Αλεπού

Τους αλλάζω τα φώτα....shoot.
Κάνουν τεράστια ζημιά, δεν αφήνουν κανένα ζωντανό να γεννήσει.
Αν είχα ένα αλεπουδοσκυλο καλό, θα έβγαινα για αλεπούδες. .hunter.

Έβλεπα ένα κυνήγι αγριοχοιρου που κυκλοφορεί στο YouTube. Ο τύπος Γερμανός αν θυμάμαι καλά ρίχνει με ραβδωτο και έχει αφήσει τον διοργανωτή μαλακα. Ο διοργανωτής έλεγε ότι έχουν δει και έχουν δει τα μάτια μου, τέτοιον σκοπευτη -κυνηγό δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου. Ξαπλωνε τα γουρούνια μονοτουφεκα για πλάκα την ώρα που τρέχαν σφαίρα. Πρέπει να είχε ξαπλώσει καμιά δεκαριά γουρούνια και δεν έδειχνε να τον απασχολεί ιδιαίτερα. Κάποια στιγμή εμφανίζεται μια αλεπού και ερχόταν προς την φυλαχτρα του. Την σκότωσε, ερε πως έκανε, σαν να τον τσίμπησε μύγα. Έπαιρνε τον διοργανωτή αγκαλιά, φώναζε, έτρεχε, έβγαζε φωτογραφίες, φώναζε "δεν μπορείτε να καταλάβετε τι σημαίνει για μας να βαρέσεις αλεπού ", δεν θυμάμαι μην έβαλε και τα κλάματα....:)
 
Εχουν και αυτες τα "ειδικά"τους..
http://www.touris.eu/product/2506/alepoy-volpe-37125-
Η επόμενη σου δοκιμή οταν με το καλό τελειώσουν τα 41βολα...sarcastic.
Τασο τα είχα δει παλαιοτερα... 10 γιουρια για 10 φυσιγγια για την αλεπου δεν δινω ομως.. Ενα απλο φυσιγγι με σκαγια απο 3 εως 1με σφιχτο τσοκακι και εισαι πολυυ καλα πιστευω...
 
Ενα απλο φυσιγγι με σκαγια απο 3 εως 1με σφιχτο τσοκακι και εισαι πολυυ καλα πιστευω...
Ε τοτε τι τα θες τα 41βολα ρε Τοληηηηηηηη?.sarcastic.
Κράτησε τα γιατι μπορεί να γεμίσει η Καστοριά χήνες φέτος..:)
 
Ε τοτε τι τα θες τα 41βολα ρε Τοληηηηηηηη?.sarcastic.
Κράτησε τα γιατι μπορεί να γεμίσει η Καστοριά χήνες φέτος..:)
Τασο μου τα δωσαν και το μονο θηραμα που μπορω να τα ριξω ειναι η αλοπηξ... Μακαρι φιλε να περασουν οι χηνες και θα βρω το φαρμακο τους;)
 
Ξερω οτι ειναι επιζημιες, αλλα εχω μια εβεστησια δεν μπορω να της ριξω, δεν μπορω να την δω ξαπλωμενη...!
Εδω στην περιοχη μου εχουμε πολλες εχουν κανει μεγαλες ζημιες σε κοτετσια φιλων και οχι μονο, αλλα δεν ξερω μεχρι και περσι καθε μερα 9 το βραδι περναγε μια λεπτοκαμωμενη εξω απο το σπιτι ακριβως εξω απο την πορτα της αυλης στεκοταν στα τρια μετρα και ο λυκος ο Αρης που ειχα εβγαζε αφρους απο το γαυγισμα . Αυτο γινιταν για μισο λεπτο εριχνε και μια ματια σε μενα και συνεχιζαι την πορεια της προς τα αμπελια. Ηταν σαν να μου ζητουσε βοηθεια. Πολλες φορες εσερνε και δυο μικρα μαζι.
Τι ναπω ισως αν μου εκανε και εμενα ζημια να την καθαριζα !!!
 
Εδω στην περιοχη μου εχουμε πολλες
Που είπαμε μένεις...; .shoot.
Αφήστε τις ευαισθησίες....no mercy!
Μέρος που δεν έχει αλεπούδες γεμίζει εύκολα λαγούς.

Όποιος έχει καλό σκυλί για αλεπού και θέλει όπλα, εγώ προσφέρομαι!
 
σήμερα εκει που έκανα καρτέρι για καμια τσίχλα κάνει το λάθος μια αλέπα να περάσει στα 22βήματα.....στο όπλο είχα 32gr 8ράκι της φετινής παρτίδας ιδιογόμωσης...1 τουφεκιά ήταν αρκετή!
imagur
Ωραιοτατοςςς!!
Λεπτομερειες παρτιδας?
 
σήμερα εκει που έκανα καρτέρι για καμια τσίχλα κάνει το λάθος μια αλέπα να περάσει στα 22βήματα.....στο όπλο είχα 32gr 8ράκι της φετινής παρτίδας ιδιογόμωσης...1 τουφεκιά ήταν αρκετή!
imagur
Εχεισ πενηντα ευρω αμα την παραδωσεις ε η κανω λαθος?
 
Που είπαμε μένεις...; .shoot.
Αφήστε τις ευαισθησίες....no mercy!
Μέρος που δεν έχει αλεπούδες γεμίζει εύκολα λαγούς.

Όποιος έχει καλό σκυλί για αλεπού και θέλει όπλα, εγώ προσφέρομαι!
Βρε δεν αφηνεις τις αλουπες να παμε για καμια πιτσιλωτη........sarcastic.
 
Σημερα μου βγηκε μια καθως πηγαινα στο καρτερι το πρωι, δεν προλαβα να της ριξω στο καθαρο και μια τουφεκια στο περιπου μαλλον δεν της εκανε τιποτα. Ισως να πηρε κανενα σκαι. Επισης πηγα για απογευματινο σε μερος που είχα χαμενα θηραματα. Σε καποια δοση γυρναω πισω στα 15 μετρα και βλεπω μια ουρα να προεξεχει απο εναν θαμνο. Ανοιγω το δικαννο και βαζω ενα 3αρι που επιασα εκεινη την ωρα. Κλεινω απαλα αλλα φεν εκλεισε καλα το όπλο. Ανοιγω και ξανακλεινω. Βλεπω την μαρω να κανει ενα σαλτο γυρνωντας πισω και χανεται πισω απο εναν θαμνο ενω επωμιζω. Ριχνω αλλα ηταν και αυτη αρσενικη. Κριμα γιατι θα ανακουφιζα την περιοχη απο μια μαστιγα..
Τελος, γυρναω στο καρτερι και μονολογω γαλλικα. Γυρναω τι κεφαλι πανω απο το ζορι μου και βλεπω μια φαλαριδα στα 15 μετρα πανω μου.. Της ειπα καληνυχτα και εφυγα. Αι σ@χτ@ρ.hair..seveys..hair..hair..
**οπου πεφτουν πολλα τουφεκια, εχουν μαθει να παιρνουν τον μεζε τους.
 
Καλησπερα, μετα την τουφεκια συνηθιζει η αλεπου να τιναζεται, να κανει σαλτα, η αυτο ειναι δειγμα οτι πηρε σκαγια; Ηρθε η ρουφιανα 10 μετρα απο το κοτέτσι με πηρε τηλ ο τατη και εκανα καταδρομικη οσαν τη γαζελα, οταν την κυνηγουν λέοντες...
30 μ περιπου τουφεκια.
 
Back
Top