Σκέφτομαι να αγοράσω...

Καλημερα συναδελφε. Λογικα εισαι νεος οπως και εγω και θες να ξεκινησεις και εσυ νε το κυνηγι. Ημουν και εγω σε αυτο το διλημα που ειχες και εσυ (αν και πηρα montefeltro) εγω θα σου πω την γνωμη μου και για τα δυο οπλα που τα εχω πιασει και επωμισει. Η μπαικαλ οντως ειναι αξιοπιστη και δεν θα εχεις προβλημα σε οτι αναφορα εμπλοκες. Τα αρνητικα του ειναι οτι σε συνθετικα μερη τα πλαστικα της ειναι του jumbo σαν αισθηση εμενα με χαλασε παρολα αυτα σε πολλους φιλους του φορουμ τους αρεσει και μπραβο τους. Τωρα για την stoeger εχω ακουσει αρκετα φιλος που την εχει 5 χρονια δεν εχει παραπονο αν και κανει βεβαια λιγες εξοδους. Εχει καλυτερα πλαστικα και γενικα μου αρεσε πιο πολυ. Το μονο αρνητικο που εχω ακουσει ειναι οτι η βαφη της δεν ειναι και η καλυτερη.Τωρα αυτο που θα σου προτεινα ειναι να πας να δεις την baikal σε ξυλινα μερη και την stoeger σε οτι θες (συνθετικα ή ξυλινα) και οποιο σου αρεσει και σου "καθεται" καλα στο ματι οταν επωμιζεις παρτο. Οποιο και να παρεις πιστευω θα εισαι φουλ ικανοποιημενος. Καλη σεζον σου ευχομαι και καλες τουφεκιες.
 
Καλημερα συναδελφε. Λογικα εισαι νεος οπως και εγω και θες να ξεκινησεις και εσυ νε το κυνηγι. Ημουν και εγω σε αυτο το διλημα που ειχες και εσυ (αν και πηρα montefeltro) εγω θα σου πω την γνωμη μου και για τα δυο οπλα που τα εχω πιασει και επωμισει. Η μπαικαλ οντως ειναι αξιοπιστη και δεν θα εχεις προβλημα σε οτι αναφορα εμπλοκες. Τα αρνητικα του ειναι οτι σε συνθετικα μερη τα πλαστικα της ειναι του jumbo σαν αισθηση εμενα με χαλασε παρολα αυτα σε πολλους φιλους του φορουμ τους αρεσει και μπραβο τους. Τωρα για την stoeger εχω ακουσει αρκετα φιλος που την εχει 5 χρονια δεν εχει παραπονο αν και κανει βεβαια λιγες εξοδους. Εχει καλυτερα πλαστικα και γενικα μου αρεσε πιο πολυ. Το μονο αρνητικο που εχω ακουσει ειναι οτι η βαφη της δεν ειναι και η καλυτερη.Τωρα αυτο που θα σου προτεινα ειναι να πας να δεις την baikal σε ξυλινα μερη και την stoeger σε οτι θες (συνθετικα ή ξυλινα) και οποιο σου αρεσει και σου "καθεται" καλα στο ματι οταν επωμιζεις παρτο. Οποιο και να παρεις πιστευω θα εισαι φουλ ικανοποιημενος. Καλη σεζον σου ευχομαι και καλες τουφεκιες.
Ακριβώς όπως το είπες.. Νέος στο χόμπι και θα ξεκινήσω τώρα.. Ευχαριστώ πολυ
 
Θέλω να ξεκινήσω το κυνήγι και σκεφτομαι τι όπλο να παρω( τσίχλα λαγό) πιο πολυ θα πηγαινω.. Είμαι ανά μέσα σε baikal mp155 super magnum και stronger m3000. Τι γνώμη έχετε.?
Καλησπέρα φίλε για τα κυνήγια που αναφέρεις και δεδομένου ότι είναι το ξεκίνημα σου πιστεύω ένα δικανο θα ήταν ιδανικό στις αγγελίες έχει ένα εξαιρετικό ρωσικό σε καλή τιμή που θα το έχεις για πάντα ούτε εμπλοκές ούτε την ψευδεσθηση της τρίτης και έχεις και δύο τσοκαρισματα το μαγκνουμ στα κυνήγια δεν έχει να σου προσφέρει κάτι
 
Ας διορθώσει κάποιος, το "Αγορσ".
Γιατί καραμπίνα και όχι δίκα

Ας διορθώσει κάποιος, το "Αγορσ".
Γιατί καραμπίνα και όχι δίκανο;
Δεν μου αρέσουν το δίκανο... Με έχει βολέψει πιο πολυ η καραμπινα..
 
Αυτο πως σας φαινεται.Breda vega lusso sporting.
www.car.gr/325620607
Χαρτί φαίνεται
Παιδιά το τσεκαρα κι εγώ. Όντως φαίνεται πολύ καλό. Αλλά αν σκέφτεστε για αγορά πρέπει να το δείτε από κοντά. Μπορεί να είναι σαβουρα και από τις φωτό να μη φαίνεται.
 
Δεν μου αρέσουν το δίκανο... Με έχει βολέψει πιο πολυ η καραμπινα..
κι όμως το καλύτερο όπλο για να ξεκινήσει κάποιος είναι δισκάνδαλο δίκαννο σουπερποζέ με τσοκάκια
από τα αυτογεμή που λες: ασυζητητί 155 μαγκνουμ
αλλά κοίτα και κανα μεταχειρισμένο, αν είσαι Αθήνα ο Βάγγος (κι όχι μόνο) θα σε βοηθήσει στον έλεγχο
 
κι όμως το καλύτερο όπλο για να ξεκινήσει κάποιος είναι δισκάνδαλο δίκαννο σουπερποζέ με τσοκάκια
από τα αυτογεμή που λες: ασυζητητί 155 μαγκνουμ
αλλά κοίτα και κανα μεταχειρισμένο, αν είσαι Αθήνα ο Βάγγος (κι όχι μόνο) θα σε βοηθήσει στον έλεγχο
Δεν είμαι Αθήνα φίλε μου.. Είμαι από επαρχία..
 
Back
Top