Απόψεις για μεταφορά σκύλου στο πορτ μπαγκάζ.

Πριν το αγοράσεις φτιάξε ένα κουτί 44 x 58 και ύψος 65 και προσπάθησε να βάλει το πιο μικρόσωμο μέσα. Δεν νομιζω να είναι ανετα. Για έναν σκυλο είναι οκ για 2 δύσκολα πολύ.
Το εσωτερικό χώρισμα είναι αφαιρούμενο και έτσι το διάλεξα με τη λογική ότι 2 σκυλιά σε 88εκ μήκος θα είναι καλύτερα από ένα σκυλί σε 44εκ.
 
Με άνοιγμα στη μακριά πλευρά δεν έχω βρει κάτι μεγαλύτερο να χωράει στο jimny. Μετά πρέπει να παω σε κάτι τέτοιο που έχει το άνοιγμα στην στενή πλευρά.
Υπάρχουν Ανδρέα αλλά με την ανάλογη τιμή.
Τρία παραδείγματα......
Screenshot_2024-01-24-09-48-55-166_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpgScreenshot_2024-01-24-09-49-34-885_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpgScreenshot_2024-01-24-09-49-41-381_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg
 
Το δεύτερο από αυτά που ανέβασαν νωρίτερα έχω εγώ. Δύο σεττερ μπαίνουν άνετα.... και τρία. Τρία ποιντερ με τίποτα...... Κατά τα άλλα είναι ελαφρύ, καθαρίζει εύκολα και μπορείς να το βάζεις όποτε θέλεις. Στο Jimmy αν ρίξεις τα καθίσματα δε μπαίνει μεγαλύτερο από το άνοιγμα της πόρτας; Και οι πλάτες των καθισμάτων να μείνουν με κλίση προς τα εμπρός..... κοίτα στο δικό μου το grand Vitara το δεύτερο κλουβί που ανέβασες....IMG_20240102_125815.jpgIMG_20240102_145716.jpgIMG_20231218_143418.jpg
 
Το μειονέκτημα που έχει το κλουβί μέσα αν έχεις περισσότερα από 2 σκυλιά είναι ότι δεν μπορείς να αφήσεις σκύλο μέσα..... καλοκαίρι το ξεχνάς.... χειμώνα αν παρκάρεις σε σκιερό μέρος θα πρέπει να μείνει η πόρτα ανοικτή με ανάλογο μηχανισμό.....με βροχή στο jimni το Vitara και παρόμοια αυτοκίνητα που η πίσω πόρτα ανοίγει στο πλάι είναι δύσκολο.....θα γίνουν όλα μούσκεμα.....
 
Ναι τις έχω δει αυτές. Εννοείται ότι συμφέρουν αλλά δε νομίζω ότι χωράνε στο jimny. Εχει δοκιμάσει κανένας σε jimny χωρίς κάποια μετατροπή, με πεσμένα καθίσματα;
 
Στο Jimmy αν ρίξεις τα καθίσματα δε μπαίνει μεγαλύτερο από το άνοιγμα της πόρτας;
Στο Jimny έχει ένα στένεμα στο κάτω μέρος που αφήνει πλάτος 92-93εκ (για κάποιο ύψος όχι μέχρι πανω). Είναι συνέχεια των θόλων και κάποιων θηκών που έχουν οι πίσω επιβάτες.
 
Ναι τις έχω δει αυτές. Εννοείται ότι συμφέρουν αλλά δε νομίζω ότι χωράνε στο jimny. Εχει δοκιμάσει κανένας σε jimny χωρίς κάποια μετατροπή, με πεσμένα καθίσματα;
Eγω για να εκμεταλλευτώ τη θήκη που υπάρχει στο πάτωμα του grand Vitara και για να έχω κάποια πράγματα μόνιμα στο αυτοκίνητο που να μην είναι άμεσα θεατα έφτιαξα μια πλατφόρμα,την εντυσα με μοκέτα ίδιο χρώμα με αυτή του αυτοκινήτου και το κλουβί μπαίνει 14 εκατοστά πιο ψηλά.... κάτω έχω καλώδια εκκίνησης, εργαλεία, ένα χειροκίνητο εργάτη κτλ..... μπορείς αν σε παίρνει στο ύψος να κάνεις κάτι τέτοιο.....IMG_20230929_101654.jpg
 
Back
Top