Ένδυση

Sitka άξιζε εκείνο που ήταν σε προσφορά που σε είχα στείλει τώρα δεν αξίζει κάτι το έψαξα και εγώ για να πάρω αν έβρισκα καμία ευκαιρία....
Περιμένω ένα σλοβακικό τι εκπτώσεις θα βάλει μπας και πάρω το Delta wading
 
Καλησπέρα.. είμαι στη διαδικασία αναζήτησης fleece ζακέτας και είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο
1.deer Hunter gamekeeper
2.pinewood wildmark membrane
Θα ήθελα την γνώμη σας καθώς και αν έχετε κάποια άλλη να προτείνετε!View attachment 19032View attachment 19033
https://www.armycamp.gr/GR/βαρια-ζακετα-χοντρη-fleece-με-κουκουλα-ισχυρο-μονωτικο

Αυτήν έχω σε παραλλαγή. Πολύ ζέστη ζακετα και με πολλές τσεπες.
Δεν με δυσκολεύει στην επωμισω. Σημαντικό αυτό.
Μόνο όταν αρχίσει να πηγαίνει κοντά στο μηδέν η θερμοκρασία φοραω τζακετ.
Στα πολλά κρύα αυτή η ζακετα και το τζάκετ σε κάνουν να βγάζεις την μπεμπελη από τη ζέστη που λέμε στο χωριό μου.
 
Vk guns.Μπουφάν game hide wetlands παραλλαγή βάλτου 3 σε1 191 ευρω
Θα γίνεσαι παπι μαζί με τα παπιά μακράν τα χειρότερα σχόλια έχει στο Αμέρικα το συγκεκριμένο ούτε δώρο δεν θα το έπαιρναν η περισσότεροι καλύτερα με διαφορά τα frogg togg....
 
Θα γίνεσαι παπι μαζί με τα παπιά μακράν τα χειρότερα σχόλια έχει στο Αμέρικα το συγκεκριμένο ούτε δώρο δεν θα το έπαιρναν η περισσότεροι καλύτερα με διαφορά τα frogg togg....
Το έχω πάνω από 10 χρόνια και στη βροχή και στα χιόνια είμαι ευχαριστημένος .Τι συνθήκες επικρατούν στον βάλτο τον χειμώνα δεν γνωρίζω.Βλεπω 4 και 5 αστέρια στις αξιολογήσεις αλλά πάντως για να το λες τόσο κατηγορηματικά κάτι περισσότερο θα ξέρεις.
 
Το έχω πάνω από 10 χρόνια και στη βροχή και στα χιόνια είμαι ευχαριστημένος .Τι συνθήκες επικρατούν στον βάλτο τον χειμώνα δεν γνωρίζω.Βλεπω 4 και 5 αστέρια στις αξιολογήσεις αλλά πάντως για να το λες τόσο κατηγορηματικά κάτι περισσότερο θα ξέρεις.
Στο λέω φίλε μου επειδή ήθελε να το πάρει ο κολλητός και το έψαξα όσο δεν πάει και μιλάω για τα game hide της τελευταίας 5τιας τα πολύ παλιά έχουν βγει σκυλιά τα τωρινά δεν αξίζουν σε καμία περίπτωση
Από τα παλιά έχει και γνωστός μου και πραγματικά είναι κορυφή.....
 
Καλησπέρα.. είμαι στη διαδικασία αναζήτησης fleece ζακέτας και είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο
1.deer Hunter gamekeeper
2.pinewood wildmark membrane
Θα ήθελα την γνώμη σας καθώς και αν έχετε κάποια άλλη να προτείνετε!View attachment 19032View attachment 19033
έχω την Pinewood. Eίμαι παρα πολύ ευχαριστημένος. δεν καταλαβαίνω αέρα, υγρασία, κρύο με τίποτα. Είναι λεπτή και ποιοτική δεν προκαλεί καμία ενόχληση στην επώμιση.
 
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. αν μπορείς να ανεβάσεις και καμια φωτογραφία την ζακέτα
Δυστυχώς την έχω στο άλλο χωριό που μου χρειάζεται περισσότερο καθότι ορεινό, εδώ έχω την κάπως πιο λεπτή και χωρίς μεμβράνη ΖΑΚΕΤΑ FLEECE PINEWOOD Prestwick Exclusive, επίσης πολύ καλή αλλά για μέτριο κρύο. Δεν χαμπαριάζει τίποτα από αέρα και υγρασία ατμόσφαιρας. Λόγω μη ύπαρξης μεμβράνης ιδρώνεις πιο εύκολα με αυτήν σε περπατητό, αλλά επειδή πάω σύντομο περπατητό πάντα μετά από το πρωινό καρτέρι ή πριν το απογευματινό σχεδόν δε με πιανει ο ζεστός ήλιος και δεν με πειράζει.
 
παιδια καλημερα!!!! και καλως σας βρηκα!!! πρωτο μηνυμα στο forum. ψαχνω να βρω στεγανο παντελονι και μπουφαν οχι με τρελα λεφτα για κυνηγι μπεκατσας αλλα για να ειμαι πιο ξεκαθαρος να ριχνεις νερο κουβαδες και να μην περναει τιποτα. μονο 1 μπουφαν απο αγγλια rainjacket ειχα στην κατοχη μου οτι αλλο εχω παρει σε πολυ δυνατη βροχη περναγε νερο μετα απο ωρα. ευχαριστω παιδια και καλα κυνηγια!!!!!
https://www.kalkantzakos.com/Product/4586/voras,-adiavroho-panteloni-gamo
Το εχω τρίτη χρονιά...την πρώτη χρονια το εβαλα και για snowboard! Αρα οι ραφές του ειναι μπομπα, γιατι ημουν πεσε-σηκω ενα τριωρο!
Στεγανο full..
 
Απλά δεν ξέρω από νουμερα την παίζει με την pinewood γιατί δεν μπορώ να την δοκιμάσω εδώ... ενώ την deerhunter την δοκίμασα και ξέρω ότι θέλω Small
Εγώ και ο αδερφός μου τις πήραμε σε μεγέθη που φοράμε και ζακέτες και λοιπά τύπου φούτερ και μας ήταν μια χαρά.
 
Γράφει ότι έχει μεμβράνη αδιαβροχοποιησης 5000


Από αναζήτηση στο ίντερνετ :
5000mm-15.000mm: αδιάβροχο εκτός από περιπτώσεις μεγάλης πίεσης. Οι περισσότερες επιστρώσεις (υγρές επιστρώσεις πολυουρεθάνης που γίνονται πορώδης όταν απλώνονται σε υφάσματα) ανήκουν σε αυτή την κατηγορία)
 
Last edited:
Γράφει ότι έχει μεμβράνη αδιαβροχοποιησης 5000


Από αναζήτηση στο ίντερνετ :
5000mm-15.000mm: αδιάβροχο εκτός από περιπτώσεις μεγάλης πίεσης. Οι περισσότερες επιστρώσεις (υγρές επιστρώσεις πολυουρεθάνης που γίνονται πορώδης όταν απλώνονται σε υφάσματα) ανήκουν σε αυτή την κατηγορία)
Τα 5000mm με τα 15000 mm είναι μέρα με την νύχτα. Τα 5000 mm σε μισή ώρα συνεχόμενη βροχή θα νοτίσει. Τα 150000 mm δεν θα καταλάβουν τίποτα. Γενικώς μια καλή μεμβράνη είναι από 10.000 mm και πάνω.
 
Back
Top