Αξιοπρεπή οπλα κάτω των 1000€ (πλην τουρκικών)

Ευτυχώς που καίω γκάζι και παλεύεται ακόμη αν και βλέπω σε βάθος χρόνου να επανέρχονται τα πουλμανακια και τώρα είναι και πιο καλά έχει και μικρά για 8/10/15 άτομα και συμφωνία στο μαγαζί για ψαλίδι στη τιμή μετά γιατί αλλιώς καθόμαστε αλλού και αν δεν υπάρχουν και πολλά φράγκα για φαι θα του δίνουμε ότι έχουμε σκοτώσει να ψήνει φρεσκοτατα από τη παραγωγή στη κατανάλωση.
 
Τωρα που ειναι τα καυσιμα 2€ το λιτρο.θα σου πο εγω τη φησικη κατασταση πρεπει ναχουμε .big smile. νευτη στον κολο να πηγενουμε στον κυνηγι η γαειδαρο με ληγο σανο πιο εικονομικα .very funny.
Έτσι είναι Γιάννη μου. Το πρόβλημα είναι η βενζίνη και το πετρέλαιο στα δύο+ ευρώ. Οι καραμπίνες και τα δικαννα πριν 40 χρόνια κάναν την ίδια δουλειά που καλούνται να κάνουν και σήμερα. Καθαρισμός και σέρβις και όλα τα όπλα κάνουν τη δουλειά που προορίζονται άριστα. Το όπλο βέβαια είναι γούστο και το σέβομαι απόλυτα. Και εγώ όπως και όλοι έχω τις δικές μου προτιμήσεις.
 
Θα μου επιτρέψετε να αφαιρέσω μερικά ...

Fabarm
H38
L4S (€1015)
Sdass


Marocchi
iFirst


Baikal
MP155



Benelli
Montefeltro
M1
M2
Beccacia

Nova


Beretta
A300 Outlander
Belmonte



Franchi
Affinity


Breda
Astro
Echo T9 (?)


Remington
11-87
870


Mossberg
930
500
535
835
590
Mod 88 (Maverick)
Στην σκεψη μου εισαι συνυπογραφω με 1η επιλογη Μ2 .
 
Ευτυχώς που καίω γκάζι και παλεύεται ακόμη αν και βλέπω σε βάθος χρόνου να επανέρχονται τα πουλμανακια και τώρα είναι και πιο καλά έχει και μικρά για 8/10/15 άτομα και συμφωνία στο μαγαζί για ψαλίδι στη τιμή μετά γιατί αλλιώς καθόμαστε αλλού και αν δεν υπάρχουν και πολλά φράγκα για φαι θα του δίνουμε ότι έχουμε σκοτώσει να ψήνει φρεσκοτατα από τη παραγωγή στη κατανάλωση.
Μια χρονια κολησα μεσα στο χωριο της Δημαινας πισω απο δυο πουλμαν που ειχαν μπλοκαρει τον δρομο για τον ελαιωνα .Βλεπω να το ξαναζουμε.
 
Το μεγαλυτερο προβλημα θα το εχουν συναδελφοι των πολεων που για να πανε στους κυνηγοτοπους διανυουν αρκετα χιλιομετρα. Στην επαρχια που σε αρκετες περιπτωσεις ο κυνηγοτος ειναι "μεσα" στα ποδια σου δεν θα υπαρχει μεγαλο θεμα. Οπως ειπε ο Γιαννης πουλμαν η σε ενα αμαξι 3 4 ατομα για να μοιραζονται τα εξοδα. Ας επλισουμε πως θα αλλαξει αυτη η αθλια κατασταση.
 
... αν και βλέπω σε βάθος χρόνου να επανέρχονται τα πουλμανακια ...
....Οπως ειπε ο Γιαννης πουλμαν η σε ενα αμαξι 3 4 ατομα για να μοιραζονται τα εξοδα....
Θα σας στεναχωρησω, αλλα νομιζω οτι δεν θα εχουμε μυαλο για πουλμανακια, και λοιπες πολυτελειες...
Θα εχουμε αλλα σημαντικοτερα θεματα.
Εκτος αν μιλατε για μια επετειακη εκδρομη κυνηγι τον χρονο....
 
Back
Top