Αγριόχοιρος

Πήγα στη Βουλγαρία μια βόλτα σήμερα και στην επιστροφή στο τελωνείο το δικο μας όλα τα αυτοκίνητα περνούσαμε μέσα απο μια μεγάλη λακκούβα η οποία ειχε φάρμακο απολύμανσης. Σε ερώτημα που εκανα στον τελωνειακό μου είπε ειναι λογω της αφρικανικής πανώλης των χοίρων.
 
Last edited:
Πήγα στη Βουλγαρία μια βόλτα σήμερα και στην επιστροφή στο τελωνείο το δικο μας όλα τα αυτοκίνητα περνούσαμε μέσα απο μια μεγάλη λακκούβα η οποία ειχε φάρμακο απολύμανσης. Σε ερώτημα που εκανα στον τελωνειακό μου είπε ειναι λογω της αφρικανικής πανώλης των χοίρων.
Παλιά τακτική που γίνεται και εντός συνόρων. Μου έχει τύχει πριν την Κομοτηνή με κατεύθυνση από Αλεξανδρούπολη, να με κατευθύνουν δεξιά της εθνικής οδού και υποχρεωτικά τα λάστιχα να περνάνε μέσα από φάρμακο.
 
Πήγα στη Βουλγαρία μια βόλτα σήμερα και στην επιστροφή στο τελωνείο το δικο μας όλα τα αυτοκίνητα περνούσαμε μέσα απο μια μεγάλη λακκούβα η οποία ειχε φάρμακο απολύμανσης. Σε ερώτημα που εκανα στον τελωνειακό μου είπε ειναι λογω της αφρικανικής πανώλης των χοίρων.
Κάνα φυσιγγακι πήρες.......αν πηγές από προμαχώνα στον γυρισμό πέρασες έλεγχο μέσα από το ειδικό scanner η τζάμπα το έχουν εκεί
 
Παλιά τακτική που γίνεται και εντός συνόρων. Μου έχει τύχει πριν την Κομοτηνή με κατεύθυνση από Αλεξανδρούπολη, να με κατευθύνουν δεξιά της εθνικής οδού και υποχρεωτικά τα λάστιχα να περνάνε μέσα από φάρμακο.
Και μετά την Κομοτηνή στο Πόρτο Λάγος. Ήταν μέτρο τότε για τον αφθώδη πυρετό...
 
Επειδή περνάω από 15 χρόνων συχνά και το τελωνείο της εξοχής αλλά και του προμαχώνα αυτή η λακούβα είναι από τότε οπότε δεν νομίζω ότι έγινε τώρα σαν μέτρο πρόληψης για την πανώλη ίσως για κάτι άλλο είναι
 
Επειδή περνάω από 15 χρόνων συχνά και το τελωνείο της εξοχής αλλά και του προμαχώνα αυτή η λακούβα είναι από τότε οπότε δεν νομίζω ότι έγινε τώρα σαν μέτρο πρόληψης για την πανώλη ίσως για κάτι άλλο είναι
Η λακκουβα υπήρχε άδεια αλλα ποτέ δε περνούσαμε απο εκει περνώντας στη χωρα μας. Τωρα έχουν σήμανση και κανεις παρακαμψη για να πας αναγκαστικά απο εκει. Μα ρωτησα τον τελωνειακό για τον λογο δε λεω δικα μου λόγια.
Όχι βεβαια οτι μ'αυτό δε μπορει να περάσει ο ιος όπως ξέρουμε.
 
Η λακκουβα υπήρχε άδεια αλλα ποτέ δε περνούσαμε απο εκει περνώντας στη χωρα μας. Τωρα έχουν σήμανση και κανεις παρακαμψη για να πας αναγκαστικά απο εκει. Μα ρωτησα τον τελωνειακό για τιν2 λογο δε λεω δικα μου λόγια.
Εγώ που πήγα πριν το Πάσχα πέρασα μέσα από την λακούβα άλλα σου λέω ότι υπήρχε και πιο παλιά και με νερό μέσα .... έλεγχος από το scanner γίνεται???...τέλος πάντων να μην βγούμε off topic topic.
 
Εγώ που πήγα πριν το Πάσχα πέρασα μέσα από την λακούβα άλλα σου λέω ότι υπήρχε και πιο παλιά και με νερό μέσα .... έλεγχος από το scanner γίνεται???...τέλος πάντων να μην βγούμε off topic topic.
Έχω παει αρκετες φορές .Μονο μπαίνοντας Βουλγαρία ειχε απο τους Βούλγαρους απο παλια πάντα φάρμακο. Στο ελληνικο τελωνείο την έχουν στα δεξια και ήταν παρατημένη. Τωρα εβαλαν φάρμακο.και εχει μπει παράκαμψη γιατι δεν ειναι πριν τα σημεια ελέγχου.
Τέλος πάντων αν ξαναπάς ρωτα κι εσυ να δεις τι θα σου πουν. :)
Σκανερ οχι, νομίζω αν μπεις απο Σέρρες εχει.
 
Έχω παει αρκετες φορές .Μονο μπαίνοντας Βουλγαρία ειχε απο τους Βουλγάρους απο παλια οαντα φάρμακο. Στο ελληνικο τελωνείο την έχουν στα δεξια και ήταν παρατημένη. Τωρα εβαλαν φάρμακο.και εχει μπει παράκαμψη γιατι δεν ειναι πριν τα σημεια ελέγχου.
Τέλος πάντων αν ξαναπάς ρωτα κι εσυ να δεις τι θα σου πουν. :)
Σκανερ οχι, νομίζω αν μπεις απο Σέρρες εχει.
Από Σέρρες έχει για αυτό δεν πάω και από εκεί πλέον χεχε .sarcastic.
Γιατί για το παρά μικρό μπορούν να σε χώσουν μέσα......οκ όταν θα ξανά πάω από εξοχή θα ρωτήσω να δω τι θα μου πούνε
 
View attachment 5064
Δεν εχει καμια σχεση με το διπλα και τα μεγαλυτερα αυτια και τριχα εχουμε και εδω τετια
Θρεφταρια τα δικα σας εχει οξυα καρπο εκει???
Μπορει και να ειναι γιατι παλιοτερα ειχαν φυγει απο μοναδα εδω 10 ημιαγρια..φαγητο εχει μπολικο οξυα βελανιδια καλαμποκια συν το οτι ολο το καλοκαιρι τα ταιζαμε μακαρονια..εχουν φαει πανω απο 50 τονους μακαρονια απο γεναρη μεχρι τωρα
 
Μπορει και να ειναι γιατι παλιοτερα ειχαν φυγει απο μοναδα εδω 10 ημιαγρια..φαγητο εχει μπολικο οξυα βελανιδια καλαμποκια συν το οτι ολο το καλοκαιρι τα ταιζαμε μακαρονια..εχουν φαει πανω απο 50 τονους μακαρονια απο γεναρη μεχρι τωρα
Τι μακαρονια Μηλτο ζωωτροφη
 
Τι μακαρονια Μηλτο ζωωτροφη
Οχι φιλε κανονικα μακαρονια..ενας μπαρμπας μου εχει ανακυκλωση και παει στην μισκο και αλλου που πετανε τις σκαρτες παρτιδες και φορτωνει..τα βραζουμε σε καζανια και με ανατροπη τα ριχνουμε σε 4-5 μεροι που πανε συνεχεια
 
Back
Top