Ένδυση

Το εχω εγω φιλαρακι, στην αρχη ηταν αδιαβροχο αλλα και παλι οχι για πολλα πολλα, ζεστο παντως δεν ειναι.
Λεω στην αρχη οτι ηταν αδιαβροχο γιατι μετα απο καποιους μηνες απλα περνουσε ολο το νερο μεσα, αλλα παιδια παντως που το εχουν λενε ειναι πολυ καλο, μπορει να επεσα στην περιπτωση...
ετσι ακριβως
 
Κυριακή βράδυ έγινε η παραγγελία, σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα με DHL. Icebreaker 260 Tech Base Layer από το Trekkinn.com, και ήθελα να σας πληροφορήσω ότι είναι τέλειο!. Το φόρεσα και νόμιζα ότι μπήκα σε φούρνο, μόνο που νομίζω ότι έπρεπε να πάρω L και όχι XL, Επίσης τα γάντια (Swedteam) τα δοκίμασα σήμερα με 8 βαθμούς και δεν κατάλαβα από κρύο τίποτα, όμως λόγω της μάλλινης εσωτερικής επένδυσης γλιστράνε προς τα έξω!. Αμφότερα θα δοκιμαστούν για την αντοχή τους στο κρύο, την άλλη εβδομάδα σε περιοχή της Δράμας.

 
Μπορει να μου πει καποιος τι διαφορες υπαρχουν αναμεσα σε μια ζακετα fleece πχ 200gr/m2 με μια 350gr/m2 ; Ευχαριστω.
Μεγαλύτερο πάχος υφάσματος, πιό ζεστή, ειδικά αν είναι της ίδιας εταιρείας είναι απόλυτα συγκρίσιμη.
 
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μου προτείνει κάποιος παντελόνι για μπεκάτσα το οποίο όμως να μη διαπερνάται εύκολα από αγκάθια;
(έχω μια αλλεργία και στα πολλά τσιμπήματα γεμίζουν καντίλες τα πόδια μου).
Μου έχουν πει για Columbia αλλά στην Αθήνα δε βρίσκω κάπου να το δοκιμάσω πριν το πάρω.
 
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μου προτείνει κάποιος παντελόνι για μπεκάτσα το οποίο όμως να μη διαπερνάται εύκολα από αγκάθια;
(έχω μια αλλεργία και στα πολλά τσιμπήματα γεμίζουν καντίλες τα πόδια μου).
Μου έχουν πει για Columbia αλλά στην Αθήνα δε βρίσκω κάπου να το δοκιμάσω πριν το πάρω.
Δοκιμασε και γκαιτες Σκευτωμε και εγω να παρω αλλα βαριεμαι το μπασε βγαλε Φιλοι που τις εχουν συνηθισει εχουν βολευτει πολυ
 
Καλημέρα σε όλους.
Μπορεί να μου προτείνει κάποιος παντελόνι για μπεκάτσα το οποίο όμως να μη διαπερνάται εύκολα από αγκάθια;
(έχω μια αλλεργία και στα πολλά τσιμπήματα γεμίζουν καντίλες τα πόδια μου).
Μου έχουν πει για Columbia αλλά στην Αθήνα δε βρίσκω κάπου να το δοκιμάσω πριν το πάρω.
Οι γκέτες θα σε βολεύουν πολύ, προτίμησε ζευγάρι που θα έχει φερμουάρ μπροστά για ευκολία στην τοποθέτηση. Χρησιμοποιώ ένα ζευγάρι της outdoor research με gore Tex, το χειμώνα δεν τις βγάζω από τα πόδια μου. Κοστίζουν βέβαια όσο ένα παντελόνι (70-80 ευρώ)
 
deer hunter με επένδυση hitena...ΑΔΙΑΠΕΡΑΣΤΟ!!!! αλλά προσοχή να επιλέξεις μοντέλο χωρίς εσωτερική θερμική επενδυση γιατι αυτο που έχω εγω είναι καμια δεκαετία στη ντουλάπα και βγαίνει μόνο αμα ρίξει μισο μετρο χιόνι και πάω σε κανα καρτέρι... κανα δυο φορές που το έβαλα σε περπατητό μουλιασα κυριολεκτικά απο τον ιδρώτα...αλλά περνούσα μέσα απο τα βάτα και τα αγκάθια και τα ξερίζωνα!! Πολύ τεχνικά ρούχο αξίζει κάθε σεντ που κοστίζει....
 
Μόλις παρέλαβα από pig print πολύ ωραία άνετα και φαίνονται πολύ ποιοτικά...
Ένα παντελόνι fleece κυρίως για να το φοράω σαν δεύτερο κάτω από την μπότα η από το παντελόνι...
Και μια φούτερ με fleece σε παραλλαγή realtree timber .....
IMG_20211102_160906.jpg
 
Μόλις παρέλαβα από pig print πολύ ωραία άνετα και φαίνονται πολύ ποιοτικά...
Ένα παντελόνι fleece κυρίως για να το φοράω σαν δεύτερο κάτω από την μπότα η από το παντελόνι...
Και μια φούτερ με fleece σε παραλλαγή realtree timber .....
View attachment 35204
Καλοφόρετα Τέλη!!!
 
Back
Top