Αγριόχοιρος

Πω ρε φιλε νομιζα αστοχησες

Τα δράμια άνοιξαν πολύ με αποτελέσμα το πρώτο μικρό γουρούνι να φύγει αλώβητο, πιθανώς γιατί πέρασαν δίπλα και πάνω του, ενώ στο δεύτερο στάθηκα τυχερός καθώς κάποιο το πήρε και έπεσε ακριβώς κάτω από τον δρόμο. Για το μεγάλο δεν είχα αμφιβολία...

Φαντάζομαι έφταιγε ο συνδυασμός magnum φυσιγγίου (δεν είχα άλλα) και καλοκαιρινού καιρού που τα σκόρπισε αρκετά.
 
Μπράβο παιδιά βαράτε γιατί χανόμαστε :)

Μην ταυτιζεστε με τα ζωα ρε παιδια!!Αλλο πραγμα ο ανθρωπος και αλλο τα ζωα!!!!!Δεν προκειτε ουτε για παιδια δημοτικου ουτε για νηπιαγωγειου!!!Για κανονικα γουρουνια προκειτε!!ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ!!!Και αν μας ενδιαφερει η σωστη διαχειριση αυτα ειναι που πρεπει να θηρευονται!!!Αυτα αποτελουν τον "τοκο" της χρονιας και αφηνεις το "κεφαλαιο" με τις λιγοτερες απωλειες.Την μεγαλη γουρουνα αρχηγο του κοπαδιου πρεπει μονο να αφηνεις να περνα και τα πολυ μικρα με τις ριγες διοτι ακομα δεν ειναι ικανα να προστατευτουν.Αυτα που βλεπω στις φωτο μια χαρα γουρουνια ειναι.Σκετοι "διαολοι" που μπορει να εχουν και μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας απ τα μεγαλα.

Μητσάρα σε χάσαμε ρε φίλε, πως πάνε οι βόλτες εκεί πάνω στα πάτρια της γυναίκας μου??? Χουφτώνεται κανένα διαόλι??
 
Το βιντεάκι που είχα υποσχεθεί πριν αρκετές σελίδες, τελικά βρήκα χρόνο και ίντερνετ να το κόψω-ράψω και να το ανεβάσω. :p

Ωραιο βιντεακι Αλεξ..απλες παρατηρησεις που εχω ειναι πρωτον μην ξαναβαλεις magnum δραμια..δεν θα σου δωσουν το γουρουνι επειδη και "καλα" ειναι magnum εξαλλου και με τον καιρο που λες σκορπανε αρκετα απ οτι φαινεται στο βιντεο και δευτερον κατα την γνωμη μου τουλιχιστον ετσι θα εκανα εγω θα ξεκιναγα να ριχνω με το που βγηκαν απο το πυκνο ετσι εχεις χρονο αρκετο για το μεγαλο τουλαχιστον να ετρωγε αλλη μια τουφεκια σιγουρα..παντως πολυ ψυχραιμα τους ριχνεις και πανε καλα ζυγισμενες πανω τους
 
Τα δράμια άνοιξαν πολύ με αποτελέσμα το πρώτο μικρό γουρούνι να φύγει αλώβητο, πιθανώς γιατί πέρασαν δίπλα και πάνω του, ενώ στο δεύτερο στάθηκα τυχερός καθώς κάποιο το πήρε και έπεσε ακριβώς κάτω από τον δρόμο. Για το μεγάλο δεν είχα αμφιβολία...

Φαντάζομαι έφταιγε ο συνδυασμός magnum φυσιγγίου (δεν είχα άλλα) και καλοκαιρινού καιρού που τα σκόρπισε αρκετά.
Ωραιο βιντεακι μπραβο, στην πρωτη τουφεκια Αλεξ μηπως εμεινες και λιγο πισω? Καπως ετσι φανηκε αλλα μπορει να κανω λαθος.
 
Το βιντεάκι που είχα υποσχεθεί πριν αρκετές σελίδες, τελικά βρήκα χρόνο και ίντερνετ να το κόψω-ράψω και να το ανεβάσω. :p

Μπράβο Alex, ωραίες τουφεκιές !! Στο βίντεο απόρησα πως και δεν έριξες 2η τουφεκιά στη σκρόφα, και πήγες για το μικρό...μετα ειδα θυμήθηκα την φωτο απ την κατανομη στη σκροφα, και κατάλαβα...το βίντεο ξεγελάει..
 
Το θεμα ειναι οτι τα εκατσες τα καπρια εστω και με ζεστη και μαγκνουμ φυσιγγια.
Εγω παρατηρουσα στο βιντεακι το στησιμο που κανεις.Κουμπωνεις πανω στο οπλο
κρατας λιγο ψηλα το κεφαλι για να βλεπεις και μολις σου βγουν γαζωνεις.Μπραβο
σου φιλε.
 
Το θεμα ειναι οτι τα εκατσες τα καπρια εστω και με ζεστη και μαγκνουμ φυσιγγια.
Εγω παρατηρουσα στο βιντεακι το στησιμο που κανεις.Κουμπωνεις πανω στο οπλο
κρατας λιγο ψηλα το κεφαλι για να βλεπεις και μολις σου βγουν γαζωνεις.Μπραβο
σου φιλε.

Κοίτα το σωστό θα ήταν να μην είμαι επωμισμένος τόση ώρα αλλά να είμαι σε θέση ετοιμότητας και να το φέρω στον ώμο μόνο όταν τα δω, αλλά επειδή τα πούστικα καταλαβαίνουν κάθε σου κίνηση μπορούν εύκολα να γυρίσουν πίσω πριν καν βγουν στο καθαρό, όπως μου έχει συμβεί με πολλά κυρίως μεγαλύτερα γουρούνια τα οποία έρχονται μέχρι ένα σημείο, τα ακούς να ξεφυσάνε και την κάνουν γιατί σε έχουν καταλάβει.

Δεν ακούγεται στο βίντεο αλλά τα γουρούνια τα άκουγα από πολύ πριν βγουν, είχαν έρθει από κάτω και κριτσανοβόλογαν, σε μια φάση σταμάτησαν για να ακούσουν μάλλον που βρίσκονται τα σκυλιά και μετά ξαναξεκίνησαν.
 
Κοίτα το σωστό θα ήταν να μην είμαι επωμισμένος τόση ώρα αλλά να είμαι σε θέση ετοιμότητας και να το φέρω στον ώμο μόνο όταν τα δω, αλλά επειδή τα πούστικα καταλαβαίνουν κάθε σου κίνηση μπορούν εύκολα να γυρίσουν πίσω πριν καν βγουν στο καθαρό, όπως μου έχει συμβεί με πολλά κυρίως μεγαλύτερα γουρούνια τα οποία έρχονται μέχρι ένα σημείο, τα ακούς να ξεφυσάνε και την κάνουν γιατί σε έχουν καταλάβει.

Δεν ακούγεται στο βίντεο αλλά τα γουρούνια τα άκουγα από πολύ πριν βγουν, είχαν έρθει από κάτω και κριτσανοβόλογαν, σε μια φάση σταμάτησαν για να ακούσουν μάλλον που βρίσκονται τα σκυλιά και μετά ξαναξεκίνησαν.

Εχω γυρισει γουρουνια πισω και αλλα που εμεινα πισω.Εγω εχω στησιμο σκοπευτικο,κραταω το οπλο σαν να περιμενω
δισκακι.Αμα επωμισω και πατησει το μαγουλο το κοντακι παταω και σκανδαλη.Δεν το ειπα πριν για να το παιξω εξυπνος,
μακαρι να μπορουσα να κανω το ιδιο με εσενα,θα ειχα παρει καμια 10αρια γουρουνια ακομα.Οσο για τα γουρουνια οταν
ειναι σε διωξη οι αισθησεις τους ειναι Χ10!
 
Back
Top