Αγριόχοιρος

Μην τα χάσεις στην σκοποβολή κρίμα είναι.Καθε φορά που σε τρώει η πλάτη σου,να αυτοπυροβολησαι.Κανει δουλειά!
Δεν έβλεπες γάιδαρο σαμαρωμενο στα πέντε μέτρα από τις μπύρες όταν έριχνες και σου φταίνε τα φυσίγγια μετά
Αφήνω και ένα ενδεχόμενο να μην τα πηγαίνει το παλιο-blaser που πήγες και πήρες έχω ακούσει ότι διαλέγει φυσίγγια
 
Δεν έβλεπες γάιδαρο σαμαρωμενο στα πέντε μέτρα από τις μπύρες όταν έριχνες και σου φταίνε τα φυσίγγια μετά
Αφήνω και ένα ενδεχόμενο να μην τα πηγαίνει το παλιο-blaser που πήγες και πήρες έχω ακούσει ότι διαλέγει φυσίγγια
Έχω ακούσει ότι πάνε καλά σε πλάγια μονοκανα όμως...
 
Αμασητες θα τις έπαιρναν κάτω , μετά σου λέει φταίνε οι κυνηγοι που εξαφάνισαν την τροφή τους .my man.
Θέλω να μουνταρουν καμια γάμπα στο Κολωνάκι μαυρισμενη από την Μύκονο να δω τι θα λενε μετά οι οικωλογουντες.
 
Αμασητες θα τις έπαιρναν κάτω , μετά σου λέει φταίνε οι κυνηγοι που εξαφάνισαν την τροφή τους .my man.
Θέλω να μουνταρουν καμια γάμπα στο Κολωνάκι μαυρισμενη από την Μύκονο να δω τι θα λενε μετά οι οικωλογουντες.
Μην λες τετοια γιατι τα γουρουνια το χουν να χωνουν την μυτη τους πριν δαγκωσουν κ αμα την χωσουν σε τετοιες γαμπες βλεπω να τα περνουν στα σΠιτια κατοικιδια οι μουρλες .sarcastic.
 
Μην λες τετοια γιατι τα γουρουνια το χουν να χωνουν την μυτη τους πριν δαγκωσουν κ αμα την χωσουν σε τετοιες γαμπες βλεπω να τα περνουν στα σΠιτια κατοικιδια οι μουρλες .sarcastic.
Άμα δοκιμάσουν και το τιρμπουσον που διαθέτουν όχι μόνο στα σπίτια αλλά και στα κρεβάτια θα τα βαλουν .my man.
 
Άμα δοκιμάσουν και το τιρμπουσον που διαθέτουν όχι μόνο στα σπίτια αλλά και στα κρεβάτια θα τα βαλουν .my man.
έχουν και 30 λεπτά οργασμού λένε οι μελέτες τα γουρούνια... Κάτσε μην το μάθουν οι μουρλές και τα έχουν μέχρι εξουθένωσης για ερωτικούς σκλάβους...
 
Μην τα χαλάσεις στην σκοποβολή κρίμα είναι.Καθε φορά που σε τρώει η πλάτη σου,να αυτοπυροβολησαι.Κανει δουλειά!
Πλακα κανεις. Τα πήρα με σκοπό τον ακαριαίο θάνατο σε περίπτωση που πετύχω σε ζωτικό σημείο το θήραμα.
 
Όποιος έχει αμφιβολίες για το τι κάνουν....ας κάτσει απέναντι στα 50 μέτρα..... και στα 100 .....
Εγώ δεν έχω αμφιβολία :)
Νομίζω κανένας δεν έχει ... ούτε κανένας θα στήνονταν στα 100μ.
Απλά δεν έγραφαν ταχύτητα αλλά τώρα είδα ότι έχουν 420m/s.
Σίγουρα υπάρχουν βαρύτερα βλήματα, αν είναι όμως ευθύβολα και χτυπήσουν θήραμα θα κάνουν δουλειά.
Στα κρύα δεν ξέρω τι θα κάνουν.
Γι'αυτό ρώτησα αν έχουν δοκιμαστεί από κανέναν.

Οι δυνατότητες βλήματος 28γρ στα 420μ/δ μου είναι γνωστές.
 
Δοκιμές σε πραγματικό στόχο (γουρούνια) κανένας με αυτά ?
Ευθυβολία, όπλο, τσοκ ????

View attachment 28826
Εγώ έχω πάρει τα 9βολα της σειρας. Στα 25 μετρα έβαλα δύο σανίδες 2cm πάχος και με 10cm απόσταση η μια από την άλλη και αλλά 10cm πιο πίσω υπήρχε ένα φύλλο ελενιτ! Έριξα με *** και τα 4 βόλια που πήγαν πάνω τα τρυπησαν όλα. Επίσης όταν τα πήρα μου λέει ο μαγαζάτορας ότι δεν σκοτώνουν αυτα. Και οπως είπατε και εσείς πιο πάνω του λεω ξερά , κάθεσαι στα 50 μέτρα να σου ανάψω μια???? Τώρα σε κάποια απομακρισμενη ερημιά θέλω να βαρεσω με αυτά κουρούνα στο φτερο!!!
 
Εγώ έχω πάρει τα 9βολα της σειρας. Στα 25 μετρα έβαλα δύο σανίδες 2cm πάχος και με 10cm απόσταση η μια από την άλλη και αλλά 10cm πιο πίσω υπήρχε ένα φύλλο ελενιτ! Έριξα με *** και τα 4 βόλια που πήγαν πάνω τα τρυπησαν όλα. Επίσης όταν τα πήρα μου λέει ο μαγαζάτορας ότι δεν σκοτώνουν αυτα. Και οπως είπατε και εσείς πιο πάνω του λεω ξερά , κάθεσαι στα 50 μέτρα να σου ανάψω μια???? Τώρα σε κάποια απομακρισμενη ερημιά θέλω να βαρεσω με αυτά κουρούνα στο φτερο!!!
Κατ αρχήν θα ήθελα να σας παρακαλέσω όλους..... προσοχή στον ασφαλή τερματισμό μονοβολων και ψήφων..... προς θεού ποτέ στον αέρα.... κατά δεύτερον έχω προσωπικά δοκιμάσει και συνήθως έχω πάνω μου δύο εννιαβολα και δύο μονοβολα.....τα πρώτα είτε απλά practical του Κύργια είτε της basieri pelagri ειτε της rottweil. Από μονοβολα ρίχνω τα απλά breneke της rottweil. Τα έχω δοκιμάσει στα τουφέκια μου και τα εμπιστεύομαι. Έχω όμως ρίξει πολλά practical του Κύργια και με την επαναληπτική που έχω και μπορώ να πω ότι τα γκρουπαρει πολύ καλά. Τελευταία έριξα από τα 40 περίπου μέτρα 4 μονοβολα της woolf με την επαναληπτική.. πολύ καλό γκρούπ μέσα σε κύκλο 5 εκατοστά με τα τρία να εφάπτονται μεταξύ τους. Δεν θα τα χρησιμοποιούσα όμως ποτέ υπό άλλες συνθήκες επειδή εξείχε μπροστά από το ρελιασμα η αιχμή του μονοβολου..... παρά πολύ επικίνδυνο.... μπορεί όπως είναι το ένα μετά το άλλο στην αποθήκη μετά από πυροβολισμό να εκπυρσοκροτησει και δεύτερο επειδή το πίσω ακουμπά στο καψυλιο του εμπρός.... έχει γίνει ατύχημα έτσι...
 
Να προσθέσω ότι η επαναληπτική διαθέτει σκοπευτικά...κλισιοσκοπιο και ακίδα εμπρός και η βολές έγιναν από όρθια θέση χωρίς στήριξη σε σταθερό σημείο. Επίσης ενδεικτικά να αναφέρω ότι με απλό practical μονοβολο ρίξαμε σε ληγμένο αλεξίσφαιρο γιλέκο στηριγμένο σε λάστιχο αυτοκίνητου.. δεν διαπέρασε το γιλέκο αλλά έσκισε το λάστιχο και έβαλε μέσα το γιλέκο γύρω στα 10-12 εκατοστά.....στα 25 μέτρα.... Έχουν απίστευτη δύναμη και κάνουν μεγάλη ζημιά....
 
Back
Top