Αγορά πρώτου όπλου

Είναι ένας τύπος στο τουμπ που ρίχνει με τη benelli Nova γρήγορα όπως μια ημιαυτόματη , είσαι διατεθειμένος να μάθεις να χειρίζεσαι έτσι μια χραπα χρουπα ,η στη πρώτη δυσκολία θα ψάχνεις για ημιαυτόματη.
Είναι κάτι που το έχω λάβει σοβαρά υπόψη εφόσον θα προχωρήσω σε μια αγορά τέτοιου όπλου με αυτή την ιδιαιτερότητα.
 
Η επαναληπτική καραμπίνα, κάνει για όλα τα κυνήγια. Όταν λέμε όλα, όλα. Και για γουρουνια και για λαγό και για πτερωτά. Αυτό το γράφω ως χρήστης του συγκεκριμένου τύπου όπλου και όχι επειδή έτσι νομίζω.
Έχω μιλήσει αυτές τις μέρες με παλαιούς κυνηγούς και η αλήθεια είναι πως κανένας δεν με απέτρεψε από το να πάρω επαναληπτική το μόνο που επισήμαναν όλοι ήταν πως θα πρέπει πρώτα να μάθω το όπλο και μετά θα είναι μια χαρά.
 
Έχω μιλήσει αυτές τις μέρες με παλαιούς κυνηγούς και η αλήθεια είναι πως κανένας δεν με απέτρεψε από το να πάρω επαναληπτική το μόνο που επισήμαναν όλοι ήταν πως θα πρέπει πρώτα να μάθω το όπλο και μετά θα είναι μια χαρά.
Καλησπερα αφου εχεις αποφασισει να παρεις επαναληπτικη ,τοτε βαλε κατι παραπανω και παρε μια maverick mod 88 ενα απο τα ποιο αξιοπιστα και τιμια οπλα της αγορας
 
Καλησπερα αφου εχεις αποφασισει να παρεις επαναληπτικη ,τοτε βαλε κατι παραπανω και παρε μια maverick mod 88 ενα απο τα ποιο αξιοπιστα και τιμια οπλα της αγορας
Εδώ συμφωνώ και εγώ. Η διαφορά είναι μικρή στη τιμή.
 
Η επαναληπτική καραμπίνα, κάνει για όλα τα κυνήγια. Όταν λέμε όλα, όλα. Και για γουρουνια και για λαγό και για πτερωτά. Αυτό το γράφω ως χρήστης του συγκεκριμένου τύπου όπλου και όχι επειδή έτσι νομίζω.
Πολυ σωστά...

Οταν την μάθεις κάνει για τα παντα.....

Όταν φαντάζεσαι διάφορα χωρίς να έχεις ρίξει, όταν δεν έχεις σκοπό να την μάθεις, και όταν δεν σου αρέσει σαν οπλο,τότε δεν κάνει για τίποτα.......

Εξάλλου κ μόνο το γεγονός ότι κατασκευάζεται σε διαφορετικά μήκη καννών κ σε εκδόσεις slug μας λέει πολλά....

Ποιος έχει δει την ταινία του χριστογιαννη ν12 κ δεν θυμάται τον "Πάκη" τον γουρουνά με την maverick......


ΥΓ Και εγω όταν είχα ρίξει 3-4 βολές με μια 870 πλαστική, ξεχνουσα να ξαναοπλισω κ καθυστερουσα, κάθε αρχή κ δύσκολη...
Εντυπωση μου είχε κάνει η πολυ γλυκιά κ χωρίς κόπο οπλιση...
Αν την είχα στην κατοχή μου θα ήταν αδυνατον να μην την μάθαινα....
 
Αγγούρια αξιόπιστη είναι.
Έφυγε νύχτα.
Η τριτη από δεξιά στη φωτό.
4 αγοράστηκαν στη περιοχή μου όλες με προβλήματα.
To no6 ειναι coach gun by Marios-Baikal? Τι καννες εχει? Το θελω τωρα!!! Ρε φιλε εισαι κακη επιρροή
 
Καλησπερα αφου εχεις αποφασισει να παρεις επαναληπτικη ,τοτε βαλε κατι παραπανω και παρε μια maverick mod 88 ενα απο τα ποιο αξιοπιστα και τιμια οπλα της αγορας
Εδώ συμφωνώ και εγώ. Η διαφορά είναι μικρή στη τιμή.
Επιβεβαιωνω. Την ειχα και την ειχα σκισει στο τουφεκιδι. Δεν καταλαβαινε! Οι εποχες που ασχολουμουν με πρακτικη σκοποβολη. Γεμιζει και γρηγορα. Ειχα και μια 870 που απο το πολυ χραπα χρουπα η παπια κατέβαινε μονη της αν την κραταγες ορθια και παταγες τον αναστολεα. Ωραια η ρεμι
 
Last edited:
Εκείνο που πρέπει να δει πρώτα είναι να της πιάσει στα χέρια του γιατί κάτι που ξεχνάμε είναι το βάρος που έχουν η επαναληπτικές που είναι όλες γύρο στα 3,5 κιλά είναι 400+ γραμμάρια από της ημιαυτόματες και σε ένα πολύωρο κυνήγι περπάτημα η σε καρτέρι που δεν μπορεί να το αφήσει κάπου και πρέπει να το κρατάει στα χέρια του συνέχεια μπορεί να τον κουράσει.
 
Μαριε μονο στην τιμη εχουν διαφορα? Ποιοτητα ,υποστηριξη αντα/κων?
Καμμία σχέση εννοείτε. Από τη Maverick/Mossberg δεν θα έχει ποτέ πρόβλημα με ανταλλακτικά και η ποιότητα σίγουρα ανώτερη.
Το πρώτο του εμπόδιο όμως αυτή τη στιγμή είναι το παραπάνω «ζυμάρι».
Εσυ Βαγγέλη τι νομίζεις; Σίγουρα θα έχεις δει καμπόσες εκεί στα σκοτεινά και μυστήρια Καντούνια των Δρυιδών…👀
 
To no6 ειναι coach gun by Marios-Baikal? Τι καννες εχει? Το θελω τωρα!!! Ρε φιλε εισαι κακη επιρροή
Μιλάς για τον «Ανώδυνο»..:χαχα
Με 28αρια εκτελεί πληθώρα καθηκόντων….hunter.
Σου έστειλα μήνυμα αν σε ενδιαφέρει.
 
Last edited:
Επιβεβαιωνω. Την ειχα και την ειχα σκισει στο τουφεκιδι. Δεν καταλαβαινε! Οι εποχες που ασχολουμουν με πρακτικη σκοποβολη. Γεμιζει και γρηγορα. Ειχα και μια 870 που απο το πολυ χραπα χρουπα η παπια κατέβαινε μονη της αν την κραταγες ορθια και παταγες τον αναστολεα. Ωραια η ρεμι
ψαχνω να βρω ενα οπλο που δεν ειχες φιλε.RESPECT.
 
Εκείνο που πρέπει να δει πρώτα είναι να της πιάσει στα χέρια του γιατί κάτι που ξεχνάμε είναι το βάρος που έχουν η επαναληπτικές που είναι όλες γύρο στα 3,5 κιλά είναι 400+ γραμμάρια από της ημιαυτόματες και σε ένα πολύωρο κυνήγι περπάτημα η σε καρτέρι που δεν μπορεί να το αφήσει κάπου και πρέπει να το κρατάει στα χέρια του συνέχεια μπορεί να τον κουράσει.
Έτσι είναι Παναγιώτη είναι λίγο πιο βαριές αλλά αυτή που έχω βάλει στο μάτι είναι 3 κιλά.
 
Έτσι είναι Παναγιώτη είναι λίγο πιο βαριές αλλά αυτή που έχω βάλει στο μάτι είναι 3 κιλά.
χρηστο!εχεις δει κοπαδι να περναει σβαρνα απο μπροστα σου?αυτο σου λεω μονο και απο εκει και περα κανε οτι καταλαβαινεις!
 
Έτσι είναι Παναγιώτη είναι λίγο πιο βαριές αλλά αυτή που έχω βάλει στο μάτι είναι 3 κιλά.
Στο όπλο που είναι για κυνήγι τα 100γρ είναι αρκετά φαίνονται γιατί το κρατάς ώρα το όπλο σκέψου τα 400γρ
 
Back
Top