Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτό - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ήθελα να ήξερα τι σκάτα έβαλε για να ανάψει φωτιά. :D
Άμα ρε φίλε δεν το έχεις. ...View attachment 26531View attachment 26532
Άστο να πάει. ...
1) Ζαντολάστιχα
2) Ξυλοπαλέτες
3) Άχυρα........αλλιώς θα είναι συνθηματικά ινδιάνων....
 
Η μικρη Πασχαλινα αγαπητε φιλοζωε της φακης ειναι στο κυκλο της ζωης της απο την δημιουργια της οπως το εδωσε Ο Θεος μας στους ανθρωπους να γινει φαγητο για τον ανθρωπο
Εαν ενα προβατο η ενα κατσικι δεν παει για σφαγη και απλα το αφησεις για κατοικιδιο το μονο που θα συμβει ειναι πολυ συντομα να αρωστησει
Ετσι ειναι η φυση τους και γιαυτο ειναι φτιαγμενα
Ειτε θα μπουν στην αναπαραγωγη και θα σου δωσουν απογονουν που θανγινουν φαγητο οπως και γαλα, κατι το οποιο θα μεγαλωσει το προσδοκιμο ζωης τους μεχρι ενος σημειου και μετα και παλι θα πρεπει να γινει φαγητο οταν κλεισει αυτος ο κυκλος ειτε θα γινει φαγητο απο την αρχη

Εαν απλα το αφησεις ζωντανο χωρις κατι απο τα πιο πανω απλα θα το σκοτωσεις αργα και βασανιστηκα

Να πας να μαθεις λοιπον αφυσικο ανθρωπακι βιολογια και μετα να ερθεις να το παιξεις φιλοζωος

Εχω ξεγεννησει αρνια απο την μανα τους

Τα χω μεγαλωσει με το μπιμπερο στο χερι οταν κατι πηγαινε στραβα η δεν τα επιανε η μανα να τα θηλασει

Παραπανω απο εμενα δεν τα αγαπας

Αλλο αγαπας κατι και αλλο το καταδικαζεις

Δεν θα κανετε το φυσικο αφυσικο για να λεγεστε φιλοζωοι

Υποκριτες !!!

Αν θελετε να προσφερετε δεν θα σωζατε ενα κατσικι απο την φυσικη του καταληξη
Θα δινατε 50-100 ευρω που καψατε σε κοπο και βενζινες να βγει αυτο το φιασκο προς τα εξω για να πειτε οτι ειστε φιλοζωοι και θα τα κανατε ψωνια για ενα σπιτι που δεν εχει τα απαραιτητα να γιορτασει!

σεβομαι την ηλιθιοτητα σου να μην τρως κρεας
Δεν δεχομαι ομως την ηλιθιοτητα σου οτι δεν πρεπει να τρωει ο ανθρωπος κρεας ουτε και την φιλοζωικη σου υποκρισια για να το υποστηριξεις μεσο μιας αλλιωσης της φυσης

και ειτε σε αρεσει ειτε οχι αμα πεινασεις και αμα δεν θα σε βλεπει κανεις μια χαρα θα φας το κατσικι υποκριτη!

εμεις τουλαχιστον αυτα που μεγαλωσαμε στο χερι βαζουμε αλλον να τα σφαξει

Εσυ αμα πεσουν τα φωτα θα το φας ζωντανο

υποκριτη!
 
Η μικρη Πασχαλινα αγαπητε φιλοζωε της φακης ειναι στο κυκλο της ζωης της απο την δημιουργια της οπως το εδωσε Ο Θεος μας στους ανθρωπους να γινει φαγητο για τον ανθρωπο
Εαν ενα προβατο η ενα κατσικι δεν παει για σφαγη και απλα το αφησεις για κατοικιδιο το μονο που θα συμβει ειναι πολυ συντομα να αρωστησει
Ετσι ειναι η φυση τους και γιαυτο ειναι φτιαγμενα
Ειτε θα μπουν στην αναπαραγωγη και θα σου δωσουν απογονουν που θανγινουν φαγητο οπως και γαλα, κατι το οποιο θα μεγαλωσει το προσδοκιμο ζωης τους μεχρι ενος σημειου και μετα και παλι θα πρεπει να γινει φαγητο οταν κλεισει αυτος ο κυκλος ειτε θα γινει φαγητο απο την αρχη

Εαν απλα το αφησεις ζωντανο χωρις κατι απο τα πιο πανω απλα θα το σκοτωσεις αργα και βασανιστηκα

Να πας να μαθεις λοιπον αφυσικο ανθρωπακι βιολογια και μετα να ερθεις να το παιξεις φιλοζωος

Εχω ξεγεννησει αρνια απο την μανα τους

Τα χω μεγαλωσει με το μπιμπερο στο χερι οταν κατι πηγαινε στραβα η δεν τα επιανε η μανα να τα θηλασει

Παραπανω απο εμενα δεν τα αγαπας

Αλλο αγαπας κατι και αλλο το καταδικαζεις

Δεν θα κανετε το φυσικο αφυσικο για να λεγεστε φιλοζωοι

Υποκριτες !!!

Αν θελετε να προσφερετε δεν θα σωζατε ενα κατσικι απο την φυσικη του καταληξη
Θα δινατε 50-100 ευρω που καψατε σε κοπο και βενζινες να βγει αυτο το φιασκο προς τα εξω για να πειτε οτι ειστε φιλοζωοι και θα τα κανατε ψωνια για ενα σπιτι που δεν εχει τα απαραιτητα να γιορτασει!

σεβομαι την ηλιθιοτητα σου να μην τρως κρεας
Δεν δεχομαι ομως την ηλιθιοτητα σου οτι δεν πρεπει να τρωει ο ανθρωπος κρεας ουτε και την φιλοζωικη σου υποκρισια για να το υποστηριξεις μεσο μιας αλλιωσης της φυσης

και ειτε σε αρεσει ειτε οχι αμα πεινασεις και αμα δεν θα σε βλεπει κανεις μια χαρα θα φας το κατσικι υποκριτη!

εμεις τουλαχιστον αυτα που μεγαλωσαμε στο χερι βαζουμε αλλον να τα σφαξει

Εσυ αμα πεσουν τα φωτα θα το φας ζωντανο

υποκριτη!
δεν νομίζω να μας διαβάζουν Χρύσανθε εδώ μέσα, αλλά εαν θέλεις μπορείς να πας στο site που το δημοσίευσε και να γράψεις την γνωμη σου. Δεν ξέρω βέβαια από τι κόσκινο περνάνε τα σχόλια αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.
Εγώ βλέποντας τις φωτο αναρωτιέμαι μηπως καλώς κανανε και σωσανε το συγκεκριμένο κατσικι, μήπως ειναι τετοια η ρατσα του, που εξίζει να το έχεις για γάλα, και όχι για την σούβλα. Εχει κανεις άποψη περί αυτού?
 
Για γαλα σαφως και πεζει ρολο η ρατσα αλλα αυτο που παιζει περισσοτερο ρολο και σε συνεχεια το γαλα ειναι στην αναπαραγωγη
Υπαρχουν ρατσες που στοιχιζουν 900-1000-1200 ευρω το θυληκο νωρις ατην αναπαραγωγη του για να τα αγορασεις
Οπως και στα σκυλια υπαρχουν χωρες με παραδοση στις ρατσες και στην παραγωγη
Και εκει υπαρχουν χαρτια πιστόπιητικα κλπ
 
δεν νομίζω να μας διαβάζουν Χρύσανθε εδώ μέσα, αλλά εαν θέλεις μπορείς να πας στο site που το δημοσίευσε και να γράψεις την γνωμη σου. Δεν ξέρω βέβαια από τι κόσκινο περνάνε τα σχόλια αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.
Εγώ βλέποντας τις φωτο αναρωτιέμαι μηπως καλώς κανανε και σωσανε το συγκεκριμένο κατσικι, μήπως ειναι τετοια η ρατσα του, που εξίζει να το έχεις για γάλα, και όχι για την σούβλα. Εχει κανεις άποψη περί αυτού?
Να σου πω εγώ που από μικρό παιδί ασχολούμαι με τα κατσικια. Δεν έχει σχέση αν είναι ράτσα για γάλα η για κρεας. Δεν μπορείς να κρατήσεις όλα τα κατσικια για παραγωγή. Αναγκαστικά τα πιο πολλά θα πάνε για σφαξιμο. Να φανταστείς από τα 18 μικρα που μου έδωσαν φέτος κρατησα μόνο 3 , 2 θηλυκά και ενα αρσενικο. Στην ηλικία της... Πασχαλινας όλα τα κατσικια αν είναι καλά θρεμμενα είναι ταμαμ για την σουβλα.
Τώρα για την συγκεκριμένη κυρία και τους ομοϊδεάτες της να μάθουν ότι απλά βιάζουν τα φυσικά πράγματα με την συμπεριφορά τους. Ειναι ψυχοπαθείς και παρανοϊκοί και χρήζουν ιατρικής φροντιδας. Ελπίζω να στείλει την...Πασχαλινα και στο πανεπιστήμιο αργότερα και να της βρει και ενα βαρβάτο...Πασχάλη και να της δώσει εγγονάκια. Βρεεε ουοουουουστ βλαμμενοι
 
Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα στο site τους δειχνει να εχουν κανει και αλλες υιοθετησεις αμνοεριφιων
και οπως δειχνει το πραγμα σε κανα χρονο αν συνεχισουν να βουτανε
τα κατσικια απο τις αυλες και τις στρουγκες του κοσμακη ταχα οτι τους σωζουν την ζωη απο το λεπιδι
θα εχουν ολοκληρο κοπαδι εντελως δωρεαν
Ρε μηπως ηρθε η ωρα να ιδρυσουμε καμια Φιλοζωικη και να μαζευουμε απο τις στανες και τα κοτετσια
κοκκορια και ζυγουρια .think.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top