Έλληνες που θα έπρεπε να ξέρουμε και δεν τους ξέρουμε

Ένας Έλληνας που θα έπρεπε όλοι να ξέρουμε είναι ο Γιάννης Κούρος.
Όσοι παρακολουθησετε όλο το αφιέρωμα που θα ανεβάσω θα καταλάβετε το γιατί.

Είναι η αποδείξη ότι υπάρχει ψυχή.
Είναι η αποδείξη της υπέρβασης των ανθρωπίνων ορίων.

Είναι η αποδείξη πως όταν κάποιος θέλει κάτι μπορεί να το πετύχει όσο εξωφρενικά ακατόρθωτο και να είναι.

Πίστεψε με ότι αν σταθείς σε λεπτομέρειες που αναφέρονται θα πάθεις πλάκα.

Να τρέχει 2μιση μέρες μέρα νύχτα με 20 λεπτά ύπνο.
Να φεύγει το νύχι να σταματάει να το βγάζει και να συνεχίζει.
Το ίδιο με τις φούσκες σπάσιμο και δώσ' του.
Μετά τον αγώνα να μην μπορεί να σηκωθεί...Και άλλα πολλά....

Ναι....να ξέρω τον Τρύφωνα Σαμαρά να ξέρω τον Λάκη Γαβαλά αλλά όχι να μην ξέρω τον Γιάννη Κούρο.

Είναι ντροπή για τα κανάλια και την πολιτεία να μη γνωρίζουμε αυτούς τους ανθρώπους.

Δες και θα καταλάβεις το γιατί:

 
Στελιο στην δικη μου την γενιά.....ολοι τον γνωριζαν....δεν ξερω για τους νεοτερους....εχει 160
παγκοσμια ρεκορ εχει....μεγαλη μορφη.....οποια πετρα και να σηκωνες....Γιαννης Κουρος εγραφε απο κατω !!!!
Κι όμως οι άνθρωποι στην ηλικία μου και φυσικά οι πιο νέοι δεν τον ξέρουν.

Μιλάμε για 5 μέρες συνεχόμενο τρέξιμο.

1000 χλμ!!!!!!!!!

Το ανθρώπινο όριο ως αναφορά την απόσταση ακόμη και περπατώντας είναι 35χλμ.

1000 χλμ ρε φίλε 5 μερόνυχτα τρέξιμο.

Και δεν τον ξέρουνε.
Δεν παίζουνε μια συνέντευξη....δε ρωτάνε τη γνώμη του.

Θα μου πεις εδώ τον αφήσανε χωρίς μισθό και πήγε Αυστραλία.

Αυτοί μας κυβερνάνε.
Ότι καλό το καταστρέφουν ανέκαθεν.

Μόνο ντανσινκ γουιθ Ε σταρ κτλ...
 
Εδω εχεις δικιο....γ@μω το μπουρδελο το κρατος.....και η Αννα Κορακακη σε σταυλο εκανε προπονηση
σκοποβολης μονο του το κοριτσι....μεχρι που εφτασε η στιγμη και τους ''κραμασε τα σαγονια''....και τοτε
ξυπνησαν οι παπάρες....:mad:
 
Εδω εχεις δικιο....γ@μω το μπουρδελο το κρατος.....και η Αννα Κορακακη σε σταυλο εκανε προπονηση
σκοποβολης μονο του το κοριτσι....μεχρι που εφτασε η στιγμη και τους ''κραμασε τα σαγονια''....και τοτε
ξυπνησαν οι παπάρες....:mad:
Εδώ φίλε είναι η χώρα που δηλητηριάσε το Σωκράτη!!!
 
Πάντα βγάζαμε τα μάτια μας μεταξύ μας.

Οι στιγμές που υπήρξαμε ενωμένοι οι Έλληνες έχουν γραφτεί στην ιστορία, Τότε μόνο φάνηκε πως μπορούμε να κάνουμε.
Θαύματα!!!

Κατά τ αλλά ο ένας δε θέλει να βλέπει τον αλλον.

Μέχρι που φτάσαμε στην κατρακύλα.
 
Καλό θα είναι για τις δικές μας αξίες να γνωρίζουμε για τον Κωνσταντίνο Κουκίδη!Άσχετα αν κάποιοι θέλησαν να τον παρουσιάσουν σαν μύθο.


https://www.google.com/search?q=κουκιδης+ευζωνας&oq=κ&aqs=chrome.0.69i59l3j69i57j69i61.891j0j9&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8



Άντρας αντρικός αντρίκειος!!!
 
Πόσα τέτοια .....
Αλλά τι να λεμε ,εδω δεν ξερουμε τιποτα για την ιστορία μας. Γι αυτους που έδωσαν τη ζωή τους την ίδια, ή ακόμη και αυτούς που δώρισαν τις περιουσίες τους για να στηθεί όρθια αυτή η χώρα η οποια ακόμη πάει τρικλύζοντας.
Ειναι βλέπετε πιο γνωστοί οι μάγειροι της τηλεόρασης ,τα ξέκωλα της σόου μπιζ, οι καλλιτέχνες του ελληνικού μπόλιγουντ και οι πολιτικάντηδες του κώλου . Το τίποτα δηλαδή. Τυχαίο ;
 
Last edited:
Back
Top