Ανέκδοτα & Χιούμορ

Πηγε καποιος στο γιατρο γιατι ενιωθε κοπωση.Κοιταζει ο γιατρος τις εξετασεις και δεν βλεπει κατι.
-Εχεις καποιο χομπι:
-Οχι, γραφειο σπιτι.
-Παντρεμενος: Απο σεξ πως παμε:
-Ναι, δυο φορες τη βδομαδα.
-Καμια αλλη:
-Ειναι και μια γειτονισα χηρα, τη ''βολευω'' και αυτη κανα δυο φορες τη βδομαδα.
-Καμια αλλη:
-Ειναι και μια πιτσιρικα που μ'αρεσει, τρεις φορες τη βδομαδα.
Το σκεφτεται ο γιατρος και λεει, δεν πιστευω οτι οφειλεται στο σεξ.
-Και 'γω φοβομουν οτι φταιει η μ@λ@κια!!!
 
Μου εφερε ο αλλος το αυτοκινητο στο συνεργειο να του πω τι εχει και του λεω εχεις τρυπια κολαρα και αρχιζει και μου λεει ''και τι σε νοιαζει τι κανω στο κρεβατι μου'' και κατι τετοια!!
 
Ένας 40άρης οικογενειάρχης ψωνίζει στο σούπερ μάρκετ.
Κάποια στιγμή παρατηρεί μια εντυπωσιακή ξανθιά και ασυναίσθητα τη χαζεύει...Η ξανθιά του γυρίζει το βλέμμα.
Την ξανακοιτάζει πιο έντονα, τον κοιτάζει και αυτή, αυτό τραβάει κάμποση ώρα και αποφασίζει να της μιλήσει:
- Συγνώμη, της λέει, μήπως γνωριζόμαστε;
- Βέβαια, του απαντάει. Ένα από τα παιδιά που έχω, είναι δικό σας!
Ο τύπος σαστίζει, σκέφτεται και ξαφνικά θυμάται τη μοναδική φορά που απάτησε τη γυναίκα του.
Τη ρωτάει λοιπόν:
- Μήπως είστε εκείνη η στριπτηζέζ που είχανε καλέσει σε ένα bachelor πάρτυ στην Πεύκη, πρόπερσι την άνοιξη και είχαμε καταλήξει να κάνουμε άγριο σ*ξ στην κουζίνα; Μου είχατε δέσει τα χέρια με χειροπέδες και μου χώσατε και ένα καρότο στον κ@λ@!
Συνοφρυωμένη αυτή του απαντάει:

- Όχι, είμαι η φιλόλογος του γιου σας!
 
Ένας 40άρης οικογενειάρχης ψωνίζει στο σούπερ μάρκετ.
Κάποια στιγμή παρατηρεί μια εντυπωσιακή ξανθιά και ασυναίσθητα τη χαζεύει...Η ξανθιά του γυρίζει το βλέμμα.
Την ξανακοιτάζει πιο έντονα, τον κοιτάζει και αυτή, αυτό τραβάει κάμποση ώρα και αποφασίζει να της μιλήσει:
- Συγνώμη, της λέει, μήπως γνωριζόμαστε;
- Βέβαια, του απαντάει. Ένα από τα παιδιά που έχω, είναι δικό σας!
Ο τύπος σαστίζει, σκέφτεται και ξαφνικά θυμάται τη μοναδική φορά που απάτησε τη γυναίκα του.
Τη ρωτάει λοιπόν:
- Μήπως είστε εκείνη η στριπτηζέζ που είχανε καλέσει σε ένα bachelor πάρτυ στην Πεύκη, πρόπερσι την άνοιξη και είχαμε καταλήξει να κάνουμε άγριο σ*ξ στην κουζίνα; Μου είχατε δέσει τα χέρια με χειροπέδες και μου χώσατε και ένα καρότο στον κ@λ@!
Συνοφρυωμένη αυτή του απαντάει:

- Όχι, είμαι η φιλόλογος του γιου σας!
.very funny..very funny..very funny. Δέν παίζεσαι ρε φίλε .Νάσαι καλά .very funny..very funny..very funny.
 
SrXbSOc.jpg
 
Ο Κόναν πληροφορείται ότι στην άλλη άκρη του κόσμου υπάρχει ένα πανύψηλο βουνό, στην κορυφή του οποίου βρίσκεται ένα παλάτι και μέσα στο οποίο κατοικεί ο γέροντας που κατέχει την απόλυτη σοφία της ζωής. Ζαλώνεται, λοιπόν, την ασπίδα, γραπώνει τη σπάθα, φοράει το γούνινο σωβρακάκι του και ξεκινάει για το βουνό.
Περνάει την Έρημο της Δίψας, το Φαράγγι Χωρίς Πάτο, ξυστά απ' το Πηγάδι των Χιλίων Ευχών, και μετά από πορεία εκατό ημερών στην Τούνδρα των Μηδέν Βαθμών Κέλβιν, φτάνει στους πρόποδες του Βουνού της Σοφίας, το οποίο βλέπει να χάνεται μέσα στα σύννεφα.
Αρχίζει την ανάβαση, τα μπράτσα σφίγγονται, οι φλέβες τινάζονται, το γούνινο σωβρακάκι τον προστατεύει απ' το κρύο.
Βρυχάται όταν, κουρασμένος από την ανάβαση, πατάει στο πλάτωμα στην κορυφή και βλέπει το κάστρο του Γέροντα να ορθώνεται απροσπέλαστο μπροστά του.
Η ξύλινη πύλη είναι κλειστή, αλλά την γκρεμίζει βρυχόμενος με ένα χτύπημα της ασπίδας του. Η επόμενη πόρτα, πιο βαριά, απαιτεί πιο δυνατό χτύπημα. Η τρίτη, σιδερένια, πέφτει μετά απ'το δεύτερο χτύπημά του. Η τελευταία βαριά σιδερένια πόρτα πέφτει με θόρυβο καθώς ο βρυχηθμός του Κόναν σπάει τη σιωπή της ψυχρής κυκλικής αίθουσας, στην οποία ο γέροντας συλλογίζεται με τα δάχτυλα ενωμένα κάτω απ'το πηγούνι του καθισμένος στον θρόνο του.
Ο Κόναν πλησιάζει το κέντρο της αίθουσας και ακουμπάει τα όπλα του μπροστά στα πόδια του Σοφού.
- Ρησπέκτ, γέροντα. Μου είπαν ότι κατέχεις το μυστικό των μυστικών.
- Υπάρχουν και τα πόμολα, Κόναν.
- Μιλάς με γρίφους, γέροντα...
 
Μια ημέρα η δασκάλα ρωτώντας τα παιδάκια γενικά για τον γάμο ρωτά και τον Τοτό

Δασκάλα: Τι είδους γυναίκα θα ήθελες Τοτέ;

Τοτός : Μια να μοιάζει σαν φεγγάρι …….

Δασκάλα: Ω!!! Τι ωραία επιλογή , δηλαδή να είναι όπως λέμε φεγγαροπρόσωπη, φεγγαρόλιουστη

Τοτός : Όχι, θέλω να έρχεται το βράδυ και να εξαφανίζεται το πρωί!!!
 
Ήταν ένας αιώνιος φοιτητής στη Νομική, ονόματι Παπαδόπουλος. Είχε πλέον μετά από χρόνια περάσει σ’ όλα τα μαθήματα εκτός από ένα. Το έδινε, το ξαναέδινε.Όμως ο καθηγητής τον έκοβε κάθε φορά. Έτσι αποφάσισε να πάει να βρει τον καθηγητή και να του προτείνει μια διαπραγμάτευση στο θέμα του βαθμού. Μπαίνει ένα πρωί στο γραφείο του λοιπόν και του διηγείται την κατάσταση:
– Ααα, παιδί μου Παπαδόπουλε, δεν είναι σωστό το διάβασμά σου, γι’ αυτό και κόβεσαι!
– Όχι κύριε καθηγητά, δεν ισχύει αυτό που λέτε κι επειδή κουράστηκα με αυτό το μάθημα, έχω να σας προτείνω μια συμφωνία.
– Τι λες τώρα Παπαδόπουλε;
– Ακούστε με παρακαλώ. Θα σας θέσω ένα ερώτημα. Αν αύριο το πρωί μου δώσετε τη σωστή απάντηση δε θα σας ξαναενοχλήσω. Αν όμως όχι, θα με περάσετε και μάλιστα με βαθμό 10.
– Παπαδόπουλε, δεν είσαι καλά. Αυτά τα πράγματα δε γίνονται.
– Λοιπόν το ερώτημα: Τι είναι παράλογο αλλά δεν είναι παράνομο; Τι είναι παράνομο, αλλά δεν είναι παράλογο; Τι είναι και παράνομο και παράλογο; Θα τα πούμε αύριο κε καθηγητά.
Ο φοιτητής αφήνει τον καθηγητή να συλλογιέται την ερώτηση… Μια μέρα πέρασε και δεν μπόρεσε να βρει μια άκρη. Κι ας κατέβασε τόμους από την βιβλιοθήκη, κι ας πήρε τηλέφωνο συναδέλφους καθηγητές να ζητήσει τη γνώμη τους.
Ήρθε το επόμενο πρωί κι ο Παπαδόπουλος να συναντήσει τον καθηγητή για μια ακόμη φορά.
– Κύριε καθηγητά βρήκατε την απάντηση;
– Ποια απάντηση; Λοιπόν παιδί μου Παπαδόπουλε δεν είσαι καλά. Μόνο και μόνο επειδή βαρέθηκα να σε βλέπω, πάρε το 10 σου και φύγε από μπροστά μου.
Ο πτυχιούχος πια φοιτητής βγήκε ευχαριστημένος από το γραφείο του καθηγητή αφήνοντας τον με την απορία…
– Τι είναι παράλογο, αλλά δεν είναι παράνομο; Τι είναι παράνομο, αλλά δεν είναι παράλογο; Τι και τα δύο;
Ο καθηγητής μπαϊλντισμένος αποφάσισε να πάει στην καντίνα να πιει έναν καφέ. Εκεί τον πλησιάζει ένας νεαρός φοιτητάκος και του αρχίζει το γλείψιμο:
– Τι κάνετε κύριε καθηγητά; Πώς είστε; Κάπως συλλογισμένο σας βλέπω. Συνέβη κάτι;
– Να, ήρθε αυτός ο χαμένος ο Παπαδόπουλος και με ρώτησε…
– Πείτε μου την ερώτηση, μήπως σας βοηθήσω.
Ο καθηγητής επανέλαβε την ερώτηση στον νεαρό στραβοκοιτώντας τον κάπως κι ευθύς ο φοιτητής απαντά:
– Ααα να σας πω. Το ότι εσείς, 55 χρονών άνθρωπος είστε παντρεμένος με μια 23άρα δεν είναι παράνομο, αλλά είναι παράλογο. Το ότι η γυναίκα σας έχει έναν 25άρη
γκόμενο δεν είναι παράλογο, αλλά είναι παράνομο. Τώρα το ότι εσείς περάσατε τον γκόμενο της γυναίκας σας χωρίς εξετάσεις και μάλιστα με 10, ε αυτό είναι και παράνομο και παράλογο!
 
Μπας κ φυγουν λιγο οι.. συννεφιες...
Της προαλλες εριξα το γελιο της αρκουδας...sarcastic.

Μιλαγε ενα παιδι που ειχε μια γουρουνα με εναν γυρω στα 60..του λεει την θες να την πας μια βολτα..την πηρε κ οπως ψιλοετρεχε του φευγει
απο τον δρομο και παει και πεφτει σε ενα χωραφι απο κατω,σηκωθηκε λιγο απο την σελα για να την κρατησει κ τα καταφερε..βαζει οπισθεν ανεβενει το υψωματακι..
Το συμβαν το ειδε απο μακρια ενα διερχομενο αυτοκινητο που ηταν κ γνωστος του..
Την ιδια μερα ετυχε να συναντηθουν..
Ανοιγει τα χερια με θαυμασμο κ του λεει
-Ρεεεε Γιαννη που εχεις μαθει κ κανεις ολα αυτα τα κολπα??
Ο αλλος ντραπηκε κ τι να πει πως πηγε να πεταξει τα μυαλα του..
- Μα μικρος ασχολιομουν με τις μηχανες......
.very funny..very funny..very funny.
 
Back
Top