Αγορά πρώτου όπλου

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση σε κάποιο site του εξωτερικού είχα δει ότι είναι made in Mexico
Πιο πάνω σου είπα και γώ και άλλοι τι μάρκα να πας αν θες επαναληπτική. Εγώ προσωπικά έχω 2 και τις κυνηγάω πολύ. Είναι και κάνα 2-3 άλλοι εδώ μέσα και όλοι θα σου πουν πόσο ωραίο είναι το κυνήγι με αυτά τα όπλα.
 
Μόλις το συνηθίσει είναι σαν να κρατάς αυτογεμες πολύ πιο απλό πιο απροβληνατιστο χωρίς εμπλοκή και πολύ φθηνότερο.
Εμένα μου πήρε 3 κουτιά φυσίγγια:..κάτι που δεν το περίμενα τόσο γρήγορα.
 
Θα τη γλυκοκοιταζα αυτη τη κουκλα.
https://www.car.gr/xyma/view/326188818-axrisimopoiiti-winchester-1300
Κωστή αυτό το όπλο το ΈΨΑΧΝΑ πριν πάρω την μπενελι. Μόλις είδα το λινκ που έβαλες σκέφτηκα πόσο γκαντεμης είμαι . Δεν το έβρισκα πουθενά και τώρα τσουπ, αχρησιμοποίητο. Μεγάλη απογοήτευση.
 
Κωστή αυτό το όπλο το ΈΨΑΧΝΑ πριν πάρω την μπενελι. Μόλις είδα το λινκ που έβαλες σκέφτηκα πόσο γκαντεμης είμαι . Δεν το έβρισκα πουθενά και τώρα τσουπ, αχρησιμοποίητο. Μεγάλη απογοήτευση.
😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫
Αν το έπαιρνες πραγματικά θα χαιρόμουν σαν να το πήρα εγώ.
 
Κωστή αυτό το όπλο το ΈΨΑΧΝΑ πριν πάρω την μπενελι. Μόλις είδα το λινκ που έβαλες σκέφτηκα πόσο γκαντεμης είμαι . Δεν το έβρισκα πουθενά και τώρα τσουπ, αχρησιμοποίητο. Μεγάλη απογοήτευση.
Ετσι γινεται παντα Κώστα. Στορυ οφ μαι λαιφ made in usa κιολας
 
Ετσι γινεται παντα Κώστα. Στορυ οφ μαι λαιφ
Ναι φίλε στεναχωρήθηκα και με εμένα το ίδιο συμβαίνει μιλάμε για γκαντεμια. Γιατί δεν υπάρχει να το αγοράσεις καινούργιο και άμα το βρεις μπορεί να έχει σημάδια φθοράς πχ. Κάτι που με τρελαίνει γι'αυτό και αποφεύγω τα μεταχειρισμένα.Εδώ λέει ο άνθρωπος αχρησιμοποίητο στο κουτί του.
 
Εγώ γενικά θα συμφωνήσω με τα γραφόμενα του φίλου Ηρακλή (@iraklis2010)... :)

Αν και ο νέος φίλος μας αναφέρεται απ' ότι καταλαβαίνω σε κυνήγι αγριόχοιρου αποκλειστικά , προσωπικά αν θα ξεκινούσα ένα νέο παιδί , θα του πρότεινα ένα ελαφρύ σκάνδαλο πλαγιόκανο η ποζέ , όχι μακρύκαννο , για να εξασκηθεί πρώτα στα μικρά και μεσαία πτερωτά...

Και μάλιστα κατά προτίμηση 20αρι διαμέτρημα, και μετά να ανέβει...
 
Ναι φίλε στεναχωρήθηκα και με εμένα το ίδιο συμβαίνει μιλάμε για γκαντεμια. Γιατί δεν υπάρχει να το αγοράσεις καινούργιο και άμα το βρεις μπορεί να έχει σημάδια φθοράς πχ. Κάτι που με τρελαίνει γι'αυτό και αποφεύγω τα μεταχειρισμένα.Εδώ λέει ο άνθρωπος αχρησιμοποίητο στο κουτί του.
Αν σε ''παρηγορει'', εχει μικρο ''τσικ'' στην λαβη στο κατω μερος, τωρα απο κοντα σιγουρα εχεις καλυτερη εικονα.

https://static.car.gr/326188818_6_b.jpg
 
Το οτι θελει να ξεκινησει και να πορευτει με αυτο το κυνηγι που θα ξεκινησει, το γουρουνι, δεν ειναι κακο. Το αντιθετο θα ελεγα. Ποσο μαλλον αν στο ξεκινημα εχει διπλα του γνώστες και προθυμους να του μαθουν τα μυστικα, τα πρεπει και τα μη στο θηραμα που τον ενδιαφερει.
Επισης πολλοι κυνηγουν με δικανα το γουρουνι, αλλα με δικανα που οι βολες ειναι ρυθμισμενες να σμιγουν στα 35 μετρα. Δεν κανουν λοιπον για το κυνηγι που εχει επιλεξει.
Η επαναληπτικη λοιπον, κατα τη γνωμη μου,με μια κανη κοντη και καταλληλα ρυθμιζομενα σκοπευτικα θα ηταν το ιδανικα τυφεκι για αυτο που θελει.
Να ψαξει να βρει λοιπον ενα οπλο με αυτα τα χαρακτηριστικα αλλα με κοντακι που να του ταιριαζει.
Εγώ θα συμφωνήσω εδώ.
Άλλο το φτερωτό και άλλο το τριχωτό.
Και μην συγκρίνουμε το δίκαννο με επαναληπτική λες και είναι αυτογεμες.
Στην επαναληπτική (όπως και στο δίκανο) μετράς όλες τις τουφεκιές σου.
 
Κι
Ωραιο οπλο και καινουργιο!!!!!!προσωπικα εμενα με χαλαει που εχει οξια στα ξυλα.......απο τιμη παζαρευεται.
Κι εγώ πιστεύω κανά 400 μπορεί να το δώσει. Μάλλον δεν ασχολείται με το σπορ και θέλει να το ξεφορτωθεί.
 
Το μόνο σίγουρο είναι πως αν πάρεις το τουρκικό και δεν σου κάνει μετά θα το κάνεις αντιστυλι στα δέντρα.
Δεν έχει μεταπώληση.
Πήγαινε μια βόλτα από Καλκα στην Ομόνοια να δεις κάποιες επώνυμες επαναληπτικες Maverick & Mossberg που είδα προχθές μεταχειρισμένες.
 
Back
Top