Αγορα Καινουριου PCP

Χαιρετω κ εγω με τη σειρα μου την ομαδα θελωντας τα φωτα σας.
Εχοντας μερικα αεροβολα ελατηριου στη κατοχη μου εδω κ πολλα χρονια, τα οποια εχω υπερχαρει, σκεφτομαι να αποκτησω ενα αεροβολο PCP. Ο σκοπος μου ειναι να προσπαθησω να χαρω και τις αρκετα μακρινες τουφεκιες (χρηση διοπτρας).

Τις τελευταιες ημερες διαβαζοντας το forum αλλα κ διεθνη forum, εχω ξεχωρισει 3 μοντελα τα οποια φαινεται να ειναι αξιολογες επιλογες, αλλα δεν γνωριζω αρκετα και σιγουρα θα εκτιμουσα οποια βοηθεια απο μελη του forum, σαν απειρος στο χωρο του PCP. Τα μοντελα που σκεφτομαι σε 5.5 ειναι:
- HW 100 S/T
- AA S510 XS
- FX Crown MKII

To Crown αν κ αρκετα πιο ακριβο φαινεται να εχει εξαιρετικες δυνατοτητες στις μακρινες βολες. Περα ομως απο τα χιλιαδες αρθρα και βιντεακια για τις ικανοτητες του, υπαρχει μια μεγαλη μεριδα ιδιοκτητων που αναφερεται στα πολυ συχνα προβλημματα που εμφανιζουν γενικα τα μοντελα της εταιρειας κατα την παραγωγη τους. Κατι που αν ισχυει ειδικα σε αυτη τη τιμη θα με αποθαρυνει αρκετα ωστε να μην ασχοληθω περαιτερω.

Οσο αφορα το HW100 κ S510 διαβαζοντας διαφορες γνωμες χρηστων ομολογω οτι δεν εχω καταλαβει τις ουσιαστικες διαφορες τους οσο αφορα αξιοπιστια κ ευθυβολια.

Οποιαδηποτε γνωμη και πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη αφου ιδανικα θα ηθελα να μου το κανω δωρο για τις γιορτες.
 
Χαιρετω κ εγω με τη σειρα μου την ομαδα θελωντας τα φωτα σας.
Εχοντας μερικα αεροβολα ελατηριου στη κατοχη μου εδω κ πολλα χρονια, τα οποια εχω υπερχαρει, σκεφτομαι να αποκτησω ενα αεροβολο PCP. Ο σκοπος μου ειναι να προσπαθησω να χαρω και τις αρκετα μακρινες τουφεκιες (χρηση διοπτρας).

Τις τελευταιες ημερες διαβαζοντας το forum αλλα κ διεθνη forum, εχω ξεχωρισει 3 μοντελα τα οποια φαινεται να ειναι αξιολογες επιλογες, αλλα δεν γνωριζω αρκετα και σιγουρα θα εκτιμουσα οποια βοηθεια απο μελη του forum, σαν απειρος στο χωρο του PCP. Τα μοντελα που σκεφτομαι σε 5.5 ειναι:
- HW 100 S/T
- AA S510 XS
- FX Crown MKII

To Crown αν κ αρκετα πιο ακριβο φαινεται να εχει εξαιρετικες δυνατοτητες στις μακρινες βολες. Περα ομως απο τα χιλιαδες αρθρα και βιντεακια για τις ικανοτητες του, υπαρχει μια μεγαλη μεριδα ιδιοκτητων που αναφερεται στα πολυ συχνα προβλημματα που εμφανιζουν γενικα τα μοντελα της εταιρειας κατα την παραγωγη τους. Κατι που αν ισχυει ειδικα σε αυτη τη τιμη θα με αποθαρυνει αρκετα ωστε να μην ασχοληθω περαιτερω.

Οσο αφορα το HW100 κ S510 διαβαζοντας διαφορες γνωμες χρηστων ομολογω οτι δεν εχω καταλαβει τις ουσιαστικες διαφορες τους οσο αφορα αξιοπιστια κ ευθυβολια.

Οποιαδηποτε γνωμη και πληροφορια ειναι ευπροσδεκτη αφου ιδανικα θα ηθελα να μου το κανω δωρο για τις γιορτες.
Καλησπέρα συνάδελφε. Πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς κανονικά.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-575#post-647332
 
Εγώ δεν ξέρω από pcp. Από ελατηρίου έχω αρκετή πείρα. Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετά τα οποία τα λύνω εντελώς και τα κάνω ένα καλό home made tuning πάντα πριν τα δουλεψω. Τα καλύτερα ήταν τα weihrauch με διάφορα. Air arms δεν έχω δουλέψει. Από την εμπειρία μου λοιπόν σου προτείνω weihrauch μόνο και μόνο απ' ότι έχω δει σε αυτή τη μάρκα από ποιότητα κατασκευής και ευθυβολιας Καννών. Και τα άλλα όμως είμαι σίγουρος ότι είναι κορυφαίας ποιότητας.
 
Ότι αποφασίσεις να πάρεις παρτο από τον Μιληδωνη. Δεν θα έχεις θέμα από after sales service.
Δεν εχω αγορασει κατι απο το συγκεκριμενο μαγαζι αλλα φαινεται οτι ασχολειται και εχει ισως την μεγαλυτερη ποικιλια σε αεροβολα. Σε ευχαριστω Κωστα γιατι το καλο after market supprot μπορει να σου λυσει πολλα προβλημματα.
 
Last edited:
Back
Top