές
 
Ρε παιδια ας φυγει το θυραμα σηγα τωρα μιλαμε για ζωες το οπλο γεμισμα στο καρτερι εχω φυγει πολλες φορες απο κυνηγι αγριοχοιρου γτ με γεματα οπλα πανε μεσα απο σχιστολιθους σε γλιτσιασμενα ρεματα λες και θα προλαβουν να ριξουν εδω στημενοι ειναι και τα τρομαζουν μονο αλλα για ατυχημα πρωτοι στο σημαδι
 
H δική μου δεν έχει. Τώρα άλλα μοντέλα δεν γνωρίζω Βασίλη.
Οπότε η λύση είναι μία.... κάθετα στη θαλάμη φυσιγγι, γεμάτη αποθήκη όταν δεν κρατάμε το όπλο στα χέρια και θέλουμε να αφήσουμε το όπλο κάπου ασφαλές. Εννοείται πως είμαστε στον κυνηγότοπο και όχι στο σπίτι ή στη διαδρομή για το κυνήγι. Άλλο ένα από τα πλεονεκτήματα του δικανου.... το άνοιξες είναι ασφαλές....
 
πολλες φορες απο κυνηγι αγριοχοιρου γτ με γεματα οπλα πανε μεσα απο σχιστολιθους σε γλιτσιασμενα ρεματα λες και θα προλαβουν να ριξουν εδω στημενοι ειναι και τα τρομαζουν μονο αλλα για ατυχημα πρωτοι στο σημαδι
Αυτό ξαναπες το
Πηγαίναμε στα καρτερια κάποτε και σε ορισμένες μεριές το μονοπάτι κοβόταν και σε άλλες έμπαινες σε ντυμένο
Ήμασταν 7-8 άτομα κάποια στιγμή ρωτάει ο μακαρίτης ο πατέρας μου έναν γνωστό για την βλακεια του το όπλο το έχεις άδειο;
Ναι λέει ένα έχω στην θαλαμη για καμιά φασσα .hair.
 
Back
Top