Αγριόχοιρος

Aυτο και αν ειναι ΤΕΡΑΣ View attachment 32491
Πέρα από την φτιαγμένη φωτό, :) φίλος λέει ότι έχουν χτυπηθεί μερικά τεράστια ... Καυκάσου νομίζω τα λένε ή κάπως έτσι. Σε φωτό έχω δει μόνο ένα.
Στην Μακεδονία Θράκη χτυπιούνται ... αλήθεια, ψέματα δεν ξέρω.
Κανένας από Μακεδονία, Θράκη ;;;;

Πες στον τύπο την επόμενη φορά να πάει ακόμα πιο πίσω από το γουρούνι :)
 
Πέρα από την φτιαγμένη φωτό, :) φίλος λέει ότι έχουν χτυπηθεί μερικά τεράστια ... Καυκάσου νομίζω τα λένε ή κάπως έτσι. Σε φωτό έχω δει μόνο ένα.
Στην Μακεδονία Θράκη χτυπιούνται ... αλήθεια, ψέματα δεν ξέρω.
Κανένας από Μακεδονία, Θράκη ;;;;

Πες στον τύπο την επόμενη φορά να πάει ακόμα πιο πίσω από το γουρούνι :)
Στη θρακη και ειναι το γενος ατιλας ψιλα και με μακρυα μουρη σα των τουρκαλαδων διπλα
 
Καλη σεζον παιδια!
Καναμε την εναρξη μας σημερα με μονοημερη στην Ευβοια και αντε παλι Αθηνα! Πολυ ζεστη ακομα ομως ρε παιδια! Μετα τις 10.30 εσταζες και στην σκια!
Κάνατε τίποτα για να μας ξαλαφρωσετε απο κανα γρουνι τουλάχιστον?????
 
Κάνατε τίποτα για να μας ξαλαφρωσετε απο κανα γρουνι τουλάχιστον?????
Που ζείς δεν παρακολουθείς την δόκτορα-Μπομπολακη τα βελάνια βαράνε και έρχονται τα γρούνια στις πόλεις και στα χωριά για να φάνε δεν πρόκειται να ξαλαφρώσετε εάν δεν σταματήσει η βελανιδοκτονία .yel.
 
Που ζείς δεν παρακολουθείς την δόκτορα-Μπομπολακη τα βελάνια βαράνε και έρχονται τα γρούνια στις πόλεις και στα χωριά για να φάνε δεν πρόκειται να ξαλαφρώσετε εάν δεν σταματήσει η βελανιδοκτονία .yel.
Ω ρε φιλε τι μου την θύμισες την σαλουφα τωρα??? Και δεν εχει και βελανι φετος καθόλου....
 
Κάνατε τίποτα για να μας ξαλαφρωσετε απο κανα γρουνι τουλάχιστον?????
Αναπτυξαμε μεθοδολογια Μπομπολακη...ριχναμε σε βελανιδια, με αποτελεσμα να αυτοκτονούν τα γρουνια που πλεον τα ειχαμε αφησει να πεινασουν!..
7 λιγοτερα απο τον Νομό...
 
εικόνα_Viber_2021-09-23_08-46-15-849.jpg

Αυτο το γουρουνι.....επεσε απο φιλο λαγα εχθες...στα 15 μετρα με Ν3 σκαγια 40 γραμμαρια.
Το ανεβασα.....γιατι καποτε ρωτησα εαν μπορουν τα βολια 4/0 σε 60 βολο να κρατησουν γουρουνι....και οι
τοτε απαντησεις ηταν οχι.
Δεν ειναι θεμα αντιπαραθεσης.....απλα πιστευω οτι οποιο θηραμα βρεθει εντος των 15 μετρων με σκαγια
ασχετα με νουμερο...το φυσιγγιο παει σαν μονοβολο.....και μπορει να το κρατησει....
Στα 25 μετρα.... θα ετρεχε να βρει δεντρο να σκαρφαλωσει.....
Στα 25-30 μετρα με 60 βολο 4/0 παλι θα κραταγε...ετσι πιστευω..... στα 35...ισως οχι....
Απλα συζητηση κανουμε....δεν κυνηγαω γουρουνι....απλα απο δοκιμες που εχω κανει σε βολια 4/0 για
αγριοχηνες το φυσιγγιο εβγαλε V1,5-410m/s και διατρηση στα 50 μετρα 12χιλιοστα.
Απο αυτο το αποτελεσμα το συμπερασμα μου ειναι οτι γουρουνι δεν εχει καμια τυχη στα 30 μετρα με
βολια 4/0 !!!
Δεν λεω για 28βολο η 40βολο 4/0.....Λεω για 79βολο που στα 30 μετρα το γουρουνι θα παρει τουλαχιστον
40 βολια επανω του!!!!
Τωρα εαν με ρωτουσατε....πας με τετοιο φυσιγγιο στο γουρουνι ???
Η απαντηση θα ηταν ΟΧΙ....
Θα πηγαινα με 8-10βολα 11/0 και με μονοβολα.....δεν ειμαι καλός στο σκαρφαλωμα.... :D
Ποτε δεν ξερεις στα ποσα μετρα θα σου βγει το γουρουνι....αλλα εαν σου βγει στα 15 μετρα...με οτι
εχεις μεσα στην θαλαμη του ριχνεις!!! ;) :)
 
Back
Top