Ένδυση

Δεν μου φαίνεται καλή ιδέα να βάλω κάτι σαν αυτό που προτείνεις Γεράσιμε. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου κάνουν για αντοχής...
 
Τελικά είπα να πάρω κάτι διαφορετικό και κατέληξα σε ένα ορειβατικό αδιάβροχο της ICEPEAK στα 70 €. Θα το δω λογικά αύριο στο βουνό αν και προβλέπω να κάνει πολλή ζέστη.
 
Πέρασα και από τα "τεχνικά" υφάσματα, ακριβοπλήρωσα σε "γνωστές φίρμες" 150άρια και 180άρια για ένα παντελόνι και τελικά δεν τα φορώ για τον λόγο, με ιδρώνουν στο κυνήγι. Τα έχω στην άκρη για καρτέρι σε βάλτο ή καμία φάσα. Στο κυνήγι μου, που είναι σχεδόν πάντα περπατητό, έχω βολευτεί ένα παντελόνι από χακί καπαρντίνα που το εσωτερικό της είναι λευκή φανέλα. Αν θυμάμαι καλά ήταν DISPAN, γύρο στα 35Ε. Με πολύ βροχή ή σε "αδιαπέραστα αγκαθωτά" φορώ από πάνω ένα κερωμένο (WAX) αδιάβροχο της DRIZA BONE http://store.drizabone.com.au/over-trousers-brown.
Είναι αθόρυβα, είναι υγιεινά, προστατεύουν ποικιλοτρόπως, είσαι καθαρός από λάσπες βγάζοντας το κερωμένο για το αυτοκίνητο ή την ταβέρνα.
 
Ενα παντελόνι παραλλαγής , αντίστοιχο με αυτό του Κου Γιάννη έχω και εγω .Είναι Dispan και εσωτερικά έχει επένδυση σαν φανέλα ασπρη.Το χρησιμοποίησα πρωτη φορά αυτές τις μέρες εδώ στην Ηπειρο. Δεν σε ιδρώνει και κρατά σταθερή θερμπκρασία.Πολύ καλό και αδιαπέραστο σε αγκάθια.Οσο για το κρύο ;απίθανο.Σήμερα με -6 και απο το ξημέρωμα μέχρι το νύχτωμα στο βουνό και είμουνα μια χαρά.
 
Σε οποιοδήποτε υπολογιστή ή κινητό ή τάμπλετ έχει στις γλώσσες και τα ελληνικά φιλε
Τζέρυ μου δεν νομίζω ότι ένα κινητό αγορασμένο στην Αμερική, έχει μέσα ελληνικούς χαρακτήρες.
 
Sygnwmh paidia pou sas ponokefaliazw oute egw thelw na grafw auta ta alampournezika,den uparxoun ellhnika tha prosathisw ama mporw na kanw kati.
"""Συγνωμη παιδια που σας πονοκεφαλιαζω ουτε εγω θελω να γραφω αυτα τα αλαμπουρνεζικα,δεν υπαρχουν ελληνικα θα προσαθισω αμα μπορω να κανω κατι.""""

Κωνσταντίνε η μετάφραση είναι αυτούσια από ένα από τα πολλά εργαλεία που υπάρχουν δωρεάν στο διαδίκτυο.
Δεν είναι τέλεια αλλά σίγουρα είναι καλύτερη από τα greeklish.
Σε παρακαλούμε κάνε τον κόπο να μετατρέπεις τα post !!!!
Σου παραθέτω το link http://www.greeklish.net/
 
Παλικάρια μου τα κατάφερα βρήκα κάποιο και με βοήθησε γιατί εγώ έχω μεσάνυχτα .very funny.ζητώ συγνώμη από όλους στο φορουμ.
Ωραίος Κωνσταντίνε, κάθε αρχή και δύσκολη, αν μπορείς τώρα διάβασε στις ανακοινώσεις τον τρόπο που πρέπει να ανεβάζουμε φωτογραφίες και απέφυγε το κουμπί "ανέβασμα αρχείου".
 
Τα ρούχα που σας είχα πει λέγονται sitka οι τιμές τους είναι φαρμακείο,είναι όμως άριστης ποιότητας με μεμβανες gore tex wind stopper και στη σελίδα τους αναφέρει το είδος της παραλαγής που χρησιμοποιούν optifade είναι όπως βλέπουν τα θυραματα και όχι όπως βλέπουμε εμεις.Δεν τα έχω αγοράσει ακόμα όταν τα πάρω θα σας γράψω εντυπώσεις.
 
Ένα παντελόνι που δοκίμασα πέρσι και έμεινα 1000% ευχαριστημένος είναι το μοντέλο kostanz από την pinewood,πολύ ελαφρύ δεν κρατάει τον ιδρώτα στεγνωνει πολύ γρηγορα,παρότι το ύφασμα του είναι πάρα πολύ ψιλό η αντοχή του δεν υπάρχει δοκιμασμένο σε νησί σε κυνήγι περδικας(πετρες,ασπαλαθοι).Το προτείνω σε όλους τους συναδέλφους για την εναρξη και ειδικά στους περδικαδες,ορτυκαδες.
 
έχω και εγώ δύο μπεκατσοπαντέλονα και ένα απλό της pinewood και είμαι υπερευχαριστημένος,φοβερή ποιότητα και αρκετά καλές τιμές
 
Back
Top