Αγριόχοιρος

Σημερα η παρεα πηρε γρηγορα το καπρακι..7.30 ελυσαν σκυλια 07.50 το ξαπλωσε το καρτερι..συνεχισαν για κοπαδακι που εβρισκαν αλλα δυστυχως τους την ειχε κανει για το απαγορευμενο..δυσκολο το κυνηγι του τετοια εποχη γιατι η ξηρασια και η δεστ0η κραταει τα ζωα μεσα στο απαγορευμενο και χωμενα στα πυκναFB_IMG_1604259496093.jpg
 
20201101_161639.jpgΣήμερα ενα πολύ δυνατό κυνήγι στο τριεθνες.Το πρωί εκοψα ενα κοπάδι με μεγάλα γουρούνια αλλά οταν αφήσαμε τα σκυλιά σε ενα 20 λεπτό φτάσανε στα όρια του καταφυγιου και ευτυχώς τα πιάσαμε. Μάζεμα τα καρτερια και αλλαγή μέρους. Κομμένα τα γουρούνια και μέσα στην παγανα αυτή την φορά. Χορτάσαμε εικόνες και ήχους για πολλές ώρες. Στάμπες σε αυτό το θεριό και πολλά όπλα για να σηκωθεί αλλά αυτός δεν καταλάβαινε τίποτα. Απολογισμός 2 σκυλιά στο χειρουργείο και ένα καρτέρι με βγαλμένο γόνατο μετά απο επίθεση που δέχτηκε απο τον καπρο. Όμορφο το γουρουνοκυνηγι αλλα......IMG-5e19e087c8165e13bcc7d0f8eb594a7d-V.jpg
 
View attachment 18157Σήμερα ενα πολύ δυνατό κυνήγι στο τριεθνες.Το πρωί εκοψα ενα κοπάδι με μεγάλα γουρούνια αλλά οταν αφήσαμε τα σκυλιά σε ενα 20 λεπτό φτάσανε στα όρια του καταφυγιου και ευτυχώς τα πιάσαμε. Μάζεμα τα καρτερια και αλλαγή μέρους. Κομμένα τα γουρούνια και μέσα στην παγανα αυτή την φορά. Χορτάσαμε εικόνες και ήχους για πολλές ώρες. Στάμπες σε αυτό το θεριό και πολλά όπλα για να σηκωθεί αλλά αυτός δεν καταλάβαινε τίποτα. Απολογισμός 2 σκυλιά στο χειρουργείο και ένα καρτέρι με βγαλμένο γόνατο μετά απο επίθεση που δέχτηκε απο τον καπρο. Όμορφο το γουρουνοκυνηγι αλλα......View attachment 18158
Επίθεση για ποιο λόγο φίλε μου στον άνθρωπο τι βλακεία έγινε?
 
Παιδιά καλημέρα.....να πληροφορήσω όσοι κυκλοφορούνε στην περιοχή της Θήβας....να αποφεύγουν να χτυπάνε τα γουρούνια.....με πληροφόρησαν ότι τα δηλητηριάζουν (λόγο τον καταστροφών στ αμπελια κτλ). Βάζουν Μ είπαν μακαρόνια για δόλομα με δηλητήριο.
 
Παιδιά καλημέρα.....να πληροφορήσω όσοι κυκλοφορούνε στην περιοχή της Θήβας....να αποφεύγουν να χτυπάνε τα γουρούνια.....με πληροφόρησαν ότι τα δηλητηριάζουν (λόγο τον καταστροφών στ αμπελια κτλ). Βάζουν Μ είπαν μακαρόνια για δόλομα με δηλητήριο.
Ρε πάει καλά ο κόσμος;;;
Δν ξέρουν ότι τα τρώνε άνθρωποι τα γουρούνια κ κινδυνεύουν ζωές;;;
Ρε τη μυαλά κουβαλάνε ορισμένη.......:eek:
 
View attachment 18157Σήμερα ενα πολύ δυνατό κυνήγι στο τριεθνες.Το πρωί εκοψα ενα κοπάδι με μεγάλα γουρούνια αλλά οταν αφήσαμε τα σκυλιά σε ενα 20 λεπτό φτάσανε στα όρια του καταφυγιου και ευτυχώς τα πιάσαμε. Μάζεμα τα καρτερια και αλλαγή μέρους. Κομμένα τα γουρούνια και μέσα στην παγανα αυτή την φορά. Χορτάσαμε εικόνες και ήχους για πολλές ώρες. Στάμπες σε αυτό το θεριό και πολλά όπλα για να σηκωθεί αλλά αυτός δεν καταλάβαινε τίποτα. Απολογισμός 2 σκυλιά στο χειρουργείο και ένα καρτέρι με βγαλμένο γόνατο μετά απο επίθεση που δέχτηκε απο τον καπρο. Όμορφο το γουρουνοκυνηγι αλλα......View attachment 18158
Μπραβο Κωστα ωραιο καπρι πηρατε..ειναι ατιμα κατι τετοια να βραζεις τον τοπο απ τις τουφεκιες και να μην σηκωνοντε με τιποτα οτι χειροτερο για τα σκυλια..περαστικα στο καρτερι σας και τα σκυλια σας
 
View attachment 18157Σήμερα ενα πολύ δυνατό κυνήγι στο τριεθνες.Το πρωί εκοψα ενα κοπάδι με μεγάλα γουρούνια αλλά οταν αφήσαμε τα σκυλιά σε ενα 20 λεπτό φτάσανε στα όρια του καταφυγιου και ευτυχώς τα πιάσαμε. Μάζεμα τα καρτερια και αλλαγή μέρους. Κομμένα τα γουρούνια και μέσα στην παγανα αυτή την φορά. Χορτάσαμε εικόνες και ήχους για πολλές ώρες. Στάμπες σε αυτό το θεριό και πολλά όπλα για να σηκωθεί αλλά αυτός δεν καταλάβαινε τίποτα. Απολογισμός 2 σκυλιά στο χειρουργείο και ένα καρτέρι με βγαλμένο γόνατο μετά απο επίθεση που δέχτηκε απο τον καπρο. Όμορφο το γουρουνοκυνηγι αλλα......View attachment 18158
Μπράβο Κώστα ωραίος κάπρος και στα ταιρια του και περαστικά στα σκυλιά και τον άνθρωπο
Τι έγινε καθόταν στη μέση στο μονοπάτι και πήγε να τον πάρει παραμαζωμα;
 
Ρε πάει καλά ο κόσμος;;;
Δν ξέρουν ότι τα τρώνε άνθρωποι τα γουρούνια κ κινδυνεύουν ζωές;;;
Ρε τη μυαλά κουβαλάνε ορισμένη.......:eek:
Αυτό είπα και εγώ Κώστα......το γράφω εδώ για να έχουν τον νου τους τα παιδιά!!!! Εμένα εκεί μένουν συγγενείς Μ κυνηγοί κ με ενημερώσαμε. Οπότε οφείλω να το κάνω και εγώ.
 
Επίθεση για ποιο λόγο φίλε μου στον άνθρωπο τι βλακεία έγινε?
Έφαγε όπλα απο δύο καρτερια με αποτέλεσμα ενα μπροστινό πόδι σπασμένο. Το καπρί κολοσε σε εναν πεύκο χαμηλό με φτερι και έπρεπε να πάει κάποιος να το τελειώσει γιατί ειχε τρία σκυλιά που τα λιανιζε. Έφαγε το πρώτο όπλο απο τα 7 μέτρα και βουρ κατά πάνω του. Τα μεγάλα ζώα αυτή την αντίδραση έχουν
 
Έφαγε όπλα απο δύο καρτερια με αποτέλεσμα ενα μπροστινό πόδι σπασμένο. Το καπρί κολοσε σε εναν πεύκο χαμηλό με φτερι και έπρεπε να πάει κάποιος να το τελειώσει γιατί ειχε τρία σκυλιά που τα λιανιζε. Έφαγε το πρώτο όπλο απο τα 7 μέτρα και βουρ κατά πάνω του. Τα μεγάλα ζώα αυτή την αντίδραση έχουν
Κατάλαβα φίλε μου τα συνηθισμένα από τα κολομενα κάποια....Η στάμπα θέλει πολύ προσοχή όταν μπαίνεις μεσα...Εγώ δύο φορές πήγα να την πατισω άσχημα αλλά μετά καταλαβα τα λάθη απλά όταν μπαίνεις μέσα πρέπει να σκέφτεσαι το πως.... Πάλι καλά ο άνθρωπος δεν έπαθε τπτ χειρότερο
 
Χαμος γινεται εκει Γιωργο..πριν 2 χρονια ο πατερας μου ηταν στο Πανοραμα για δουλεια και πηγαινοντας στο αυτοκινητο εβοσκαν 5 μετρα παραπερα γουρουνια..τον πηρε χαμπαρι η σκροφα του κοπαδιου και του ορμισε..ευτυχως προλαβε και μπηκε στο αμαξι και πηγε και εσκασε πανω στην πορτα
 
Χαμος γινεται εκει Γιωργο..πριν 2 χρονια ο πατερας μου ηταν στο Πανοραμα για δουλεια και πηγαινοντας στο αυτοκινητο εβοσκαν 5 μετρα παραπερα γουρουνια..τον πηρε χαμπαρι η σκροφα του κοπαδιου και του ορμισε..ευτυχως προλαβε και μπηκε στο αμαξι και πηγε και εσκασε πανω στην πορτα
Φαντάζομαι τι θα σκέφτηκε ο πατέρας, που ειναι και απο τους παλιους γουρουναδες!
 
Φαντάζομαι τι θα σκέφτηκε ο πατέρας, που ειναι και απο τους παλιους γουρουναδες!
Αστα Τολη κλαιγοταν που δεν ειχε την καραμπινα μαζι ηταν και τεταρτη θα γυρναγε σπιτι με γουρουνι..μιλαμε ειχε παλαβωσει
 
Back
Top