Αγγλικό Σέττερ

Ίσως αν μείνουν μαζί για 2-3 μέρες, όλα θα γίνουν ευκολότερα...
Γιωργο πες ηλικιες και εαν εχουμ ξανα χευγαρωσει
Επεισης σε πια μερα ειστε
Εγώ δουλεύω και σήμερα και τις προηγούμενες μέρες δεν σταμάτησα καθόλου και δεν είχα χρόνο να πεταχτώ να δω τι γίνεται το άφησα στο φιλαράκι μου το θέμα
Μιλήσαμε πριν και μου είπε ότι τα έβγαλε έξω ελεύθερα και άρχισε και στήνεται κανονικά αλλά αερογαμαει ο μαλακας
Έξι χρονών είναι ο σκύλος και πέντε η σκύλα αλλά είναι και τα δύο άπειρα στον έρωτα .big smile.
 
Οκ θα τα βρουν μην φοβασαι
Ειναι οκ οι ηλικιες απλα ειναι απειρα
Ειναι οι πρωτες τις μερες
Πρεπει να ειναι 11-12
Μεχρι την 14 θα χαμηλωσει καπουλια η νυφη και ο δικος σου θα δει πυροτεχνηματα
Καλο ειναι σημερα εαν μπορει να μην τα χει διπλα διπλα εαν δεν βρει στοχο
 
Οκ θα τα βρουν μην φοβασαι
Ειναι οκ οι ηλικιες απλα ειναι απειρα
Ειναι οι πρωτες τις μερες
Πρεπει να ειναι 11-12
Μεχρι την 14 θα χαμηλωσει καπουλια η νυφη και ο δικος σου θα δει πυροτεχνηματα
Καλο ειναι σημερα εαν μπορει να μην τα χει διπλα διπλα εαν δεν βρει στοχο
Μου είπε να τα αφήσουμε ελεύθερα απόψε το βράδυ ούτως ή άλλως είναι φραγμενο δεν πάνε πουθενά να έχει και δροσιά γιατί το πρωί έσκασαν από την προσπάθεια
 
Είχε γενικό σέρβις σήμερα
Εμβόλια ετήσια χάπι εξετάσεις αίματος εμβόλιο καλααζαρ και ένεση και κάτι χάπια για το πόδι του κάπου το χτύπησε και το φύλαγε τα πλήρωσα μαζεμένα και ξέγνοιασα
View attachment 26916
Ωραιος Γιωργο.shake hands.

Το πιο βασικο δεν μας το πες
Γαμ η δεν γαμ το παλικαρι τελικα;
Πηγε καλα το ζευγαρωμα;
Έπειδη ολα αυτα τα κανουμε συνηθως πριν τον γαμο οχι μετα .big smile.
 
Ωραιος Γιωργο.shake hands.

Το πιο βασικο δεν μας το πες
Γαμ η δεν γαμ το παλικαρι τελικα;
Πηγε καλα το ζευγαρωμα;
Έπειδη ολα αυτα τα κανουμε συνηθως πριν τον γαμο οχι μετα .big smile.
Θα δείξει αν φουσκώσει Χρύσανθε
Δύο μέρες τα είχαμε μαζί αλλά λόγω δουλειάς και εγώ και το φιλαράκι δεν καταφέραμε να πάμε να πάρουμε μάτι
Να τα δούμε κολλημένα δεν τα είδαμε οπότε όπως καταλαβαίνεις ο Θεός και ο πουτσος του ξέρει τι έγινε
Εάν δεν έγινε η δουλειά και τα έχει διακοσμητικά θα τον πάω στην Μπομπολακη για τσοκανισμα .big smile.
 
Είχε γενικό σέρβις σήμερα
Εμβόλια ετήσια χάπι εξετάσεις αίματος εμβόλιο καλααζαρ και ένεση και κάτι χάπια για το πόδι του κάπου το χτύπησε και το φύλαγε τα πλήρωσα μαζεμένα και ξέγνοιασα
View attachment 26916
Κ εγώ αυτό το μήνα πρέπει να την πάω για το ετήσιο εμβόλιο...κ ίσως την κουρέψω λίγο στο λαιμό να πάρει αέρα,γιατί παρά φούντωσε η κοπελιά...
Μπάνιο την κάνω εγώ....
 
Καλησπέρα φίλοι μουυ
ΨΑΧΝΩ αρσενικό κουτάβι Σεττερ από μεγαλωσωμες γραμμές και όχι ιταλικά κλπ σε τιμή συναδερφικη λόγο ότι τώρα σταμάτησα τον στρατό και έπιασα δουλίτσα.Πηγε και το σπρινγκερ 6 μηνών και θα έχω χρόνο να ασχολουμε και με το άλλο φουλ.Δεν με ενδιαφέρει αν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο και τώρα να ζευγάρωσε η σκύλα δεν με βιάζει.Ελπιζω να βρω κάτι ευχαριστω!
ΥΓ:Ζήλεψα και θέλω να ξεκινήσω το κυνήγι της μπεκάτσας και του ορτυκιού και γω
 

Καλημερα και απο μενα. Αν και λάτρης του ποιντερ επεσε και ενα 2ρο σετερ στα χερια μου και λογο καταστάσεων μιας που εχουμαι πολύ χρόνο ειπα να ασχοληθώ..
Το σκυλί μεχρι τους 9 μηνες που το πειρα δεν ειχε κανει τυποτα ουτε καν να βγει εξω απο το κλουβί για να μηρησει το χορτάρι..
Απλα Επειδή οι γονεις του ειναι παρα πολυ καλοι ειπα να ασχοληθώ.
Λοιπον μετα απο 2 μηνες στα χερια μου και παρα πολες εξόδους κατι καταφέραμε..
Το παθος και την τρελα την εχουμαι..
Την πολυ καλη προσέγγιση στα πουλια την έχουμε την καλή μύτη και αυτη την εχουμε
Η έρευνατου σκυλου στον τοπο αρκετα καλή..
Το μονο που μου λείπει από τη σκυλα ειναι τα μετρα που περνει..
Ηθελα λιγο παραπάνω τωρα ειναι 11 μηνών και μέσο όρο ψαχνει 50-60 μετρα...
Ευελπιστώ να ανηξει οταν μεγαλοσει και καταλαβει τη θα γίνετε....
Το ιδανικο επιδη θα ασχοληθεί με το κηνηγη τις μπεκατσας ειναι τα 150-180 μετρα...στα κοματια οπου θα θελω να την κηνηγαω...
Αυτα απο μενα και ελπιζω να παει καλά
 

Καλημερα και απο μενα. Αν και λάτρης του ποιντερ επεσε και ενα 2ρο σετερ στα χερια μου και λογο καταστάσεων μιας που εχουμαι πολύ χρόνο ειπα να ασχοληθώ..
Το σκυλί μεχρι τους 9 μηνες που το πειρα δεν ειχε κανει τυποτα ουτε καν να βγει εξω απο το κλουβί για να μηρησει το χορτάρι..
Απλα Επειδή οι γονεις του ειναι παρα πολυ καλοι ειπα να ασχοληθώ.
Λοιπον μετα απο 2 μηνες στα χερια μου και παρα πολες εξόδους κατι καταφέραμε..
Το παθος και την τρελα την εχουμαι..
Την πολυ καλη προσέγγιση στα πουλια την έχουμε την καλή μύτη και αυτη την εχουμε
Η έρευνατου σκυλου στον τοπο αρκετα καλή..
Το μονο που μου λείπει από τη σκυλα ειναι τα μετρα που περνει..
Ηθελα λιγο παραπάνω τωρα ειναι 11 μηνών και μέσο όρο ψαχνει 50-60 μετρα...
Ευελπιστώ να ανηξει οταν μεγαλοσει και καταλαβει τη θα γίνετε....
Το ιδανικο επιδη θα ασχοληθεί με το κηνηγη τις μπεκατσας ειναι τα 150-180 μετρα...στα κοματια οπου θα θελω να την κηνηγαω...
Αυτα απο μενα και ελπιζω να παει καλά
5 λεπτα ειδα μονο
Δεν χρειαστηκε παραπανω
Δεν βλεπω κατι να υπολειπετε οταν ηταν μεσα στο κλουβι απ την μερα που γεννηθηκε φιλε
Μεχρι 18 μηνων θα ξεπερασει τα μετρα που θελεις κατα πολυ το σκυλακι
Σκεψου οτι δεν γνωρισε καμια μυρωδια στην πιο σημαντικη ηλικια του και μεσα σε δυο μηνες εχεις βγαλει παθος και πρωτοβουλια σε ενα τοσο δυσκολο τεραιν
Δνε βλεπω προβλημα προσανατολισμου ουτε αυτόπεποιθησης
Εχεις ξυπνησει το σκυλακι μια χαρα και φαινεται καθαρα οτι του εδωσες σημασια και αγαπη
Μην την φοβασαι καθολου!!!!
Καλα να ειστε και ποδια να χεια να την σερβιρεις
Μπραβο!!!
Ωραιος!!!
Υς
Τα τεραιν μας εμας στα νησια ειναι δυσκολα για κουταβια που στερηθηκαν τις εξοδους μεσα σε κλουβι
Αποπροσανατολιζουν αποθαρηνουν και κουραζουν ευκολα φια ενα σωρο λογους
Με αυτα που της εδωσες πιστεψε με δεν εχεις τιποτα να φοβασαι!!!
 
5 λεπτα ειδα μονο
Δεν χρειαστηκε παραπανω
Δεν βλεπω κατι να υπολειπετε οταν ηταν μεσα στο κλουβι απ την μερα που γεννηθηκε φιλε
Μεχρι 18 μηνων θα ξεπερασει τα μετρα που θελεις κατα πολυ το σκυλακι
Σκεψου οτι δεν γνωρισε καμια μυρωδια στην πιο σημαντικη ηλικια του και μεσα σε δυο μηνες εχεις βγαλει παθος και πρωτοβουλια σε ενα τοσο δυσκολο τεραιν
Δνε βλεπω προβλημα προσανατολισμου ουτε αυτόπεποιθησης
Εχεις ξυπνησει το σκυλακι μια χαρα και φαινεται καθαρα οτι του εδωσες σημασια και αγαπη
Μην την φοβασαι καθολου!!!!
Καλα να ειστε και ποδια να χεια να την σερβιρεις
Μπραβο!!!
Ωραιος!!!
Υς
Τα τεραιν μας εμας στα νησια ειναι δυσκολα για κουταβια που στερηθηκαν τις εξοδους μεσα σε κλουβι
Αποπροσανατολιζουν αποθαρηνουν και κουραζουν ευκολα φια ενα σωρο λογους
Με αυτα που της εδωσες πιστεψε με δεν εχεις τιποτα να φοβασαι!!!
Μπωρει καινα εχεις δικιο..
Και μακάρι.
Απλα σε κουτάβι ειναι το προτο μου σετερ που εχω (απο μικρός ειχα και εχω ακομα ποιντερ) εχω αλο ενα αρσενικο σετερ αλλα ηταν πολυ προιμο σκυλί..
Και εγω βλεπω καλα στοιχεία στο σκυλο και το παθος που εχει γιαυτοκαι προσπαθω οσο μπορω με πολες εξοδους ...
Ευελπιστώ φετος στη μπεκατσα να δηξει την αξίατις....
Γιατι σε μύτη και αίσθηση θυραματος ειναι πολυ καλη....
 
Μπωρει καινα εχεις δικιο..
Και μακάρι.
Απλα σε κουτάβι ειναι το προτο μου σετερ που εχω (απο μικρός ειχα και εχω ακομα ποιντερ) εχω αλο ενα αρσενικο σετερ αλλα ηταν πολυ προιμο σκυλί..
Και εγω βλεπω καλα στοιχεία στο σκυλο και το παθος που εχει γιαυτοκαι προσπαθω οσο μπορω με πολες εξοδους ...
Ευελπιστώ φετος στη μπεκατσα να δηξει την αξίατις....
Γιατι σε μύτη και αίσθηση θυραματος ειναι πολυ καλη....
Στην μπεκατσα στην κρητη γιατι θες να περνει 200 μετρα ερευνα;
Εξοσον ξερω εκει εχετε μεγαλο προβλημα με βοσκους προβατα ,φραγμένα, πηγαδια κλπ( οχι που θα πειραξει προβατα αλλα ο βοσκος αντε να καταλαβει- ειδικα εαν ειναι και μεστο δεκεμβρη που χει γκαστρωμενες)
Με αυτο το σκεφτικο σε ρωταω
 
Στην μπεκατσα στην κρητη γιατι θες να περνει 200 μετρα ερευνα;
Εξοσον ξερω εκει εχετε μεγαλο προβλημα με βοσκους προβατα ,φραγμένα, πηγαδια κλπ( οχι που θα πειραξει προβατα αλλα ο βοσκος αντε να καταλαβει- ειδικα εαν ειναι και μεστο δεκεμβρη που χει γκαστρωμενες)
Με αυτο το σκεφτικο σε ρωταω
Οχι δε με κατάλαβεςλεω οτι θελω να ψαχνει μεχρι 150 εως 180 μετρα ..
Αυτο..
Διοτη μέχρι στιγμής με gps ειναι στα 50-60 ..
Οκ θα παει και καπιες φορες 100 130 μετρα αλλα ο μεσο ορος ειναι κοντα για μενα διοτη τη μπεκατσα τη κηνηγαω μαδαρα δε κατεβαίνω μεχρι να χιονίσει......
 
Back
Top