Αδεια αγορας κυνηγετικου οπλου

Περιοχή
Αθήνα και ΑΡΤΑ
Όνομα
Θοδωρης
Καλημέρα στην παρέα. Σήμερα πήγα στο ΑΤ Αλίμου για την έκδοση άδειας αγοράς όπλου. Καθότι μετακόμισα στον Άλιμο πριν 2 περίπου χρόνια ήταν η πρώτη μου επίσκεψη στο συγκεκριμένο ΑΤ, μέχρι πρότεινος πήγαινα στο Π. Φάληρο.
Εντυπωσιάστηκα από την ευγένεια της κυρίας. Με εξυπηρέτησε σε 5 λεπτά, ενώ μου άφησε το τηλ να την καλέσω την Παρασκευή να δούμε αν θα είναι έτοιμη η άδεια αγοράς. Συνήθως μου έλεγαν «πάρε σε 3 εβδομάδες και βλέπουμε» Για να μην σχολιάσω ότι με το ζόρι με εξυπηρετούσαν στο Π. Φάληρο.
Ελπίζω να μην υπάρξουν καθυστερήσεις με το ποινικό μητρώο και να είμαι έτοιμος την επόμενη εβδομάδα.
Το πιο όπλο θα πάρω θα το ανακοινώσω όταν το έχω στα χέρια μου στην κατάλληλη ομάδα.;)
Μάνο αν θες μπορείς να πάρεις και μόνος σου στο μητρώο τηλ και να τους πεις να βιαστούν , θα σ εξυπηρετήσουν!

Manos

Staff member
Περιοχή
Άλιμος
Όνομα
Μάνος
Μάνο αν θες μπορείς να πάρεις και μόνος σου στο μητρώο τηλ και να τους πεις να βιαστούν , θα σ εξυπηρετήσουν!
Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και βλέπουμε. Εντάξει δεν βιάζομαι και τόσο.

Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Δημήτρης
Καλησπέρα στην παρέα.
Αν θέλουν (και με την συμπάθεια που σου έδειξε η κοπελιά ) μπορούν όντως να σου την δώσουν αμέσως. Το ποινικό μητρώο το βλέπουν άμεσα εκτός αν γεννήθηκες στο εξωτερικό, τότε χρειάζεται περίπου 20 μέρες από τα κεντρικά στην Αθήνα.
Όσο για το "θέμα" hippo πάρε πρώτα... .... .kiss me. .. ... (την άδεια ) να τελειώνεις.

Περιοχή
Σάμος
Όνομα
Αντρέας
φτάσαμε αίσιος στις 32 μέρες μετά από αίτηση να κυνηγάμε το όργανο του ιδρώτα και της κοπώσεις να μας δώσει την άδεια αγοράς και πάλι λυπεί σήμερα για ένα χαρτί που σε άλλο τμήμα το έπαιρνα επιτόπου ... όποτε με όση υπομονή ακόμα μου έχει μείνει θα περάσω από εκεί και αν δεν βρούνε λύση θα αρχίσει χαρτουρα κ.τ.λ και κ.τ.λ.

Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
Γιαννης
Προχθές που πήγα να δηλώσω το τουφέκι,ρώτησα και για ενα παλιό δίκανο που εχω για να το βγαλω οριστικά εκτος λειτουργίας.Μου είπε εκεί η συμπαθεστατη υπάλληλος,οτι πρώτον,δεν υπάρχει στο Πύργο κάποιος πιστοποιημένος οπλουργός για την απενεργοποίση του όπλου,,αυτό το γνώριζα απο παλιότερη κουβέντα με εναν απο τους επαγγελματίες του χώρου, και δεύτερον, πως περιμένουν νέα διαταγή απο το Αρχηγείο για την διαδικασία οριστικής απενεργοποίησης λειτουργίας :)

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Δραπετσώνα-Δίστομο
Όνομα
Βασίλης
Αυτό έχω στάνταρ κι εγώ αλλά ακούω διαφορα τελευταια
O καθένας θα σου πει το ψιλό και το κοντό του. Πήγαινε σε οποιονδήποτε ψυχίατρο να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Αρκεί να δίνει τέτοιες βεβαιώσεις.

O καθένας θα σου πει το ψιλό και το κοντό του. Πήγαινε σε οποιονδήποτε ψυχίατρο να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Αρκεί να δίνει τέτοιες βεβαιώσεις.
Δεν είναι για μένα ένας φίλος ξαναρχίζει φέτος και το οπλο ήταν με 2ετια του πατέρα. Έτσι του παν είτε 2ετια είτε πλήρης ανανέωση ψυχίατρος δημοσιου

Καλημέρα στη παρέα γνωρίζει κάποιος από πρόσφατη εμπειρία του αν το χαρτί γιατρού ισχυει για 2 η 3 χρονια; είχα προσκομίσει τον Σεπτέμβρη του 2015 πέρισυ το απριλη η είχα δηλώσει όπλο οπότε λογικά είναι για 3 χρονια;
Παίρνω τηλέφωνο α ρωτησω αλλά δε το σηκώνουν
Το χαρτί γιατρού ισχύει για 3 χρόνια όντως αλλά υπάρχει ένα παραθυράκι που λέει ότι αν περάσει 1 χρόνος ο αστυνομικος που σου βγαζει την αδεια μπορει να σου ζητησει να του πας καινούργιο...