Όταν το θήραμα πέφτει ζωντανό

χαχαχαχα ρε παληκαρια κυνηγοι ειμαστε σκωτωνουμε............. στραγκαλισμα οτι και να ειναι απο χηνα μεχρι κοτσιφι απλα και ηρεμα εγω ουτε το ποιανω πολες φορες και με το αλο χερι,,,,,, απο το κεφαλι και γυρησμα και τελος ακαριαια μια και εξω ,,,,,, με λιγα λογια το σπας το λαιμο απλα τα πραγματα ουτε πετρες ουτε κανες χαχαχα ουτε δεντρα ρε γαμοτο τι αλο θα διαβασω χαχαχ μην παραξηγηθει κανεις αλλα μου φενονται αυτα αστεια !!!!

Πάντως άμεση θανάτωση για πάπιες, πατέντα που έχω δεί κα έχω εφαρμόσει, πιάνεις το παπί απο την μύτη - κεφάλι, και το γυρίζεις γύρω γύρω 3 -4 φορές όπως γυρνάς μια σακούλα. Ψωφάει σε χρόνο μηδέν και ούτε να παλεύει ούτε τίποτα.

Όνομα
Θοδωρής
Καλησπέρα. Σε περίπτωση που δεν είναι μεγάλη η φουρια του κυνηγιού μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει το σουγιά του και τον παραδοσιακό τρόπο που σφάζονται κότες κ.τ.λ..

Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
μέχρι που αγόρασα τον Ιvan τα έπιανα από το κεφάλι και στραγγάλισμα....μετά τον Ivan δεν ξαναείδα ζωντανό...δεν ξέρω τι κάνει .sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Ivan = το σεττεράκι μου, τον έχω παρέα στην μπεκάτσα, στη φάσσα και στην πάπια .my man.

Περιοχή
Κέρκυρα
Όνομα
Ακης
μέχρι που αγόρασα τον Ιvan τα έπιανα από το κεφάλι και στραγγάλισμα....μετά τον Ivan δεν ξαναείδα ζωντανό...δεν ξέρω τι κάνει .sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Ivan = το σεττεράκι μου, τον έχω παρέα στην μπεκάτσα, στη φάσσα και στην πάπια .my man.
Κάνει το στόμα του μεγγενη και παπαλα το θήραμα.well done.

Τα στραγκαλιζω γιατί για το κρέας δε με νοιάζει... Έχω γιαγιά που τα μαλακώνει καλα.yel..
Για το πάτημα στο λαιμό ... Σχεδόν όλα μου τα ρούχα έχουν κάτι κυλιδες νααααααα από τα f2 φέτος λες και εγδερνα γουρούνια! Fredy Krueger...

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Εγώ προσωπικά όλα τα πουλιά στις αρχές των πρώτων μου εξορμήσεων τα έσφιγγα στο λαιμό με αποτέλεσμα τον πουλί να το ταλαιπωρώ. Όταν όμως κάποια στιγμή με πήρε πρέφα ο Μίμης...(πατέρας μου) μου έδιξε να το σκοτώνω με "ασφυξία"...Δηλαδή πιάνω Π.Χ. την τσίχλα με τον αντίχειρα & τον δίκτη μου κάτω ακριβώς από τις φτερούγες της όπου βρίσκονται τα πνευμόνια του πουλιού και πάντα με το κεφάλι της προς τα κάτω και τις πιέζω για ελάχιστα sec...Έτσι είναι πιο εύκολο για μ'ένα αλλά κ για το πτηνό να μην ταλαιπωρηθεί ....
Στα παπιά τα ζωντανά τους καπνίζω άλλη μια τουφεκιά κ τέλος...Τουλάχιστο στα νερά.... δν μπορώ να τους τραβίξω ή να στρίψω το κεφάλι....ΠΟΝΑΩ Κ ΕΓΏ Ο ΙΔΙΟΣ και μόνο που το βλέπω......sarcastic.

Last edited:
Εγώ προσωπικά όλα τα πουλιά στις αρχές των πρώτων μου εξορμήσεων τα έσφιγγα στο λαιμό με αποτέλεσμα τον πουλί να το ταλαιπωρώ. Όταν όμως κάποια στιγμή με πήρε πρέφα ο Μίμης...(πατέρας μου) μου έδιξε να το σκοτώνω με "ασφυξία"...Δηλαδή πιάνω Π.Χ. την τσίχλα με τον αντίχειρα & τον δίκτη μου κάτω ακριβώς από τις φτερούγες της όπου βρίσκονται τα πνευμόνια του πουλιού και πάντα με το κεφάλι της προς τα κάτω και τις πιέζω για ελάχιστα sec...Έτσι είναι πιο εύκολο για μ'ένα αλλά κ για το πτηνό να μην ταλαιπωρηθεί ....
Στα παπιά τα ζωντανά τους καπνίζω άλλη μια τουφεκιά κ τέλος...Τουλάχιστο στα νερά.... δν μπορώ να τους τραβίξω ή να στρίψω το κεφάλι....ΠΟΝΑΩ Κ ΕΓΏ Ο ΙΔΙΟΣ και μόνο που το βλέπω......sarcastic.
Αμαλιαδαίο μου βγήκες ευαισθητούλης .yel. εγώ στα παπιά ή τους βαράω το κεφάλι πάνω στο κοντάκι ή τα δαγκώνω στο κεφάλι πάνω από τα μάτια (το μελίγγι) που λέμε τώρα τσίχλες και τα υπόλοιπα τα χτυπάω κάτω

Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Αμαλιαδαίο μου βγήκες ευαισθητούλης .yel. εγώ στα παπιά ή τους βαράω το κεφάλι πάνω στο κοντάκι ή τα δαγκώνω στο κεφάλι πάνω από τα μάτια (το μελίγγι) που λέμε τώρα τσίχλες και τα υπόλοιπα τα χτυπάω κάτω
Κάτω χτυπάνε τα χταπόδια........yell at.

Το δαγκώνεις;;;;;!!!