Αγριοπερίστερα

Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Βόλτα σημερα το απόγευμα για κανένα αγριοπεριστερο σε κομμένα λιοσπορα μαζί με την καρλα είχε λίγα πουλάκια και με ωραίες ντουφεκιες κράτησα τελικά 9 πουλάκια και με την καρλα να τα απορταρει ολα και να μου τα φέρνει στο χέρι η χαρά μου ήταν ακομα πιο μεγαλη,προχτες κλείσαμε τους 5 μήνες!!View attachment 4450και το μπόνους της ημέρας φεύγοντας μου σήκωσε και ενα ορτύκι και το πήρα και αυτο!!View attachment 4451οπλο beretta a350 τσοκ anaconda mid φυσίγγι ιδιογομωση με c7 στα 30 γρ νο7 1/2
Εργαλείο εσύ.... Εργαλείο και η Κάρλα .sarcastic.

Περιοχή
Γαλατσι-Ηλεκτρα Μεσσηνιας
Όνομα
περικλης
Βόλτα σημερα το απόγευμα για κανένα αγριοπεριστερο σε κομμένα λιοσπορα μαζί με την καρλα είχε λίγα πουλάκια και με ωραίες ντουφεκιες κράτησα τελικά 9 πουλάκια και με την καρλα να τα απορταρει ολα και να μου τα φέρνει στο χέρι η χαρά μου ήταν ακομα πιο μεγαλη,προχτες κλείσαμε τους 5 μήνες!!View attachment 4450και το μπόνους της ημέρας φεύγοντας μου σήκωσε και ενα ορτύκι και το πήρα και αυτο!!View attachment 4451οπλο beretta a350 τσοκ anaconda mid φυσίγγι ιδιογομωση με c7 στα 30 γρ νο7 1/2
Το 7 1/2 δεν χαρίζει ...

θα μου φας τα ορτυκακια κουφαλιτσα με την ΚΛΑΡΑ.sarcastic..well done. κουκλα εγηνε βλεπω πηρε μποιιιι φτου φτουυυ

Λεβέντες διαβάζω από κει κι από δω σε σχόλια για αγριοπεριστερα σε καρτερια φάσσας. Επειδή συνάντησα κι εγώ, πως το βλέπετε φέτος έχει αυξηθεί το παραπάνω φαινόμενο? Να μπαίνουν ανακατεμένα με φασσες δηλαδή.
Αν είναι τόσο έντονο ίσως κάποια καιρικη μεταβολή η αύξηση έχει σημειωθεί οπότε είναι ενδιαφερον

Όνομα
Μιχαλης
Μέχρι να μας κάτσουν οι φασσες καλά είναι και αυτά, τουλάχιστον δοκίμασα τα νέα φυσίγγια super kill 35gr μια χαρά μου φάνηκαν. Ελπίζω τώρα μετά τη βροχή να φανούν και τα γαλάζια

Attachments