Αγριόχοιρος

Ωραία..Τώρα στα ξεκοιλιασματα θα βγαίνουν και διάφορα!
Τώρα θα δεις πόσοι ανίδεοι κυνηγοί θα σκωτοθούν οι οποίοι δν είχαν ποτέ επαφή με το κυνήγι αγριόχοιρου....
(κι εγώ άσχετος είμαι) αλλά για να συνεχίσουν απλά να κυνηγούν κ μετά το πέρας της κυνηγετικής περιόδου, θα δηλώνουν όλοι παλαίμαχοι γουρουνάδες....sarcastic.....και δυστυχώς τα λάθοι θα είναι πολλά από άποψη ασφάλειας του κυνηγίου.....
 
Τώρα θα δεις πόσοι ανίδεοι κυνηγοί θα σκωτοθούν οι οποίοι δν είχαν ποτέ επαφή με το κυνήγι αγριόχοιρου....
(κι εγώ άσχετος είμαι) αλλά για να συνεχίσουν απλά να κυνηγούν κ μετά το πέρας της κυνηγετικής περιόδου, θα δηλώνουν όλοι παλαίμαχοι γουρουνάδες....sarcastic.....και δυστυχώς τα λάθοι θα είναι πολλά από άποψη ασφάλειας του κυνηγίου.....
Μακαρι να βγεις ψευτης φιλαρακι αλλα δυστυχως αυτο θα γινει που λες..θα πιανει ο καθενας που δεν εχει ιδεα απο γουρουνι οπλο και βουρ στο βουνο..ε ρε εχουν να σηκωσουν γουρουνες κωλους στον αερα φουλ οταν θα ναι γκαστρωμενες
 
Η ρυθμιστικη 20-21 δεν λεει κατι τετοιο.Τ-Σ-Κ χωρις περιορισμο,μεχρι εκει...
Και εγώ όπου το διαβάζω αλλού λένε για όλο τον χρόνο και αλλού για την κυνηγετική περίοδο αλλά να επιτρέπεται και σε όλες τις περιοχές όπου απαγορευόταν.
 
Και εγώ όπου το διαβάζω αλλού λένε για όλο τον χρόνο και αλλού για την κυνηγετική περίοδο αλλά να επιτρέπεται και σε όλες τις περιοχές όπου απαγορευόταν.
Δεν καταλαβαινω πως γινεται να κυνηγηθει ολο τον χρονο.Αμα βγαλουμε τα ριγωτα που ολοι πιστευω
τα αναγνωριζουμε,το 2% των κυνηγων ξεχωριζουν τον καπρο απο το μεγαλο θυληκο.Γιαυτο ειπα
οτι στα ξεκοιλιασματα θα εχει και εγκληματα (γεννες) μαζι....
 
Δεν καταλαβαινω πως γινεται να κυνηγηθει ολο τον χρονο.Αμα βγαλουμε τα ριγωτα που ολοι πιστευω
τα αναγνωριζουμε,το 2% των κυνηγων ξεχωριζουν τον καπρο απο το μεγαλο θυληκο.Γιαυτο ειπα
οτι στα ξεκοιλιασματα θα εχει και εγκληματα (γεννες) μαζι....
Πιστεύω ότι θα ισχύει για ορισμένες περιοχές που έχουν πρόβλημα και θα κυνηγήσουν ομάδες με τούς τοπικούς συλλόγους και το δασαρχείο. Και οχι όλοι ή κυνηγοί.
 
Last edited:
Back
Top