Αγριόχοιρος

Γιωργο εκει ειναι η ενωση κρανιου με σπονδηληκη στηλη οποτε καταλαβαινεις οπως και η σπονδυλικη ξεχασαμε να πουμε ειναι καθηλωτικο σειμειο βολης ομωπλατη κυριος
Πισω απ το αυτι εκει που ενωνει ο ακουστικος πορος ειναι το μοναδικο σημειο στο ζωο που δεν περιβαλει το κρανιο εχει μονο δερμα συν το οτι απο πισω ειναι και ο εγκεφαλος αν το παρει εμεινε
 
Τρυπα κεντρο???
Θυμάμαι γέλιο με έναν πριν χρόνια
Του βγήκε ένας κάπρος στο ποτάμι τον κατάλαβε γιατί τρομπαριζε και γύρισε
Στο γύρισμα του ρίχνει δύο τουφεκιές κωλοκατσε λίγο και δρόμο τον ανήφορο
Όταν το βαρεσαμε αργότερα στο γδαρσιμο είδαμε ότι από τις δύο τουφεκιές είχε πάρει δύο βόλια ένα του έσπασε το πόδι και το άλλο του είχε τρυπήσει το δεξί αρχιδι
Την συνέχεια την φαντάζεστε πιστεύω ;)
 
Πισω απ το αυτι εκει που ενωνει ο ακουστικος πορος ειναι το μοναδικο σημειο στο ζωο που δεν περιβαλει το κρανιο εχει μονο δερμα συν το οτι απο πισω ειναι και ο εγκεφαλος αν το παρει εμεινε
Μιλτο ακριβως εκει στο υψως του ματιο υ πισω απο το αυτι ειναι η ενωση πουλεω ριξε μια ματια ξανα (wild boar anatomy) εχω σφαξει και εχω σφαξει αχαχαχα
 
Μιλτο ακριβως εκει στο υψως του ματιο υ πισω απο το αυτι ειναι η ενωση πουλεω ριξε μια ματια ξανα (wild boar anatomy) εχω σφαξει και εχω σφαξει αχαχαχα
Το δα Τολη οντως..γι αυτο ειναι και το πιο καιριο σημειο πανω του
 
Εκει ομως ρε φιλε ειναι οι μπριζολα λαιμου κακως τι θα φαμε καρε???
Ειναι και αυτο..τοτε μια λυση υπαρχει..του σφυρας γυρναει κεφαλι να σε δει και του την πατας στο σταυρο..θα χαλασεις λιγο τον πατσα αλλα θα παρεις την μπριζολα
 
Ειναι και αυτο..τοτε μια λυση υπαρχει..του σφυρας γυρναει κεφαλι να σε δει και του την πατας στο σταυρο..θα χαλασεις λιγο τον πατσα αλλα θα παρεις την μπριζολα
Ρε συ μι λςε τετια και μας διαβαζει κοσμος αχαχαχαχα
 
Ειναι και αυτο..τοτε μια λυση υπαρχει..του σφυρας γυρναει κεφαλι να σε δει και του την πατας στο σταυρο..θα χαλασεις λιγο τον πατσα αλλα θα παρεις την μπριζολα
Παω κρεοπωλειο του λεω θελω μπριζολα μη βαλεις καρε δε θελω βαλε λαιμο θυμωνει περνω κιμα λεω απο μοσχαρι οχι γελαδα θυμωνει βελε παλιο κρεας σιτεμενο θυμωνει στο αγριο θα κωλοσουμε???
 
πιανει στα γουρουνια αυτο??
Για αλεπουδες το εχω ακουσει που πανε μπροστα κ με το σφυριγμα γυριζουν ωστε να ριξουμε στο κεφαλι..
Αυτο πιανει σε κατι καπρους φαινοντε απο μακρυα περπατανε με αυτοπεπιθηση φουλ ατρομητοι ειναι μια φορα ετυχε σ ενα παλικαρι διπλα μου πηγε το τερας και ξυνωτανε μπρωστα του ρε φιλε κι αυτος εκλεισε τα ματια και εριξε δυο οταν τα ανοιξε λεει ευτυχως ειχε φυγει
 
πιανει στα γουρουνια αυτο??
Για αλεπουδες το εχω ακουσει που πανε μπροστα κ με το σφυριγμα γυριζουν ωστε να ριξουμε στο κεφαλι..
Οχι Τασο για πλακα το εγραψα..αν εχει και φορα δεν σε βλεπει πουθενα μπορει να μπεις στο δρομο του και να σε σηκωσει στον αερα..βεβαια οτιδηποτε ξαφνιασει το ζωο ή μπορει να το κωλωσει για λιγο ή να το κανει να κουμπωσει 6η και να φυγει με τις μπαντες
 
Παω κρεοπωλειο του λεω θελω μπριζολα μη βαλεις καρε δε θελω βαλε λαιμο θυμωνει περνω κιμα λεω απο μοσχαρι οχι γελαδα θυμωνει βελε παλιο κρεας σιτεμενο θυμωνει στο αγριο θα κωλοσουμε???
Αστο αλλη πονεμενη ιστορια τα κρεοπωλεια και θα βγουμε offtopic..γι αυτο περνεις ενα γουρουνακι τον απρικη το ταϊζεις μεχρι σκασμου και τα χριστουγεννα βγαζεις το κρεας ολη της χρονιας
 
πιανει στα γουρουνια αυτο??
Για αλεπουδες το εχω ακουσει που πανε μπροστα κ με το σφυριγμα γυριζουν ωστε να ριξουμε στο κεφαλι..
Αν έχει πάρει πολύ δρόμο από τα σκυλιά και έρχεται επιφυλακτικά μπορεί και να κοντοσταθει να ακούσει από που ήρθε ο ήχος αλλά μπορεί να δώσει και γκάζια με την μια
Γι'αυτό το γρήγορο σκυλί έχει άλλη χάρη το κολλάει και κατουράει υδράργυρο δεν κοιτάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά το ακούς και έρχεται και ισοπεδώνει τον λογγο
 
Αν έχει πάρει πολύ δρόμο από τα σκυλιά και έρχεται επιφυλακτικά μπορεί και να κοντοσταθει να ακούσει από που ήρθε ο ήχος αλλά μπορεί να δώσει και γκάζια με την μια
Γι'αυτό το γρήγορο σκυλί έχει άλλη χάρη το κολλάει και κατουράει υδράργυρο δεν κοιτάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά το ακούς και έρχεται και ισοπεδώνει τον λογγο
Ξερεις ομως τα γρηγωρα σκυλια καμια φορα ξερει καλυτερα κολπα ο καπρος και τα περιμενει στη γωνια και τυφλα να χουν τα γιλεκα τους
 
Γι'αυτό το γρήγορο σκυλί έχει άλλη χάρη το κολλάει και κατουράει υδράργυρο δεν κοιτάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά το ακούς και έρχεται και ισοπεδώνει τον λογγο
Αυτο ειναι το θετικο του γρηγορου σκυλιου αλλα εχει και ενα μεγαλο αρνητικο..αν κυνηγαει κοπαδι ή κανεναν μονια και δει το γουρουνι οτι πιεζεται πολυ μπορει να γυρισει να το χτυπησει για να το αποφυγει..γι αυτο το καλυτερο ειναι ενα μετριο σκυλι ουτε πολυ βαρυ που να δινει χρονο στο γουρουνι να σκεφτει που θα παει..απλα να το πηγαινει με καλο ρυθμο και να ναι και λιγο επιφυλακτικο
 
Ο κολπατζης ο κάπρος είναι κατάρα για τα σκυλιά είτε γρήγορα είτε αργά αλλά σίγουρα ένα γρήγορο έχει περισσότερες πιθανότητες για να το χτυπήσει
Τώρα είναι και οι μεριές που παίζουν ρόλο εάν είναι πολύ ντυμένο όσο να'ναι ένα γρήγορο βοηθάει τον παγανιερη περισσότερο
Το ωραίο με το αργό είναι ότι θα στα φέρει κοπάδι και θα πηγαίνουν και πιο χαλαρά πιο εύκολη τουφεκιά
Χωρίς να είναι και κανόνας ότι λέμε πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις
 
Άμα είχαμε τέτοια στην Ελλάδα τι βόλια θα ρίχναμε ?View attachment 17455
Ειναι στανταρ μονταζ αυτο κανει μπαμ..αλλα υπαρχουν και πολυ μεγαλα ζωα και εχουν θηρευτει αρκετα που φτανουν και πανω απο 200 κιλα καθαρο βαρος
 
Back
Top