Απόψεις για Beretta 690 black sporting

Είπα και εγώ να κάνω το βήμα μετά από καιρό αποχής από σκοπευτήριο να πάρω το 690 black sporting μεταχειρισμενο. Έχει ρίξει κανείς με το συγκεκριμένο? Όλες οι απόψεις δέκτες.
Επειδή πέρσι έψαχνα εναγωνίως για σουπερ ποζε θα σου πρότεινα 692 εγώ κατέληξα στο 686 γιατί οι διαφορές με το 690 ήταν αμελητέες.
 
Επειδή πέρσι έψαχνα εναγωνίως για σουπερ ποζε θα σου πρότεινα 692 εγώ κατέληξα στο 686 γιατί οι διαφορές με το 690 ήταν αμελητέες.
Έχει αναβαθμιστεί από ότι είδα. Όχι κάτι τρελό. Κάννη stelium και μεγαλύτερους κονους. Μου αρέσει επίσης αρκετά εμφανισιακά. Το 692 έχει τα ίδια με ρυθμιζόμενο κοντάκι. Η πραγματική διαφορά είναι στο 694 αλλά είναι πολύ ακριβότερο και δεν μου αρέσει
 
Αρκετα καλο οπλο!!!η διαφορα ωστόσο με το 692 ειναι πως το 690 δεν εχει εναλλαξιμους ωμους,ρυθμιζόμενη σκανδαλη,εχει πιο βαρια καννη (κατα 50 περιπου γράμμαρια )μικροτερο κωνο( κατα 30 εκατοστα περιπου!!)και οχι τοσο καλη βαλίτσα οσο το 692!!
Ως κατοχος 692 και zoli kronos θα σου ελεγα να πως μια χαρα ειναι και το 690!!
 
Αρκετα καλο οπλο!!!η διαφορα ωστόσο με το 692 ειναι πως το 690 δεν εχει εναλλαξιμους ωμους,ρυθμιζόμενη σκανδαλη,εχει πιο βαρια καννη (κατα 50 περιπου γράμμαρια )μικροτερο κωνο( κατα 30 εκατοστα περιπου!!)και οχι τοσο καλη βαλίτσα οσο το 692!!
Ως κατοχος 692 και zoli kronos θα σου ελεγα να πως μια χαρα ειναι και το 690!!
Και ακόμα ένα για το 692.
Ποιό ενισχυμένη-βαριά βάση.
Δεν είναι λίγες οι διαφορές γενικά.
Το 690 για εμένα είναι κοντά σε ένα 686 σε μαύρο.
 
Και ακόμα ένα για το 692.
Ποιό ενισχυμένη-βαριά βάση.
Δεν είναι λίγες οι διαφορές γενικά.
Το 690 για εμένα είναι κοντά σε ένα 686 σε μαύρο.
Προσωπικά το βαρος της βασης δε μου λεει κατι!!!
Το zoli εχει πιο ελαφρυα βαση κατα 60 γρ απο το 692 και ειναι απο τα πιο μαλακα και ζυγισμενα οπλα που εχω ριξει!!
Οπως και το f3 !εχει και αυτο ελαφρυα βαση 920γρ
 
Προσωπικά το βαρος της βασης δε μου λεει κατι!!!
Το zoli εχει πιο ελαφρυα βαση κατα 60 γρ απο το 692 και ειναι απο τα πιο μαλακα και ζυγισμενα οπλα που εχω ριξει!!
Οπως και το f3 !εχει και αυτο ελαφρυα βαση 920γρ
Σέβομαι την προσωπική σου άποψη κ προτίμηση.
Οι κατασκευαστες δίνουν μεγάλη σημασία στο βάρος ανάμεσα στα χέρια και οι περισσότεροι σκοπευτές προτιμούν τις 1kg + βάσεις.
Και εμένα μου κάνει εντύπωση η ελαφριά βάση το f3.
Τα υπόλοιπα όπλα που πρωταγωνιστούν είναι στο κιλό+.
Δεν είναι τυχαίο.
 
Σέβομαι την προσωπική σου άποψη κ προτίμηση.
Οι κατασκευαστες δίνουν μεγάλη σημασία στο βάρος ανάμεσα στα χέρια και οι περισσότεροι σκοπευτές προτιμούν τις 1kg + βάσεις.
Και εμένα μου κάνει εντύπωση η ελαφριά βάση το f3.
Τα υπόλοιπα όπλα που πρωταγωνιστούν είναι στο κιλό+.
Δεν είναι τυχαίο.
Και εγω ετσι πιστευα μεχρι που πηρα το zoli!!
Το ριχνω και λεω αυτο θα ζυγιζει πανω απο κιλό!!τη ζυγισα και εγραψε 920!!
Εκεί καταλαβα πολλα!
 
Και εγω ετσι πιστευα μεχρι που πηρα το zoli!!
Το ριχνω και λεω αυτο θα ζυγιζει πανω απο κιλό!!τη ζυγισα και εγραψε 920!!
Εκεί καταλαβα πολλα!
Παίζει πολύ να είναι το μπλόκ των καννών βαρύ και να το αισθάνεσαι ωραία.
 
Αρκετα καλο οπλο!!!η διαφορα ωστόσο με το 692 ειναι πως το 690 δεν εχει εναλλαξιμους ωμους,ρυθμιζόμενη σκανδαλη,εχει πιο βαρια καννη (κατα 50 περιπου γράμμαρια )μικροτερο κωνο( κατα 30 εκατοστα περιπου!!)και οχι τοσο καλη βαλίτσα οσο το 692!!
Ως κατοχος 692 και zoli kronos θα σου ελεγα να πως μια χαρα ειναι και το 690!!
Το 690 θεωρείς ότι είναι αναβάθμιση από το 525 citori που είχα η μία από τα ίδια σε Beretta?
 
Λοιπόν το όπλο το δοκίμασα με dry επωμησεις δυστυχώς σε κλειστό χώρο. Εντυπώσεις. Ερχόταν σχετικά εύκολα. Όμορφο αλλά ποιοτικά μετριο. Με μέτριο φινίρισμα. Όμως το βάρος του 3600 φαινόταν και με το παραπάνω. Μου έδωσε την αίσθηση μιας πιο φτηνής κατασκευής με κλείσιμο ατσουμπαλο σαν baikal. Και μιλάμε για όπλο με αρχική στα 3200. Δεν έγινε σε σκοπευτήριο η δοκιμή άρα δεν έχω παραπάνω στοιχεία.
 
Λοιπόν το όπλο το δοκίμασα με dry επωμησεις δυστυχώς σε κλειστό χώρο. Εντυπώσεις. Ερχόταν σχετικά εύκολα. Όμορφο αλλά ποιοτικά μετριο. Με μέτριο φινίρισμα. Όμως το βάρος του 3600 φαινόταν και με το παραπάνω. Μου έδωσε την αίσθηση μιας πιο φτηνής κατασκευής με κλείσιμο ατσουμπαλο σαν baikal. Και μιλάμε για όπλο με αρχική στα 3200. Δεν έγινε σε σκοπευτήριο η δοκιμή άρα δεν έχω παραπάνω στοιχεία.
Συγνώμη φίλε μου εσύ σκεφτόσουν να το αγοράσεις η απλά να επιβεβεαιωσεις ότι δεν αξίζει να το πάρεις κάπου σε έχασα το μπρο που έχεις είναι πιο πιοτικο ας πουμε κολημα δεν έχω με τις μάρκες απλά δε μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα όπως πιστεύω πχ ένα guerini θα έχει καλύτερο φινίρισμα γτ πρέπει να προσπαθήσουν περισσότερο ενωειτε και αν πέσανε ένα σκαλοπάτι στη μπερεττα σε ποιότητα άλλες έχουν πέσει τρεια απ' ότι βλέπω
 
Συγνώμη φίλε μου εσύ σκεφτόσουν να το αγοράσεις η απλά να επιβεβεαιωσεις ότι δεν αξίζει να το πάρεις κάπου σε έχασα το μπρο που έχεις είναι πιο πιοτικο ας πουμε κολημα δεν έχω με τις μάρκες απλά δε μπορούμε να τα ισοπεδώνουμε όλα όπως πιστεύω πχ ένα guerini θα έχει καλύτερο φινίρισμα γτ πρέπει να προσπαθήσουν περισσότερο ενωειτε και αν πέσανε ένα σκαλοπάτι στη μπερεττα σε ποιότητα άλλες έχουν πέσει τρεια απ' ότι βλέπω
Βασικά τω ερώτημα ποιο είναι ? Πάντως για CG κοιτάω πλέον. Μονόδρομος στα 3000-4000
 
Βασικά τω ερώτημα ποιο είναι ? Πάντως για CG κοιτάω πλέον. Μονόδρομος στα 3000-4000
CG χτυπατο έχει και κλειδώματα που αντικαθιστούμε ααααααν ποτέ κουνισει και τριμπορ κανες
 
Πλέων η μπερεττα είναι σαν τις Μερσεντές bmw για να πεις ότι πήρες κάτι αξιόλογο πρέπει να τα σκάσεις χοντρά τα άλλα είναι απλά της σειράς πχ κάνα 50.000 για τα αμάξια και κανα 5.000 για τα όπλα
 
Πλέων η μπερεττα είναι σαν τις Μερσεντές bmw για να πεις ότι πήρες κάτι αξιόλογο πρέπει να τα σκάσεις χοντρά τα άλλα είναι απλά της σειράς πχ κάνα 50.000 για τα αμάξια και κανα 5.000 για τα όπλα
Καπως ετσι μονο που μετα τα 3000 πας 7000 και λες και ευχαριστω. CG και πασης Ελλαδος
 
Back
Top