Αλεπού

εγω στο καρεκλακι με το οπλο στα χερια και αυτην καθονταν για απορτ !στο τελος της εξηγησα οτι αρχισε το κυνηγι και θα το φαει το κεφαλακι της και με χιλια ζορια εφυγε ,ουτε με πετρα δεν εφευγε .[ενα γουρουνι δεν μπορει να ερθει ετσι ρε φουστη μου .big smile. ]

Και την άφησες να φύγει ατουφεκιστη? .hair.
 
Ας έβαζες μεσα bashieri να χεις και σασπενς και τρεξιμο και κοιλιακους και ραχιαιους ρε

.yel. .sarcastic.
Αντί για bashieri θα μπορούσε ας πούμε,έτσι τυχαία μου έρχεται στο μυαλό ,να της έριχνε ένα λαμπρο ,όχι ότι θα τη σκότωνε , για εκφοβισμό..
 
Μείον μια σήμερα στο καρτέρι. 28 γραμμάρια νο.9 στα 12 μέτρα. Όπως ήταν έγειρε στο πλαι, ακαριαίος θάνατος.
Μία ακόμη μείον σήμερα, στην φυλαχτρα για υδρόβια. Φυσίγγι Lambro 12 γραμμάρια, απόσταση 8-9 μέτρα. Στον τόπο!!!
 

Attachments

  • IMG_20231201_120903.jpg
    IMG_20231201_120903.jpg
    483,8 KB · Προβολές: 75
Ανυσηχιες για την επομενη σεζον, τι φυσιγγι θα θεωρουσατε ιδανικο για αλεπες σε μεσαιες αποστασεις (γυρω στα 20 μετρα). Σκοπευτικο 9βολο ειναι υπερβολη λετε;
Στα 20μ πέφτει και με 9αρια! :)
Πάρε #1,#2 για σιγουριά.
 
Ανυσηχιες για την επομενη σεζον, τι φυσιγγι θα θεωρουσατε ιδανικο για αλεπες σε μεσαιες αποστασεις (γυρω στα 20 μετρα). Σκοπευτικο 9βολο ειναι υπερβολη λετε;
Για τα μέτρα που λες τα 7αρια ειναι υπεραρκετά.
 
Ανυσηχιες για την επομενη σεζον, τι φυσιγγι θα θεωρουσατε ιδανικο για αλεπες σε μεσαιες αποστασεις (γυρω στα 20 μετρα). Σκοπευτικο 9βολο ειναι υπερβολη λετε;
Δεν είναι η υπερβολή Σπύρο, είναι ότι το 9βολο σκορπάει σε τέτοιο βαθμό που μπορεί να είσαι εύστοχος και να μην τη βρει ούτε ένα δράμι αν αντί να σου έρθει στα 20 μέτρα σου έρθει στα 30-40.
 
Ανυσηχιες για την επομενη σεζον, τι φυσιγγι θα θεωρουσατε ιδανικο για αλεπες σε μεσαιες αποστασεις (γυρω στα 20 μετρα). Σκοπευτικο 9βολο ειναι υπερβολη λετε;

Έχω βαρεσει πάρα πολλές με 5αρια γιατί με 5αρια κυνηγάω λαγο. Μην πας σε υπερβολές με πολύ χοντρά σκάγια γιατί απλά δεν χρειάζεται.
 
Back
Top