Αποθήκευση και μεταφορά οπλοκατοχής

Δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει αλλα θα ηθελα να δω πως αποθηκευεται και μεταφερεται τις οπλοκατοχες σας σαν εγγραφα για να μην
τσαλακωνονται,βρεχονται και τα σχετικα?
Εγω τα ειχα σε μια θηκη για διπλωματα αυτοκινητου παλιαου τυπου αλλα θελω κατι πιο ωραιο.
Μοιραστειτε τις σκεψεις σας και ποσταρεται καμια φωτο σχετικα
 
Οι Άδειες Κατοχής μου είναι πλαστικοποιημένες και δεν παθαίνουν τπτ. Σε αγορά μεταχειρισμένου όπλου που πήγα στο ΑΤ Π. Φαλήρου ο Αστυνομικός γκρίνιαζε για αυτό αλλά στα παλιά μου τα παπούτσια. Δεν έχουν πάθει απολύτως τπτ. Επίσης, για να τα έχω όλα συγκεντρωμένα τα βάζουν σε μια ακόμα διαφάνεια.
 
Θεωρώ πως οτι καλύτερο είναι η πλαστικοποιηση αλλά επειδή μπορεί ο αστυνομικός να μην έχει ξυπνήσει με όρεξη... εγώ τα έχω σε διαφάνεια κλειστά με ταινία και μαζί με την άδεια κυνηγιού σε μια θήκη !
 
Εγω ήθελα να κανω πλαστικοποίηση την ΑΚΚΟ της benelli αλλά αντι για χαρτονάκι, μου την δώσανε σε Α4 και σε όσα βιβλιοπωλεία πήγα, μου ειπαν πως δεν γινετε πλαστικοποιηση γιατι θα κοπει..οπότε όλα σε διαφάνειες μεχρι να βρεθει καμια θήκη γερή.
 
Είναι γιατι μπορεί να σε σταματήσει η αστυνομία στο δρόμο για έλεγχο.
η φωτοτηπια μετραη γιατι δεν θελω να παιρνω την κανονικη αδεια μην τη χασω ,αλωστε η αστυνομια εχει τροπο να τσεκαρη το οπλο απο τους αριθμους
 
η φωτοτηπια μετραη γιατι δεν θελω να παιρνω την κανονικη αδεια μην τη χασω ,αλωστε η αστυνομια εχει τροπο να τσεκαρη το οπλο απο τους αριθμους
Αυτό δεν το γνωρίζω....πάρε ένα τηλ στο ΑΤ και κανε μια ερώτηση.
 
Back
Top