Αγορά πρώτου όπλου

Τα μέταλλα κοιτάζω πάντα, τα ξύλα έτσι κι αλλιώς θα τραυματιστούν άμα το κυνηγάς το όπλο. Και αυτό το όπλο είναι ένα άλογο εργασίας όπως λένε και οι Αμερικάνοι. Η τελευταία επαναληπτική της Winchester αμερικανικής κατασκευής. Μετά τις πήρε ο διάολος και αυτές. Μόνο η Remingtonαρα και η Mossberg έμειναν αμερικανικά ( με την ανάλογη ποιότητα κατασκευής). Τη χαζεύα στα περιοδικά κάποτε τη 1300, νομίζω το είχα γράψει και παλαιότερα ότι θα ήθελα μια τέτοια και ότι δυστυχώς δεν παράγεται. Και έκατσε τώρα που τον προηγούμενο μήνα αγόρασα άλλο όπλο. Να πω ότι θέλω να βγάλω άδεια αγοράς τώρα, θα με πλακώσουν στις κοντακιες στο σπίτι ( και υπάρχει ένα κοντάκι για όλα τα μέλη της οικογένειας αλλά και για τους γείτονες :p) Anyway μπορεί κάποτε να ξανά συναντηθούμε με το αμερικανικό μωρο υπό πιο ευνοϊκές συνθήκες.
Πες ότι την βρήκες στο δρόμο και την μάζεψες για να μην χαλάσει, ενα πράγμα σαν τα αδεσπτοτα.
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!!!
Εδώ και κάποιες μέρες όντας νέος κυνηγός ψάχνω το πρώτο μου τουφέκι και έχω καταλήξει στην kral tactical L (επαναληπτική)
Εάν κάποιος έχει αυτό το όπλο θα ήθελα να μου πει τη γνώμη του ευχαριστώ!!!!
Διάλεξε άλλο όπλο.
Να ξεκινήσεις με γουρούνια δεν είναι και το καλύτερο από όλες τις απόψεις και ειδικά την ασφάλεια !!!
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!!!
Εδώ και κάποιες μέρες όντας νέος κυνηγός ψάχνω το πρώτο μου τουφέκι και έχω καταλήξει στην kral tactical L (επαναληπτική)
Εάν κάποιος έχει αυτό το όπλο θα ήθελα να μου πει τη γνώμη του ευχαριστώ!!!!
αφου θελεις φθηνη και για γουρουνια θα παρεις την kral αλλα οχι την επαναληπτικη δεν θα σε βολεψει καθολου και θα ψαχνεσαι παλι μετα ,θα παρεις την ημιαυτοματη στα 360ε.
 
αφου θελεις φθηνη και για γουρουνια θα παρεις την kral αλλα οχι την επαναληπτικη δεν θα σε βολεψει καθολου και θα ψαχνεσαι παλι μετα ,θα παρεις την ημιαυτοματη στα 360ε.
Κοίταξα επαναληπτική γιατί όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι σε αυτά τα χρήματα οι μηχανισμοί (εμπλοκές κλπ).
 
Κοίταξα επαναληπτική γιατί όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι σε αυτά τα χρήματα οι μηχανισμοί (εμπλοκές κλπ).
παρε αδρανια δεν θα εχεις προβλημα ,δεν κανει η επαναληπτικη για γουρουνια ,θα δωσεις διπλα λεφτα στο τελος ,παρε ενα οπλο απο την αρχη να κανεις την δουλεια σου αξιοπρεπως.
 
Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι κυνηγάμε με καραμπίνες ημιαυτόματες. Είναι πολύ ευέλικτα όπλα και για μένα η καλύτερη επιλογή . Άριστα είναι τα δίκανα, οι επαναληπτικές και τα μόνο κανά, αλλά οι ημιαυτόματες βολεύουν πάρα πολύ. Τα κάνουν όλα.
 
Σαν safe και οικονομική επιλογή για κάποιον που ψάχνεται και δεν έχει στάνταρ κριτήρια είναι μεταχ. Beretta es 100. Κανείς δεν έχει πει τίποτα άσχημο, ούτε έχει ιστορικό προβλημάτων. Από ορτύκι μέχρι γουρούνι και σκοπευτηριο.
 
Κοίταξα επαναληπτική γιατί όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστα είναι σε αυτά τα χρήματα οι μηχανισμοί (εμπλοκές κλπ).
https://www.kalkantzakos.com/Product/805/nova-51ek.-slug,-epanaliptiki-karampina-benelli

Επίσης εξαιρετικό, με 10 χρόνια εγγύηση και μέηντ ιν Ίταλυ!

Υγ....και του αλλάζεις και κάννη για άλλα κυνηγια αργότερα...
 

Attachments

  • A5985186-51B9-493F-8D21-A10C91883168.jpeg
    A5985186-51B9-493F-8D21-A10C91883168.jpeg
    136,5 KB · Προβολές: 36
Back
Top