Αγορά όπλου από το εξωτερικό

Επειδή ζω στην Ελλάδα ξέρω τι θα γίνει. Θα πάω 5-6 φορές στο αστυνομικό τμήμα μέχρι να καταλήξουν και αυτοί τι ισχύει , μιας και είναι σίγουρο ς ότι δεν θα χουν ιδέα. Στο τέλος θα μετανιώσω που μπήκα και στην διαδικασία. Ελλάς το μεγαλείο σου
 
Επειδή ζω στην Ελλάδα ξέρω τι θα γίνει. Θα πάω 5-6 φορές στο αστυνομικό τμήμα μέχρι να καταλήξουν και αυτοί τι ισχύει , μιας και είναι σίγουρο ς ότι δεν θα χουν ιδέα. Στο τέλος θα μετανιώσω που μπήκα και στην διαδικασία. Ελλάς το μεγαλείο σου
Καλημέρα! Από χώρες εκτός Ε.Ε. οτιδηποτε εισέρχεται στην Ελλάδα περνάει τελωνείο και πληρώνει δασμούς. Επίσης η διαδηκασία εισαγωγής εκτός Ε.Ε. επίσης είναι πολύ πιο δύσκολη. Δεν νομίζω να σε συμφαίρει η εισαγωγή από Αμερική σε όπλο που μπορείς να το βρεις εδώ, εκτός και αν είναι κάποιο ιδιαίτερο ή ακριβό και δεν το βρίσκεις εδώ, π.χ. ένα Α10, ένα winchester 21 κτλ.
 
Καλημέρα! Από χώρες εκτός Ε.Ε. οτιδηποτε εισέρχεται στην Ελλάδα περνάει τελωνείο και πληρώνει δασμούς. Επίσης η διαδηκασία εισαγωγής εκτός Ε.Ε. επίσης είναι πολύ πιο δύσκολη. Δεν νομίζω να σε συμφαίρει η εισαγωγή από Αμερική σε όπλο που μπορείς να το βρεις εδώ, εκτός και αν είναι κάποιο ιδιαίτερο ή ακριβό και δεν το βρίσκεις εδώ, π.χ. ένα Α10, ένα winchester 21 κτλ.
Θέλω να φέρω την v3 waterfowl pro. Εκεί κοστίζει 900 δολάρια. Δεν γίνεται να το φέρει ο πατέρας μου και να μου το μεταβιβάσει?
 
Θέλω να φέρω την v3 waterfowl pro. Εκεί κοστίζει 900 δολάρια. Δεν γίνεται να το φέρει ο πατέρας μου και να μου το μεταβιβάσει?
Μπορεί να στο φέρει με την ίδια διαδηκασία που θα έκανες και εσύ. Μην μπλέξεις για τέτοιο όπλο. Γνώμη μου πάντα.
Οι νόμοι περί όπλων έχουν αλλάξει πολύ τα τελευταία χρόνια και είναι πιο δύσκολοι.
 
Θέλω να φέρω την v3 waterfowl pro. Εκεί κοστίζει 900 δολάρια. Δεν γίνεται να το φέρει ο πατέρας μου και να μου το μεταβιβάσει?
Θα μπλέξεις με χαρτούρες. Γνώμη μου.

Πάρε τηλέφωνο σε αστυνομικό τμήμα ή καλύτερα στείλε email στα κεντρικά.
Πάντα απαντάνε και έχεις αποδείξεις.

ps
Ίσως χρειαστείς δικηγόρο κατά την διαδικασία αποκρυπτογράφησης του μηνύματος :)
 
Θέλω να φέρω την v3 waterfowl pro. Εκεί κοστίζει 900 δολάρια. Δεν γίνεται να το φέρει ο πατέρας μου και να μου το μεταβιβάσει?
Φιλε παρε την μαυρη με 1300€ και κατι μαστορια εδω που εχουμε σου την κανουν ιδια και καλυτερη με αλλα τοσα αχαχαχαχαχαχαψαψαχαχαχα περαν της πλακας φιλε εαν εναι με τελωνια να μπλεξεις θα δωσεις παραπανω και απ οτι οταν ερθει εδω
 
Καλημέρα! Από χώρες εκτός Ε.Ε. οτιδηποτε εισέρχεται στην Ελλάδα περνάει τελωνείο και πληρώνει δασμούς. Επίσης η διαδηκασία εισαγωγής εκτός Ε.Ε. επίσης είναι πολύ πιο δύσκολη. Δεν νομίζω να σε συμφαίρει η εισαγωγή από Αμερική σε όπλο που μπορείς να το βρεις εδώ, εκτός και αν είναι κάποιο ιδιαίτερο ή ακριβό και δεν το βρίσκεις εδώ, π.χ. ένα Α10, ένα winchester 21 κτλ.
Γτ ρε φιλε και η v3 συλεκτικη ειναι πλεων δε παραγετε αχαχαχαχαχαχαχα
 
Θέλω να φέρω την v3 waterfowl pro. Εκεί κοστίζει 900 δολάρια. Δεν γίνεται να το φέρει ο πατέρας μου και να μου το μεταβιβάσει?
Το να σε φάει η ταλαιπωρία Άρη εάν στο τέλος βγάλεις άκρη πάει στο διάολο
Το πόσο θα σου στοιχίσει ένα όπλο που κάνει 900 δολάρια είναι το θέμα
Εκεί αν μπορείς ρώτα πρώτα τι παίζει με δασμούς και τελωνεία αξίζει ο κόπος ή θα σου πάει ο κούκος αηδόνι
 
Το να σε φάει η ταλαιπωρία Άρη εάν στο τέλος βγάλεις άκρη πάει στο διάολο
Το πόσο θα σου στοιχίσει ένα όπλο που κάνει 900 δολάρια είναι το θέμα
Εκεί αν μπορείς ρώτα πρώτα τι παίζει με δασμούς και τελωνεία αξίζει ο κόπος ή θα σου πάει ο κούκος αηδόνι
Πιστεύω ότι όσο αναφορά την τιμή και μαζί με τελωνείο συμφέρει. Το θέμα είναι η ταλαιπωρία
 
Να συμπληρώσω ότι αυτή η διαδικασία είναι η ίδια εαν θέλετε να φέρετε και κάποιο ανταλακτικό για το κυνηγιτικό σας όπλο. Αλλά μόνο αυτά τα οποία θέλουν άδεια εισαγωγής! Και αυτά είναι μόνο αυτά τα οποία αφήνωνουν βαλιστικό αποτίπωμα!!!δηλαδή ΚΑΝΝΗ ΒΑΣΗ ΚΛΕΙΣΤΡΟ για καραμπίνες!!! Τα υπόλοιπα( κοντάκι,παπια, σκανδαλοθίκες κτλ) δεν θέλουν άδεια εισαγωγής!
Αν το κοντάκι και η πάπια είναι ενιαίο κομμάτι μαζί, λες να χρειαστεί άδεια?
 
Back
Top