Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτό - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όπου Π: Πελάτης
Όπου Τ: Ταξιτζής

Π: Ελεύθερος?
Τ: Πέρνα μέσα... Που πάει το παλικάρι?
Π: Κέντρο...
Τ: Σε βλέπω με την μάσκα σου, ρε που μας κατάντησαν οι αλήτες... Εγώ μην νομίζεις, για το πρόστιμο το βάζω.
Π: Πρέπει να φυλαχτούμε όλοι μας και θα σας έλεγα να την βάζατε καλύτερα, να καλύπτει στόμα και μύτη, όχι μόνο το πηγούνι.
Τ: Φιλαράκι, μη πιστεύεις τίποτα, υποταγμένους μας θέλουν... Δεν υπάρχει κορονοϊός και αν υπάρχει είναι ακίνδυνος, απλά θέλουν να χρυσοπουλήσουν το εμβόλιο.
Π: Μα δεν έχει βγει ακόμα και αν βγει, θα είναι προσιτό αν όχι δωρεάν.
Τ: Φιλαράκι, θα είναι προσιτό γιατί θα έχει μέσα το τσιπάκι που θα μας παρακολουθούν.
Π: Μα, ήδη μας παρακολουθούν αν το θέλουν μέσα από πολλά πράγματα. Ένα από αυτά είναι το κινητό σας, η κάρτα της τράπεζας σας, το ΑΜΚΑ σας... Και μην φοβάστε, τσιπάκι δεν θα έχει, βασικά, είναι αδύνατον να έχει.
Τ: Όχι φιλαράκι, το επινόησαν κιόλας για να πάθουμε όλοι πνευμονολογικά προβλήματα με την εκτεταμένη χρήση μάσκας και να μην προλάβουμε να πάρουμε σύνταξη...
Π: Δηλαδή οι νοσηλευτές και οι γιατροί δεν παίρνουν σύνταξη...?
Τ: Δεν είναι το ίδιο... Τους χορηγούν άλλες μάσκες.
Π: Πολλοί τις πληρώνουν από την τσέπη τους.
Τ: Και αυτοί στο κόλπο είναι... Όποιος πεθαίνει, δίνουν στους δικούς του 1000 ευρώ για να υπογράψουν ότι πέθανε από κορονοϊό. Μου το έχει πει ένας συνάδελφος που η γυναίκα του δουλεύει με μια γυναίκα ενός τύπου που ο αδερφός του κουμπάρου του δουλεύει στο "Σωτηρία" ηλεκτρολόγος και τα γνωρίζει από πρώτο χέρι. Άκου που σου λέω...
Π : Εγώ πάλι είμαι σίγουρος ότι ο ιός υπάρχει...
Τ: Φιλαράκι, τόσα κρούσματα, γνώρισες ποτέ κάποιον που να έχει κορονοϊό? Όλα ψέματα σου λέω, βάλανε τον ηθοποιό τον Τσιόδρα και μας τρομοκρατεί κάθε μέρα... Επιστήμονες σου λέω...
Π: Δεν συμφωνώ, αλλά είναι η άποψή σας...
Τ: Ξέρω τι σου λέω... Τέλος πάντων, κέντρο που ακριβώς?
Π: Νοσοκομείο Ευαγγελισμός.
Τ: Πας επισκεπτήριο? Γιατί και αυτό μας έκοψαν, ούτε τους ανθρώπους μας δεν αφήνουν να δούμε...
Π: Όχι, απλώς πριν από 20 μέρες διαγνώστηκα με κορονοϊό, έκανα την καραντίνα μου και τώρα πάω για επανεξέταση...
Τ: ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ? ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΘΑΝΕΙΣ? ΕΜΕΝΑ ΒΡΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?
Π: .....???
 
Δε μπορει να μπει και πουθενά αλλού. Εδω ταιριάζει.

https://www.anemodeiktis.gr/cnn-turk-το-όνομα-αγαμέμνων-προέρχεται-από/
Η Τουρκία είχε τόση σχέση με τη θάλασσα που τον κέφαλο τον λένε Kefal, την συναγρίδα sinarit,
το λαβράκι Levrek, την τσιπούρα cipura, τον ροφό orfoz κ.λ.π. μαντέψτε τώρα πως λένε τη μουρμούρα και το μπαρμπούνι... .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top