Ασφάλεια και αποθήκευση όπλων.

Παίδες καλησπέρα.

Έχει κατασκευάσει κάνεις κανένα οπλοκιβώτιο;

Το σκέφτομαι να περάσω από ένα σιδερά να ρωτήσω εάν γίνεται και πόσο θα κοστίσει.

Θα ήθελα να το κάνω σαν μονοφυλλο ντουλάπι ,να παίρνει ολόκληρες τις κασετίνες από τα δίκανα,είτε όρθιες είτε ξαπλωτες.
Να έχει μεντεσέδες βαρέως τύπου και να κλειδώνει με δύο λουκέτα ασφαλείας.
Τώρα δεν ξέρω τι πάχος θα μπορούσε να έχει το σίδερο.

Αυτά που πουλάνε στο εμπόριο παίρνουν τα όπλα όρθια μονο.
Αυτά που χωράνε και κασετίνα ξεφεύγουν πολύ σε τιμή.
 
οτιδήποτε εκτός γραμμής παραγωγής είναι πιο ακριβό απο το τυποποιημένο
Έχει κατασκευάσει κάνεις κανένα οπλοκιβώτιο;
Το σκέφτομαι να περάσω από ένα σιδερά να ρωτήσω εάν γίνεται και πόσο θα κοστίσει.
 
Τελικά απέκτησα και 'γω ένα οπλοκιβώτιο για τα τρια όπλα μου. Εψαχνα αρκετό καιρό να βρώ κάποιο που να έχει πείρους σε όλο το μήκος της πόρτας του, και το βρήκα εδώ σε τιμή πολύ καλή, με τέσσερεις πείρους στο μήκος της πόρτας και με άριστη εξυπηρέτηση από τον κ. Δημήτρη Μπαρμπαγιάννη - ο οποίος εφερε ο ίδιος το οπλοκιβώτιο στον τέταρτο όροφο της πολυκατοικίας.
Το μόνο πρόβλημα ήταν πως δεν άφησα τον κ. Δημήτρη να κάνει την πάκτωση και τώρα εγώ έχω γκρεμίσει τον μισό τοίχο:oops:
IMG_20211222_145846-2α.jpgIMG_20211222_145730-2α.jpg
 
Τελικά απέκτησα και 'γω ένα οπλοκιβώτιο για τα τρια όπλα μου. Εψαχνα αρκετό καιρό να βρώ κάποιο που να έχει πείρους σε όλο το μήκος της πόρτας του, και το βρήκα εδώ σε τιμή πολύ καλή, με τέσσερεις πείρους στο μήκος της πόρτας και με άριστη εξυπηρέτηση από τον κ. Δημήτρη Μπαρμπαγιάννη - ο οποίος εφερε ο ίδιος το οπλοκιβώτιο στον τέταρτο όροφο της πολυκατοικίας.
Το μόνο πρόβλημα ήταν πως δεν άφησα τον κ. Δημήτρη να κάνει την πάκτωση και τώρα εγώ έχω γκρεμίσει τον μισό τοίχο:oops:
Ειναι απο πισω οι τρυπες δε φαινονται:)
 
Μεγειά το οπλοκιβώτιό σου φίλε thedoorz, είναι πολύ ωραίο.

Στα οπλοκιβώτια ισχύει ο ίδιος κανόνας που ισχύει και στα χρηματοκιβώτια, πρέπει δηλαδή πάντα να αγοράζουμε μεγαλύτερο από ότι χρειαζόμαστε διότι είναι βέβαιο ότι σε λίγα χρόνια δεν θα μας φτάνει και θα χρειαστούμε μεγαλύτερο.
 
Μεγειά το οπλοκιβώτιό σου φίλε thedoorz, είναι πολύ ωραίο.

Στα οπλοκιβώτια ισχύει ο ίδιος κανόνας που ισχύει και στα χρηματοκιβώτια, πρέπει δηλαδή πάντα να αγοράζουμε μεγαλύτερο από ότι χρειαζόμαστε διότι είναι βέβαιο ότι σε λίγα χρόνια δεν θα μας φτάνει και θα χρειαστούμε μεγαλύτερο.
Πόσο δίκιο έχεις! Το κατάλαβα αφού το πήρα, αλλά χωρά ακόμα 1-2 οπλάκια. Λες να το βλέπω σαν μισο-άδειο και να μπω πάλι σε έξοδα;
Εμενα μου εχει φτιαξει φιλος σιδερας αυτο και το εχω πακτωσει στη ντουλαπα
...
Αυτό που γράφει ο @Thalis ισχύει μάλλον και για εσένα Κώστα, βλέπω όπλα εκτός οπλοκιβωτίου... ή μαλλον ετοιμάζεσαι για εξόρμηση;
 
Εμενα μου εχει φτιαξει φιλος σιδερας αυτο και το εχω πακτωσει στη ντουλαπα
View attachment 38218
Πολύ ωραίο, και το να είναι μέσα στην ντουλάπα είναι η πιο σωστή θέση, δεν φαίνεται άρα δεν υπάρχει (εκτός αν ψάξει κάποιος).
 
Πόσο δίκιο έχεις! Το κατάλαβα αφού το πήρα, αλλά χωρά ακόμα 1-2 οπλάκια. Λες να το βλέπω σαν μισο-άδειο και να μπω πάλι σε έξοδα;

Αυτό που γράφει ο @Thalis ισχύει μάλλον και για εσένα Κώστα, βλέπω όπλα εκτός οπλοκιβωτίου... ή μαλλον ετοιμάζεσαι για εξόρμηση;
Είναι αεροβόλα Θοδωρή
 
Back
Top