Αγριοπερίστερα

Είναι πολύ ωραίο, έχεις άλλη αισθήση και όσο ξεφεύγεις από το σύνδρομο του δωδέκα τόσο καλύτερος γίνεσαι και κανείς τουφεκιές που δεν το πιστεύεις ούτε εσυ ο ίδιος. Φαντάσου λοιπόν την ευχαριστη όταν τα φυσίγγια cal 20 είναι δικά σου.

Μου δίνει την εντύπωση ότι δεν της πολύ αρέσει η ζέστη. Βλέπω ότι χωρίς να μεταβάλλω το σετ απ όσο κρύονει ο καιρός πάει καλύτερα, θέλει λιγο κατέβασμα στην ζέστη. 36αρα παίζει παντού αλλά με την MG έχεις δύναμη και φαίνεται και στους στόχους και στα πουλιά. Χωρίς πολλές διάφορες η μια με την άλλη.

Όνομα
Γιώργος
3863

Σήμερα πήγα μια βόλτα για κάνα αγριοπερίστερο σε κάτι γκρεμούς στη θάλασσα χωρίς πολλές προσδοκίες. Έτσι για να πιω τον καφέ μου.. τελικός απολογισμός 14,στο χέρι 8 και 6 στα ψάρια δυστυχώς. 2 ώρες έκατσα γιατί είχα πάρει μόνο ένα κουτί φυσίγγια μαζί μου. Όπλο franchi affinity τσοκ gemini im ported και φυσίγγια oscar gold double mix 8/9 30 γραμμάρια. Μαλακά και γρήγορα με καθαρά σκοτώματα.

Όνομα
Γιώργος
Του 3ου από αριστερά η μάνα, πρέπει τον ΑπριλοΜάη να την έκανε την κουτσουκέλα της με κάποιον τρυγόν(η)..... .my man.
Μπορεί να είναι και έτσι,περίεργο μου φάνηκε και εμένα. Πάντως είδα και πολλά λευκά και παρδαλά μαζί με τα άγρια

Όνομα
Γιώργος
Όχι, εννοούσα που κυνηγάς. Σίφνο ε; Είχε καμιά καλή συνταγή ο Τσελεμεντές για τα αγριοπερίστερα; :)
Δεν γνωρίζω κάποια η αλήθεια είναι. Κοκκινιστά με πιλάφι ή μακαρόνια συνήθως που και πάλι άλλος τα μαγειρεύει

Όνομα
ΒΑΣΊΛΗΣ
Του 3ου από αριστερά η μάνα, πρέπει τον ΑπριλοΜάη να την έκανε την κουτσουκέλα της με κάποιον τρυγόν(η)..... .my man.
Φίλε Altair Lusso δεν εχεις επιλεξει τυχαια την εικονα σου στο avatar. Εγώ δεν θα το πρόσεχα ποτέ. Μπραβο στην παρατηρητικότητά σου.

Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Γιώργος
Φίλε Altair Lusso δεν εχεις επιλεξει τυχαια την εικονα σου στο avatar. Εγώ δεν θα το πρόσεχα ποτέ. Μπραβο στην παρατηρητικότητά σου.
Η ανάμιξη στα πουλιά (bird hybrid) για μένα είναι κάτι που συμβαίνει. Όσο και αν το αρνούνται πολλοί και είναι κάθετοι, δεν θα ξεχάσω ποτέ τους μόνιμους πλυθησμούς περιστεριών και κορακιών που είχε το στρατόπεδο του Ναυπλίου. Έβλεπες ανακατεμένα τα περιστέρια μαζί με τα κοράκια και μαζί τους μερικά πουλιά που είχαν ξεκάθαρα χαρακτηριστικά και των δύο αλλά δεν ήταν ούτε το ένα, ούτε το άλλο. Ήταν κάτι άσχημο και προσωπικά μου προκαλούσε αηδία έστω και να το βλέπω!
https://www.audubon.org/news/the-amazing-world-hybrid-birds